W jakim wieku dziecko przestaje spać w kojcu? Pomysły

W jakim wieku dziecko przestaje korzystać z kojca? Dziecko może korzystać z kojca, dopóki nie będzie mogło się wydostać. W tym momencie dziecko powinno zostać przeniesione do swojego pokoju i łóżeczka lub łóżeczka dla niemowlaka.

Kojce oferują dodatkową korzyść polegającą na trzymaniu dzieci, które mogą bawić się w środku nocy bez nadzoru – jest to szczególnie pomocne dla rodziców z niemowlętami, którzy wymagają karmienia w nocy. Niektórzy rodzice lubią używać ich jako przenośnych łóżek podczas podróży samochodem, drzemki na zewnątrz (przy dobrej pogodzie) lub w razie potrzeby odwiedzania krewnych.

W jakim wieku dziecko przestaje spać w kojcu? Pomysły

Dopóki nie zostawisz dziecka bez opieki podczas snu, możesz bezpiecznie zabrać go ze sobą. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre badania wykazały zwiększone ryzyko uduszenia przez niemowlęta umieszczane na brzuchu, więc zawsze kładź dziecko na plecach.

Wraz z wiekiem dzieci rzadziej korzystają z kojca — dotyczy to zwłaszcza małych dzieci, które chcą większej swobody i mogą działać destrukcyjnie na małej przestrzeni. Gdy dzieci kończą dwa lata, nadszedł czas, aby przenieść je do łóżka lub kołyski.

Niektórzy rodzice wybierają w tym momencie, że łatwym wyjściem jest po prostu umieszczenie dziecka w innym pokoju z kilkoma zabawkami i książkami, ale jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, dostępne są również inne opcje, takie jak zakup ładnego łóżeczka dla malucha (lub podwójnego rozmiar materaca), który będzie lepiej dopasowany do wieku/płci Twojego dziecka niż ten, który uważasz za odpowiedni dla młodszych niemowląt.

Dzięki temu mogą się dobrze bawić, a jednocześnie są bezpieczne. Jeśli wolą spać razem, firmy takie jak Baby Bjorn produkują produkty zaprojektowane specjalnie dla niemowląt do spania w tym samym pokoju z rodzeństwem.

Kojec to bezpieczne miejsce, w którym Twoje dziecko może być trzymane i masz pewność, że nie ucieknie w niebezpieczne miejsca wokół domu ani nie spadnie ze schodów, ale gdy dzieci dorosną, muszą nauczyć się, jak trzymać się granic .

Niektórzy rodzice wybierają w tym momencie, że łatwym wyjściem jest po prostu umieszczenie dziecka w innym pokoju z kilkoma zabawkami i książkami, ale jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, dostępne są również inne opcje, takie jak zakup ładnego łóżeczka dla malucha (lub podwójnego rozmiar materaca), który będzie lepiej dopasowany do wieku/płci Twojego dziecka niż ten, który uważasz za odpowiedni dla młodszych niemowląt.

Jak sprawić, by kojec był zabawny?

Możesz sprawić, że kojec będzie zabawny, dodając zabawki, nakłaniając dziecko do interakcji ze zwierzętami domowymi lub pozwalając im wybrać zabawkę.

Możesz również dodać migające światła lub muzykę, która zwykle jest dla nich fascynująca na tym etapie rozwoju. Im bardziej dzieci są czymś podekscytowane, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą chciały dalej to zgłębiać (i pozostać w jego granicach).

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju narzędzia szkoleniowego, należy zachować ostrożność podczas korzystania z tego typu opcji, ponieważ zawsze istnieje szansa na nadmierną stymulację, zwłaszcza jeśli nie monitorujesz wystarczająco często, jakie przedmioty/zajęcia wybiera Twoje dziecko.

-Dodaj zabawki

-Pozwól im wchodzić w interakcje ze zwierzętami

-Pozwól wybrać swoją zabawkę

-Dodaj migające światła lub muzykę

– Monitoruj przedmioty/działania.

Jak ponownie wykorzystać kojec dla dziecka?

Istnieje kilka sposobów na ponowne wykorzystanie kojca dla niemowląt. Możesz użyć go jako tymczasowego ogrodzenia dla swojego psa lub możesz ustawić go na podwórku, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas zabawy na zewnątrz.

Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, możesz również wykorzystać kojec jako miejsce do spania, gdy nie drzemie w łóżeczku. Tylko upewnij się, że zawsze nadzorujesz swoje dzieci, gdy bawią się w kojcu lub wokół niego.

Kojec można również wykorzystać jako schowek. Jeśli w przedszkolu nie ma wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie wszystkich zabawek Twojego dziecka, możesz zamiast tego umieścić je w kojcu. Zwolni to trochę miejsca w Twoim przedszkolu i ułatwi śledzenie wszystkich zabawek Twojego dziecka.

Wreszcie kojec możesz wykorzystać jako przewijak. Jeśli nie chcesz przewijać dziecka na podłodze, możesz ustawić kojec obok łóżka i używać go jako przewijaka. Tylko upewnij się, że zawsze odkładasz kojec po zakończeniu korzystania z niego, aby Twoje dziecko nie mogło wejść do niego bez nadzoru.

W jakim wieku przestajesz używać kojca?

Rodzice przestają korzystać z kojca, gdy ich dziecko może z niego wyjść lub jeśli rodzice uznają, że nadszedł czas, aby zacząć spać w zwykłym łóżku. Wiele dzieci może dobrze spać w nocy do 20 tygodnia życia i będzie gotowe przed osiągnięciem szóstego miesiąca życia.

Rodzice powinni zawsze monitorować, ile śpi ich dziecko, gdy jest jeszcze w kojcu; niektórzy potrzebują tylko nocnego karmienia, a potem wracają do swojej własnej przestrzeni bez budzenia się, podczas gdy inni mogą potrzebować pomocy w zaśnięciu po jedzeniu.

Niektóre dzieci w ogóle nie lubią być same na tym etapie, ponieważ są przyzwyczajone do spędzania tak dużo czasu z mamą i tatą; wiele razy te dzieci będą po prostu chciały mieć kogoś w pobliżu, dopóki nie zasną, co może trochę potrwać.

Ostatecznie to rodzice decydują, kiedy ich dziecko jest gotowe, aby przestać korzystać z kojca i przejść do innych miejsc do spania.