W co się ubrać na sesję zdjęciową w ciąży? Kompleksowy przewodnik

W co się ubrać na sesję zdjęciową w ciąży? Sesja ciążowa jest bardzo słodka. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wspierającego małżonka lub kogoś bliskiego, które będzie z tobą podczas sesji.

Kiedy przychodzi czas na zaplanowanie, w co się ubrać, pamiętaj, że strój powinien uzupełniać brzuszek i nie tylko go podkreślać, ale także zapewniać komfort!

W co się ubrać na sesję zdjęciową w ciąży? Kompleksowy przewodnik

Przymierzaj wcześniej różne stroje, aby móc je przetestować przed sesją zdjęciową w okresie ciąży. Zachowaj swobodę, nosząc luźne spodnie w połączeniu z zabawną górą, która odsłania trochę skóry!

Chcesz mieć pewność, że wybierając ubrania na zdjęcia w ciąży, nie są one zbyt ciasne, ponieważ może to powodować dyskomfort; jednak jednocześnie nie wychodź za burtę z workowatymi ubraniami, ponieważ mogą one powodować niepochlebne przetoczenia i wybrzuszenia.

Zadbaj też o to, aby ubrania nie były zbyt grube, ponieważ może to powodować dodatkowe pocenie się podczas sesji, co nie jest dobre w przypadku tych zdjęć!

Pamiętaj też, że niektórym z naszych mam, które spodziewają się bliźniąt, trudno jest zmieścić się w normalnych ubraniach ciążowych, więc zawsze zalecamy zakup kilku fajnych ubrań, takich jak zabawna sukienka lub spódnica w połączeniu z uroczymi bluzkami i koszulami – pamiętaj tylko wybrać stylizacje, w których czujesz się komfortowo!

Czy możesz nosić do łóżka pas podtrzymujący ciążę?

„Jeśli jesteś w ciąży, najlepiej nosić pasy podtrzymujące brzuch w ciągu dnia. Należy unikać noszenia ich na noc, ponieważ mogą odciąć przepływ krwi i ograniczyć oddychanie”.

Czy jest już za późno na noszenie pasa poporodowego?

Pasy poporodowe są często używane w tradycyjnych kulturach po urodzeniu do podtrzymywania wewnętrznych mięśni macicy, pleców i brzucha. Pasy te zapewniają delikatny ucisk, który zwiększa krążenie, jednocześnie zapewniając ulgę w bólu u młodych matek, które doświadczają diastazy mięśnia brzucha (oddzielenie dwóch połówek brzucha).

Biustonosze sportowe po porodzie mogą być inną opcją, choć nie tak skuteczną, ponieważ nie ściskają/nie wspierają wielu grup mięśni jednocześnie, jak robią to pasy poporodowe. Jeśli jesteś teraz w ciąży lub wkrótce planujesz mieć dzieci, nigdy nie jest za późno, aby zacząć nosić te wspierające ubrania!

Czy mogę nosić pas macierzyński przez cały dzień?

Nie, pas macierzyński należy nosić tylko podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów. Najlepiej jak najbardziej zmniejszyć ciężar ciała, kucając lub schylając się, zamiast stać prosto z prostymi nogami.

Pozwoli to odciążyć plecy i obszar miednicy, jednocześnie zmniejszając obciążenie więzadeł, które już się rozluźniają z powodu hormonów ciążowych. W razie potrzeby możesz użyć torby na ramię do lżejszych przedmiotów.

Kiedy należy nosić pas macierzyński?

Pasy ciążowe mogą być używane przez matki, które odczuwają ból pleców, bioder lub miednicy z powodu nadwagi dziecka. Pasek jest zwykle noszony wokół brzucha i miednicy w celu wsparcia.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz dodatkowego wsparcia podczas chodzenia, stania, siedzenia lub wykonywania innych czynności – pas macierzyński może sprawić, że będzie Ci wygodniej!

Są one dostępne w różnych rozmiarach, od małych do dużych, dlatego ważne jest, aby podczas przymierzania jednego z nich podczas następnej wizyty prenatalnej pielęgniarka L&D założyła go prawidłowo przed zakupem.

Nosząc pas ciążowy, pamiętaj o tych trzech słowach „przód ciężki”, ponieważ spowoduje to większość nacisku na dolną część pleców, co może prowadzić do kontuzji, jeśli nie jest odpowiednio podparte .

Większość nacisku i ciężaru jest przenoszona z przodu, co może prowadzić do przechylenia miednicy do przodu, powodując niewspółosiowość i obrażenia.

Noszenie pasów ciążowych, gdy jesteś w domu lub spędzasz czas z przyjaciółmi – ​​to w porządku, ale pamiętaj, aby zdjąć je podczas ćwiczeń, ponieważ nie wspierają prawidłowego ułożenia podczas aktywności fizycznej, takiej jak bieganie lub joga (co kochamy!).

Ile godzin dziennie należy nosić pas podtrzymujący macierzyństwo?

Pasy ciążowe nie są uniwersalne dla wszystkich. Muszą być precyzyjnie dopasowane do każdej kobiety, aby zapewniały odpowiednie wsparcie i łagodzenie bólu, a jednocześnie były na tyle wygodne, aby nosząca nie musiała o tym myśleć ani dostosowywać przez cały dzień.

Powinieneś nosić pas macierzyński, gdy odczuwasz jakikolwiek dyskomfort podczas ciąży, nawet jeśli niekoniecznie czujesz, że noszenie pasa macierzyńskiego jest jeszcze konieczne.

Niektóre kobiety zauważają zmęczenie dopiero po zdjęciu pasa na kilka godzin lub na noc, więc czekanie do późniejszej ciąży przed założeniem pasa macierzyńskiego może oznaczać cierpienie bez nich niepotrzebnych bólów!

Dopóki występuje jakiś ból pleców (a zwłaszcza rwa kulszowa), należy nosić pas macierzyński.