Trzeba przeczytać, jak odbić dziecko w foteliku samochodowym

Wszyscy wiemy, jakie to frustrujące, gdy nasze dziecko nie przestaje płakać, ale jak odbijać dziecko w foteliku samochodowym? W tym poście na blogu będziemy rozmawiać o instrukcji krok po kroku, jak odbijać dziecko w foteliku samochodowym.

Jak odbijać dziecko w foteliku samochodowym

Odbijanie dziecka to coś, czego musisz się nauczyć. Kiedy Twojemu maleństwu wzbierają gazy, odbijanie może pomóc zmniejszyć ból i dyskomfort, które odczuwa w brzuszku, co również ułatwi mu zasypianie.

Trzeba przeczytać

Nie zawsze jest to łatwe, ale z czasem lub praktyką powinieneś stać się ekspertem w tej czynności po posiłku.

Oto kilka wskazówek, jak odbijać dziecko w foteliku samochodowym:

Wskazówka pierwsza: możesz położyć się płasko na plecach obok fotelika samochodowego, aby mogła oprzeć głowę na klatce piersiowej, a także zrzucić koce, jeśli zakrywają jej nogi.

Możesz najpierw położyć się, a następnie położyć na sobie fotelik samochodowy, tak aby dziecko leżało poziomo na ziemi.

Wskazówka druga: upewnij się, że nie ma luźnych pasków ani sprzączek, ponieważ może to potencjalnie ją udusić, gdy na tobie spoczywa.

Możesz schować je między sobą a siedzeniem, pod pachą lub za sobą, jeśli trzeba je trochę poluzować, aby uzyskać więcej miejsca do odbijania.

Jeśli masz trudności z sięganiem tam, spróbuj włożyć jedną rękę pod główkę dziecka, a drugą ręką odkręcić wszystkie niezbędne zatrzaski.

Wskazówka trzecia: Poruszaj się wokół jej zabawek nad jej głową, co powinno pomóc odwrócić waszą uwagę od wszelkich nieprzyjemnych dźwięków dochodzących z wnętrza jej brzucha.

Co jeśli dziecko nie beka i nie zasypia?

Jeśli dziecko zaśnie po karmieniu, prawdopodobieństwo, że od razu odbije się, jest niskie. Jeśli nie beka i drzemie do snu, nie ma problemu, jeśli karmiłeś go w ciągu ostatnich godzin.

Co się stanie, jeśli dziecko nie beka po karmieniu?

Jeśli dziecko nie beka po karmieniu, może to być spowodowane chorobą leżącą u podstaw. Lekarz powinien sprawdzić ten i inne warunki, jeśli problem nadal występuje.

W niektórych przypadkach zmiana mleka modyfikowanego lub pozycji podczas jedzenia może pomóc dzieciom, które nie bekają podczas karmienia. Wielu rodziców stwierdza, że ​​ich dzieci w naturalny sposób zaczynają wydzielać gaz wraz z wiekiem, zwykle około trzeciego miesiąca życia.

Czy mogę przyspieszyć moje dziecko?

Jeśli Twoje dziecko ma gaz, możesz spróbować poklepać lub pocierać plecy. Powinieneś również upewnić się, że powietrze pozostaje w żołądku zamiast wydostawać się przez bekanie, kładąc je na kolanach na brzuchu z uniesionymi nogami i delikatnie nimi potrząsając, unikając nacisku na brzuch.

Po zakończeniu karmienia trzymaj je w pozycji pionowej przez kilka minut przed odłożeniem, aby dać więcej czasu na trawienie i zmniejszyć ryzyko plucia lub wymiotów bezpośrednio po nim.

Czy dzieci muszą bekać po każdym karmieniu?

Generalnie nie ma na to reguły. Każde dziecko jest inne i może wymagać bekania częściej lub rzadziej w zależności od wieku i układu pokarmowego.

Niemowlęta zwykle nie są tak pełne, że muszą cokolwiek wypuścić, dopóki nie osiągną trzeciego miesiąca życia.

Co to znaczy, jeśli moje dziecko dużo beka?

Nie przejmuj się, jeśli Twój maluch regularnie odbija mleko lub pluje. Niemowlęta są z natury zagazowane, co może sprawić, że poczują się bardzo niekomfortowo; jednak nie ma się czym martwić, dopóki nie zaczną wykazywać innych oznak dyskomfortu.

Kiedy zauważysz, że Twoje dziecko ma więcej niż sporadyczne napady bólu gazowego, być może nadszedł czas, aby zastanowić się, dlaczego czuje się tak nieswojo.

Jak szybko dziecko może podróżować samochodem na duże odległości?

Dziecko może podróżować samochodem na duże odległości, gdy ma co najmniej trzy miesiące. Istnieje jednak ryzyko zranienia dziecka, ponieważ jego kości i mięśnie nie są jeszcze w pełni rozwinięte.

Najlepiej poczekać, aż dziecko ukończy trzeci trymestr, zanim przejedzie z nim ponad 100 mil w pojeździe.

Jeśli wybierasz się w podróż poza stan, która wymaga więcej niż jednej zmiany lotu, lepiej po prostu polecieć samolotem zamiast prowadzić samochód, ponieważ dzieci i tak zwykle śpią podczas lotów.

Mogą również mniej płakać z powodu przyzwyczajenia się do nowych odgłosów startu i lądowania, jeśli startują lub lądują w samolocie, zamiast na zewnątrz w poruszającym się pojeździe, takim jak samochód lub autobus.

Jak długo można jeździć samochodem w wieku 3 miesięcy?

Trzymiesięczne dziecko może jeździć w foteliku przez około dwie godziny. Jeśli jeździsz na długich dystansach i musisz często się zatrzymywać, upewnij się, że dziecko ma na sobie ciepłe ubrania i ma coś miękkiego, na którym może zasnąć (np. koc).

Możesz rozważyć zabranie ze sobą dodatkowej butelki mleka, jeśli masz pewność, że dotarcie do miejsca docelowego zajmie więcej niż cztery godziny, dzieci są głodne nawet podczas podróży.

Przygotuj się na wszystkie rzeczy potrzebne do zmiany pieluszek: krem ​​na pieluchy; czyste chusteczki; czyste stroje; itp.