Szczegółowy przewodnik, jak sprawić, by dziecko było szczęśliwe w foteliku samochodowym

Niemowlęta mogą być garstką na długich trasach, a sposób, w jaki poradzisz sobie z nimi w foteliku samochodowym, określi, jak bardzo są szczęśliwe.

Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do tego, jak sprawić, by Twoje dziecko było szczęśliwe w foteliku samochodowym, ale istnieją pewne strategie, które mogą działać lepiej dla Ciebie niż inne. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak sprawić, by dziecko było szczęśliwe w foteliku samochodowym.

Szczegółowy przewodnik

Wskazówki dotyczące uszczęśliwiania dziecka w foteliku samochodowym

Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje dziecko będzie szczęśliwe w foteliku podczas podróży.

Porada 1: Upewnij się, że paski są wystarczająco ciasne, aby dziecko się nie poruszało.

Porada 2: Umieść zwinięty koc odbiorczy między jego nogami, aby wypełnić wszelkie luki. Jeśli położysz go za nim, może się na tym ulżyć, a następnie przenieść do pieluchy.

Porada trzecia: Wiele dzieci naprawdę nienawidzi upału! Utrzymuj ich małe ciała w chłodzie, otwierając okna, jeśli to możliwe, lub użyj wentylatora, jeśli jest dostępny. Słońce nie jest zbyt przyjazne dla większości fotelików samochodowych, więc warto rozważyć tę opcję.

Wskazówka czwarta: Rozważ siedzenie na tylnym siedzeniu, jeśli podróżujesz z inną dorosłą osobą, która może usiąść na tylnym siedzeniu przez około godzinę i bawić się z dzieckiem, co może naprawdę poprawić nastrój.

Jak zachować spokój dziecka w foteliku samochodowym?

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś uspokoić wybredne dziecko w foteliku samochodowym, to z pewnością wiesz, jakie to może być trudne. Oto kilka świetnych pomysłów na upewnienie się, że Twoje dziecko pozostaje cicho, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się nieszczęśliwe.

Upewnij się, że ich uszy nie bolą. Wiele dzieci nienawidzi uczucia posiadania czegoś na głowie, więc przed wyjazdem upewnij się, że nie jest im w żaden sposób nieswojo.

Jeśli Twoje dziecko jest przywiązane do nosidełka, przesuwaj je od czasu do czasu, aby uzyskać różne kąty, jednocześnie upewniając się, że jest bezpieczne dla Was obojga.

Robienie tego często sprawi, że Twój maluch nie będzie myślał o tym, że jest przywiązany. Jeśli musisz zrobić coś takiego jak jedzenie, nakarm je lub pozwól mu pić wodę.

Upewnij się, że Twoje dziecko ma wystarczająco dużo świeżego powietrza podczas noszenia nosidełka, otwierając od czasu do czasu okno.

Nie bój się przerywać jedzenia w razie potrzeby, chociaż wiem, że może to być trudne, ponieważ niemowlęta potrzebują wieczności, aby skończyć jedzenie, ale zaufaj mi, kiedy mówię, że zatrzymanie sprawi, że wszyscy będą szczęśliwsi, ponieważ nikt nie chce niewygodnego dziecka, które płacze przez cały obiad w ulubionej restauracji.

Jak długo mogę jeździć z 3-miesięcznym dzieckiem?

Trzymiesięczne dziecko może jechać nawet dwie godziny. Może się wydawać, że to wystarczająco dużo czasu, ale jeśli podróżujesz po całym stanie lub kraju, upewnij się, że jest ktoś inny, kto przejmie prowadzenie pojazdu po tym czasie. Dziecko poniżej pierwszego roku życia nie powinno podróżować samochodem bez odpowiedniego zabezpieczenia i nadzoru przez cały czas. I

Jeśli Twoje dziecko zaczyna być niespokojne i zdenerwowane podczas dłuższych podróży, pamiętaj, że może potrzebować więcej przestrzeni i ruchu niż wtedy, gdy po prostu jeździsz z nim po mieście w foteliku dla niemowląt.

Spróbuj posłuchać muzyki, zatrzymując się od czasu do czasu, aby nie denerwowali się, siedząc nieruchomo, a nawet rozmawiając o tym, co może się wydarzyć w dalszej podróży. Przynajmniej możesz po prostu zjechać na pobocze i pozwolić im wstać z siedzenia na kilka minut, aby się rozciągnąć!

Kiedy powinieneś przestać jeździć na tylnym siedzeniu z dzieckiem?

Kiedy dziecko może samodzielnie siadać. W tym momencie powinieneś przesiąść się na przednie siedzenie z dzieckiem zapiętym prawidłowo.

Przyzwyczajenie się do tego zajmie im trochę czasu. Przygotuj się więc psychicznie i fizycznie na takie rzeczy, jak przerwa na nocnik, zmiana pieluch itp., podczas gdy dziecko wciąż uczy się, jak prawidłowo zapinać pasy w foteliku samochodowym lub foteliku podwyższającym.

Ponieważ dzieci mają tendencję do szybkiego wzrostu we wczesnych latach, ważne jest również, aby nie pomijać etapów rozwoju przy zakupie fotelika dziecięcego. Niezależnie od tego, jak wysoki lub niski jest twój maluch; zawsze używaj odpowiedniej ochrony, dopóki nie będziesz wiedział bez wątpienia, że ​​wyrosła z niej.

Czy noworodek może być sam na tylnym siedzeniu?

Tak, jeśli dziecko jest prawidłowo przypięte do fotelika zwróconego tyłem do kierunku jazdy. Noworodek powinien zawsze jeździć w foteliku zwróconym tyłem do kierunku jazdy i być przypięty pasami obok osoby dorosłej.

Zapewniłoby im to bezpieczeństwo przed obrażeniami podczas wszelkich nagłych zmian w pojeździe, takich jak nagłe skręcanie lub hamowanie.

Noworodki, które nie mają silnych mięśni karku, podczas tego gwałtownego ruchu mogą z łatwością odchylić głowę do przodu lub na boki, dlatego potrzebują odpowiedniego podparcia głowy, a także ochrony ciała przed przedmiotami latającymi wewnątrz przedziału pojazdu podczas wypadków.

Ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci zaleca, aby dzieci poniżej 13 roku życia jeździły w odległości co najmniej 12 cali od przednich siedzeń z jednym wyjątkiem: gdy nie ma innych miejsc siedzących, ponieważ niektóre pojazdy nie mają tylnego siedzenia lub ponieważ pojazd jest tak mały, że nie ma wystarczająco dużo miejsca dla kolejnego pasażera.

Gdzie jest najlepsze miejsce na umieszczenie fotelika samochodowego dla niemowląt?

Foteliki samochodowe dla niemowląt można umieszczać na przednim lub tylnym siedzeniu pojazdu. Najbezpieczniejsze miejsce do umieszczenia fotelika samochodowego dla niemowląt znajduje się zazwyczaj po stronie tyłem do kierunku jazdy, ponieważ zapewnia to lepsze podparcie głowy i ochronę przed siłami uderzeniowymi.

Ponadto, jeśli dojdzie do zderzenia czołowego, które skutkuje uruchomieniem poduszki powietrznej, może pomóc chronić dziecko przed niektórymi z tych uderzeń, umieszczając je z dala od deski rozdzielczej i kierownicy.

Co robią kręgarze dla niemowląt?

Kręgarze to naturalni pracownicy służby zdrowia, którzy skupiają się na związku między strukturą (głównie kręgosłupa) a funkcją. Jako rodzice wiecie, że dzieci w pierwszym roku życia przechodzą wiele zmian.

Od zmiany pieluch po naukę siadania, przewracania się lub raczkowania, stale dostosowują się do nowych wyzwań.

Dla większości ludzi te rzeczy nie powodują bólu ani dyskomfortu, ponieważ mamy mocne kości i mięśnie, które pomagają nam szybko się goić, gdy zostaniemy zranieni.

Niemowlęta często potrzebują opieki chiropraktycznej, ponieważ brakuje im tej siły ze względu na słabsze kości i słabo rozwinięte mięśnie we wczesnych latach podczas szybkiego wzrostu. Oznacza to, że nawet łagodne obrażenia mogą prowadzić do późniejszych objawów, jeśli nie zostaną skorygowane we wczesnym wieku.

Skąd mam wiedzieć, czy moje dziecko potrzebuje kręgarza?

Istnieje kilka oznak, na które należy zwrócić uwagę, które sugerują, że Twoje dziecko może potrzebować kręgarza. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej porozmawiać z pediatrą lub innymi pracownikami służby zdrowia o dostępnych opcjach.

Większość dzieci bardzo dobrze zareaguje na przystosowanie, ponieważ ich ciała wciąż się rozwijają i przystosowują do życia poza macicą.

Dopóki wiesz, co dostosowania mogą zrobić dla Twojego dziecka, nie ma nic złego w dostosowywaniu ich w każdym wieku.

Niemowlęta zawsze czują się dobrze po dostosowaniu, ponieważ wiele razy nie mogą samodzielnie wrócić do prawidłowego wyrównania, dopóki nie rozwiną więcej umiejętności, takich jak samodzielne siadanie, raczkowanie itp.

Kolce dziecka należy sprawdzić w ciągu kilku minut od urodzenia na wypadek, gdyby nie były prawidłowo ustawione. Te, które nie są wyrównane, będą musiały zostać dopasowane, tak jak wszystkie dzieci.