Szczegółowy przewodnik na temat zabawiania dziecka w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy

Jak zabawiać dziecko w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy? To częste pytanie dla nowych rodziców. Jednak czytając ten blog, dowiesz się więcej.

Foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy mogą być frustrujące dla rodziców, zwłaszcza gdy dziecko jest na tyle duże, że może zacząć się więcej rozglądać i poruszać. Wymaga to trochę ciekawej kreatywności rodzicielskiej, więc oto nasze ulubione pomysły na zabawianie dziecka w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy!

Szczegółowy przewodnik na temat zabawiania dziecka w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy

– Odtwarzaj muzykę klasyczną lub biały szum na telefonie lub tablecie

– Miej oko na „zabawki”, które przyczepiają się do rączki (to działa świetnie!)

– W razie potrzeby używaj przekąsek jako nagród za każdym razem, gdy zmieniasz utwory/filmy/sceny

– Zawsze trzymaj dodatkowe zabawki na wypadek zgubienia się pod poduszkami na tylnym siedzeniu

Kiedy mogę wyjąć wkładkę dla noworodka Joie, którą przytulam?

Wkładkę dla noworodków zaleca się stosować do momentu, gdy dziecko osiągnie 11 funtów. Gdy to nastąpi, zazwyczaj można go bez problemu wyjąć z fotelika samochodowego.

Po której stronie kładziesz fotelik samochodowy dla niemowląt?

Fotelik samochodowy dla niemowląt to specjalny rodzaj nosidełka, który blokuje się na tylnym siedzeniu większości pojazdów.

Najbezpieczniejszym miejscem dla niemowlęcia do siedzenia w pojeździe jest fotelik samochodowy ustawiony tyłem do kierunku jazdy, który kładzie się po stronie pasażera (kierowcy) lub innej pozycji siedzącej z uprzężą biodrową i barkową (z której mogą korzystać starsze dzieci) .

O ile przepisy dotyczące bezpieczeństwa dzieci nie stanowią inaczej, niemowlęta zawsze powinny jeździć na swoich miejscach. Niektórzy rodzice wolą używać składanych fotelików samochodowych, dopóki nie osiągną około 40 funtów, ponieważ umożliwia im to łatwiejszy dostęp do samochodu bez przeszkadzania śpiącym dzieciom.

Oznacza to również mniej wyjazdów z domu, gdy masz kilkoro dzieci do żonglowania naraz. Wiele osób pyta, czy jedna strona tylnego siedzenia jest bardziej niebezpieczna niż druga i nie ma sposobu, aby stwierdzić. To powiedziawszy, samochody są budowane z myślą o bezpieczeństwie dzieci.

Czy możesz zmienić pokrowce na foteliki samochodowe?

Być może zastanawiasz się, czy możesz zmienić pokrowce na foteliki samochodowe w nosidełku Twojego dziecka. Krótka odpowiedź brzmi tak, ale zanim to zrobisz, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Przede wszystkim będzie to zależeć od rodzaju materiału, z którego wykonana jest Twoja konkretna pokrowiec na siedzenie i ile ma lat w tym momencie.

Jeśli z jakiegoś powodu pojawi się problem z pleśnią rosnącą na nim z powodu pozostawienia w pobliżu wody (co nie jest rzadkością), konieczna może być wymiana całej rzeczy, zamiast po prostu próbować załatać istniejącą.

Jeśli jednak okaże się, że tak nie jest w przypadku twojego modelu, spróbuj najpierw użyć chusteczek wybielających, ponieważ często mogą one bardzo dobrze wyczyścić siedzenia dla dorosłych.

Jak założyć przytulny pokrowiec na fotelik samochodowy?

Załóż pokrowiec na siedzenie tyłem, a następnie załóż go na fotelik samochodowy. Pamiętaj, aby włożyć cały nadmiar materiału, aby nic nie było pod spodem! Kiedy skończysz, po prostu odwróć go na właściwą stronę i ciesz się czystym, wygodnym fotelikiem samochodowym przez wiele lat.

Dzięki temu Twoje siedzenia będą wyglądały świetnie, jednocześnie chroniąc je przed rozlaniem lub plamami podczas posiłków (i innymi zabawnymi bałaganami!).

Moja córka nie jest bałagan z jedzeniem, ale uwielbia grać w gry, takie jak a ku-ku pod kocem w środku, który zrobiłem dla niej, korzystając z tego samouczka, który jest bardzo łatwy do naśladowania, jeśli chcesz zrobić to sam ! To taki niedrogi projekt i sprawia, że ​​ich mała przestrzeń jest wyjątkowo przytulna.

Jak założyć pokrowiec na fotelik samochodowy

Najpierw należy założyć pokrowiec, gdy dziecko siedzi w foteliku samochodowym. Jeśli jest to dwuczęściowy pokrowiec, taki jak ten, rozdziel je i połóż każdą część po obu stronach fotelika tak, aby stykały się, ale nie zachodziły na siebie.

Połóż obie ręce pod spodem, gdzie nie ma klamer ani pasów, i lekko unieś, aby upewnić się, że nic nie będzie pod spodem, gdy kładziesz dziecko na siedzeniu.

Następnie trzymaj się za luźne końce przez cały czas, gdy podnosisz niemowlę z łóżeczka lub wózka i przesuwaj się w kierunku tylnego siedzenia pojazdu powolnymi ruchami, aby uniknąć przestraszenia go, jeśli śpi, zanim włożysz je przez wbudowany otwór. pomiędzy warstwą dla bezpiecznego zabezpieczenia od wewnątrz.

Gdzie jest fotelik samochodowy dla niemowląt w SUV-ie?

Fotelik samochodowy dla niemowląt można umieścić w przedniej lub tylnej części pojazdu SUV. W przypadku obu opcji zależy to od Twoich preferencji i poziomu komfortu.

Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas podejmowania tej decyzji, zwłaszcza jeśli umieszczasz fotelik samochodowy dla niemowląt za kierownicą; jest zbyt blisko wyzwolenia poduszki powietrznej podczas zderzenia. Jeśli zdecydujesz się umieścić nosidełko przodem do kierunku jazdy, upewnij się, że między dzieckiem a deską rozdzielczą jest wystarczająco dużo miejsca, aby zapewnić odpowiednią przestrzeń na nogi (około dwóch cali).

Ponadto, utrzymuj paski szelek dobrze ciasno podczas jazdy, aby nie zaczepiły się o pedały hamulca/przyspieszenia podczas wysiadania z pojazdu!

Upewnij się, że lusterko wsteczne nie jest zasłaniane przez zagłówek, co może powodować niebezpieczne martwe pola, w których inni kierowcy mogą nie widzieć Twojego dziecka, nawet gdy jest on ustawiony tyłem do kierunku jazdy!