W jakim wieku przestać używać kojec? Przeczytaj to

W jakim wieku przestać używać kojec? To jest częste pytanie nowego rodzica. Jednak czytając tego bloga, znajdziesz odpowiedzi.

Kojec może być świetnym sposobem na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, gdy musisz coś zrobić! Muszą jednak wyrosnąć z playarda przed ukończeniem dwóch lat. Daje im to czas na rozpoczęcie eksploracji otoczenia i usamodzielnienie się.

Około 18 miesięcy lub więcej to dobry wiek na to przejście, chyba że Twoje dziecko potrzebuje dodatkowego wsparcia, aby ten skok był pomyślny. Jeśli potrzebujesz większego domu dla swojej rodziny, zapoznaj się z naszym artykułem na temat znajdowania najlepszych wózków o podwójnej szerokości!

Bawiąc się zabawkami w obrębie centrum aktywności lub placu zabaw, nie zapominaj o innych sposobach, w jakie dzieci uczą się poprzez eksplorację, takich jak dotykanie i odczuwanie otaczających je przedmiotów podczas siedzenia przez cały czas.

Jeśli uważasz, że plac zabaw jest przydatny, a Twoje dziecko jest za duże na łóżeczko, rozważ przekształcenie go w łóżko, aby mogło nadal z niego korzystać, dopóki nie będzie wystarczająco duże, aby przejść dalej. Pamiętaj, że dzieci szybko rosną i niedługo będą wszędzie biegać!

Do czego służy kojec?

Kojec to kojec, który kładziesz wokół swojego dziecka. Służy im do zachowania bezpieczeństwa, gdy nie są nadzorowane i nie są w stanie poruszać się samodzielnie.

Kojce zazwyczaj mają zaokrąglone boki, więc dzieci nie mogą z nich wychodzić ani utknąć między ścianami. Mogą być wykonane z drucianej siatki z dołączonymi plastikowymi panelami, co ułatwia ich przenoszenie i ustawianie wszędzie tam, gdzie odbywa się zabawa na świeżym powietrzu — w domu na wakacjach w kamperze, w domu babci… a nawet na zewnątrz!

Najważniejszą rzeczą w kojcach jest to, że mają pod spodem wyściółkę (zazwyczaj piankę), ponieważ chroni to małe kolana i łokcie przed potencjalnie niebezpiecznym upadkiem, jeśli małe dzieci spróbują stanąć lub wspiąć się do środka.

Kojec zapewnia również rodzicom bezpieczne miejsce, w którym mogą położyć dziecko na bardzo potrzebny czas z dala od niego!

Ważne jest, abyś zawsze korzystał z kojca zgodnie z jego przeznaczeniem i aby Twoje dziecko nie próbowało się z niego wydostać. Możesz nawet rozważyć umieszczenie pod spodem innego materaca lub koca, aby nie zrobili sobie krzywdy, jeśli spadną.

Najlepszą rzeczą w zakupie kojca na zewnątrz jest to, że wiele z nich będzie wyposażonych w odpinane łóżka, kieszenie do przechowywania i siateczkowe okienka, które zapewnią dzieciom mnóstwo rozrywki podczas długich letnich dni na zewnątrz.

Czy kojec to dobry pomysł?

Kojec może nie być najbezpieczniejszym miejscem dla Twojego dziecka. Chociaż kojce są skutecznym narzędziem zapewniającym bezpieczeństwo dzieciom, stwarzają również ryzyko dla niemowląt i małych dzieci, które mogą zostać w nich uwięzione, zwłaszcza gdy są używane nieprawidłowo.

Niektóre zagrożenia związane z używaniem kojca obejmują: Uduszenie – niemowlęta zostały uduszone przez otwory w siatce lub nawet metalowe pręty, które poluzowały się z ramy kojca, a także zostały uduszone przez łóżeczko wykonane z miękkich materiałów, takich jak poduszki i koce. w nim.

Jak założyć pokrowiec na kojec?

Najpierw musisz położyć na nim pokrowiec na kojec. – Następnie dociśnij każdą stronę w dół, aby przylegały do ​​ramy. Aby zacisnąć je, aby zapewnić ciasne dopasowanie wokół wszystkich krawędzi kojca, użyj paska z rzepami na obu końcach i mocno dociśnij, aż usłyszysz „kliknięcie”.

Na koniec upewnij się, że po bokach nie zwisa nadmiar materiału, składając widoczny nadmiar materiału pod spodem, aby uzyskać dodatkowe dopasowanie.

Jak czyścić kojec w wannie

– Umieść kojec w wannie i napełnij go ciepłą wodą. Dodaj jedną nakrętkę mydła do naczyń do tej mieszanki, jeśli chcesz.

– Pozwól kojecowi namoczyć się do 30 minut, a następnie wyjmij go z wanny i zetrzyj przyklejony brud lub plamy za pomocą starej szczoteczki do zębów lub gąbki (takiej jak luffa). Upewnij się, że spłukałeś wszystkie ślady roztworu czyszczącego przed ponownym włożeniem dziecka do środka; w przeciwnym razie mógłby rozwinąć podrażnienie skóry.

Następnie wytrzyj wszystkie powierzchnie czystym ręcznikiem przed całkowitym wyschnięciem. Uważaj, aby nie zamoczyć tych materiałów podczas czyszczenia, ponieważ utrudni to ich całkowite wyschnięcie, a bakterie, które mogą się w nich zalegać, mogą spowodować zachorowanie dziecka.

– Jeśli kojec ma dno z siatki, możesz go również wyczyścić, umieszczając go w pomieszczeniu na zewnątrz lub wewnątrz, które jest wystarczająco duże, aby królik mógł swobodnie skakać po środku, dodając wodę i płyn do naczyń, jak powyżej.

Pozwól tej mieszaninie namoczyć się w dowolnym przyklejonym materiale przez noc, zanim wyjmiesz je z klatki i pozwól im całkowicie wyschnąć przed ponownym złożeniem. Pomoże to zapobiec gromadzeniu się bakterii w tych materiałach, które mogą wywołać chorobę u królika, jeśli zostaną ponownie wprowadzone bez wcześniejszego wysuszenia.

Jak usunąć plamy z maty do kojca?

Istnieje kilka sposobów na usunięcie plam z maty do kojca, a niektóre metody działają lepiej niż inne. Oto jak możesz usunąć te uporczywe plamy bez uszkadzania tkaniny lub powodowania przebarwień:

– Użyj wody i mydła do naczyń (ciepłe dla uporczywych plam) – Spryskaj wodą utlenioną (pełna moc na czerwone wino, może wybielić inne kolory), pozostaw na 30 minut przed spłukaniem

– Moczyć w occie przez noc, a następnie wyszorować pastą z sody oczyszczonej zrobioną z równych części sody oczyszczonej i ciepłej wody. Może być konieczne powtórzenie tych kroków więcej niż raz, jeśli po jednej próbie nie nastąpi poprawa.

Jednak zawsze najpierw sprawdź metkę, ponieważ ciepło utrwali wszelkie plamy na włóknach i uniemożliwi ich usunięcie bez uszkodzenia maty.