Przewodnik po tym, kiedy zmienić fotelik samochodowy dla dziecka

Kiedy zmienić fotelik samochodowy dla dziecka to bardzo ważne pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców przygotowujących się do kolejnego kroku w życiu przez swojego malucha.

W tym poście omówimy, kiedy zmienić fotelik samochodowy dla niemowląt montowany tyłem do kierunku jazdy na fotelik samochodowy dla malucha montowany przodem do kierunku jazdy i na koniec, kiedy nadejdzie czas, aby Twoje dziecko zaczęło korzystać z systemu pozycjonowania pasa dla dorosłych.

Przewodnik po tym

Jak wiedzieć, kiedy zmienić fotelik samochodowy dla dziecka

Istnieją cztery etapy fotelików samochodowych dla niemowląt, które określają etap, na którym powinny się znajdować, gdy zaczniesz z nich korzystać. Etapy obejmują od tyłu do kierunku jazdy, a następnie fotelik podwyższający. Każdy etap ma inne wymagania dotyczące wzrostu, wagi i ograniczeń wiekowych przed przejściem do następnego.

Kiedy Twoje dziecko wyrośnie z tych wymiarów, nadszedł czas, aby przejść na wyższy poziom lub w razie potrzeby kupić inny fotelik samochodowy. Zawsze przed zakupem sprawdź, czy nowy fotelik samochodowy jest odpowiedni dla Twojego pojazdu.

Oto więcej informacji o każdym etapie:

15-miesięczne dzieci zaczynają interesować się wszystkim wokół nich, w tym oknami, więc nie zostawiaj tego za późno z żadnymi przywarciami do okien!!! Niemowlęta potrafią dobrze słuchać przez 14 miesięcy, ale nadal nie są w stanie dokładnie wskazać rzeczy.

W tym wieku Twoje dziecko staje się bardziej mobilne, raczkując lub próbując chodzić razem z meblami i może zacząć wychodzić z łóżeczka, jeśli nie udało mu się jeszcze uciec. Niemowlęta mogą być rozproszone, więc potrzebujesz jasnej i jasnej ramki do okna. kolorowe i zabawne dla nich.

Gdy dorosną, około 15-miesięczne dzieci zaczną celnie wskazywać palcem i cieszyć się oglądaniem swoich ulubionych postaci z kreskówek na oknie!

Potrzeba czasu, ale w końcu okażą zainteresowanie nimi, zwłaszcza jeśli mają coś znajomego, takiego jak Myszka Miki lub inni przyjaciele Disneya! Niektóre małe dzieci nawet próbują zerwać naklejki, myśląc, że to jakaś forma „zabawkowego” papieru.

Należy zawsze sprawdzać codziennie przed drzemką / przed snem, czy nie ma żadnych rozdarć lub śladów na naklejkach. Jeśli widzisz, że maluch go rozerwał, po prostu ponownie nałóż super klej, aby upewnić się, że jest bezpieczny i czysty przed snem/drzemką!

Jak długo trzymasz dziecko w foteliku samochodowym dla niemowląt?

Foteliki samochodowe dla niemowląt służą do zabezpieczania niemowląt i małych dzieci podczas transportu pojazdem. Według American Academy of Pediatrics (AAP) foteliki samochodowe powinny być wymieniane mniej więcej co pięć lat.

AAP zaleca również, aby rodzice trzymali swoje dziecko w foteliku niemowlęcym zwróconym tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe; nie ma ustalonych ram czasowych, kiedy niemowlę musi opuścić fotelik samochodowy.

Podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu, ważne jest nie tylko przestrzeganie zaleceń dotyczących produktów, ale także zapewnienie prawidłowej instalacji za każdym razem, gdy używasz fotelika samochodowego dziecka, przestrzegając zarówno instrukcji producenta, jak i wytycznych National Highway Traffic Safety Administration.

Gdy dzieci przekroczą maksymalny limit wagi swoich fotelików samochodowych z możliwością montażu przodem do kierunku jazdy, może być konieczna ich wymiana.

Skąd wiesz, kiedy Twoje dziecko wyrosło ze swojego fotelika samochodowego?

Każdy fotelik samochodowy ma limit wagi i wzrostu, który jest zwykle nadrukowany z boku każdego fotelika samochodowego. Jeśli Twoje dziecko przekroczy którykolwiek z tych limitów, być może nadszedł czas na zakup nowego fotelika samochodowego, który będzie dostosowany do jego wzrostu.

Wiadomo, że dzieci, które zbyt długo przebywają w fotelikach dziecięcych, rozwijają skrzywienie kręgosłupa z powodu braku podparcia w okolicy pleców w tym okresie.

Cztery lata to bardzo dużo czasu, jeśli chodzi o produkty zabezpieczające dla dzieci! Ponadto, jeśli zauważysz pleśń rosnącą wewnątrz nosidełka Twojego dziecka lub problemy z klamrami, należy je natychmiast wymienić ze względu na problemy zdrowotne związane z gromadzeniem się bakterii w brudnych materiałach, takich jak skóra i ubrania, przez dłuższy czas. posługiwać się.

Jaki jest następny fotelik samochodowy po noworodku?

Jest dużo czasu między pierwszym przyniesieniem dziecka do domu a rozpoczęciem samodzielnego siadania. Następnym fotelikiem samochodowym po noworodku będzie nosidełko z pięciopunktowymi uprzężami, które mogą utrzymać dziecko, dopóki nie osiągnie co najmniej 20 funtów.

Foteliki te zazwyczaj mają regulowaną funkcję odchylania, dzięki czemu niemowlęta mogą wygodnie spać, a także podparcie głowy i podnóżek dla wygody i bezpieczeństwa podczas podróży samochodem.

Dopóki przewoźnik ma te podstawowe cechy, powinien spełniać wszystkie wymogi prawne dotyczące użytkowania w pojeździe od urodzenia do wieku przedszkolnego, w zależności od miejsca zamieszkania.

Kiedy dziecko może stawić czoła w 2021 roku?

Niemowlęta powinny być zwrócone do przodu, kiedy mogą bez pomocy podnieść głowę i szyję. Kiedy dzieci są w stanie siedzieć prosto na kolanach rodzica, zalecamy trzymanie ich tyłem do kierunku jazdy do drugiego roku życia lub 20 funtów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Dzieje się tak, ponieważ konstrukcja fotelika dla niemowląt ogranicza ruch w dowolnym kierunku innym niż plecy.

Najlepszym sposobem, aby niemowlę lepiej wykorzystać swoje siedzenia tyłem do kierunku jazdy, jest jak najdłuższe pozostawanie w pozycji siedzącej podczas drzemek i długich podróży.

Kiedy niemowlę jest za duże, aby przyjąć tę pozycję, rodzice mogą zdecydować się na zmianę fotelika dla dziecka zwróconego tyłem do kierunku jazdy na fotelik montowany przodem do kierunku jazdy.