Poradnik, kiedy używać pieluch na noc

Pieluchy całonocne to świetna opcja, gdy musisz przewijać dziecko więcej niż raz w ciągu nocy lub gdy wiesz, że będzie spało przez dłuższy czas.

Masz również możliwość używania jednorazowych lub tekstylnych pieluch na noc. Wielkie pytanie brzmi, kiedy ich używać, a kiedy nie?

Poradnik

W tym poście na blogu dowiemy się, kiedy należy używać pieluch na noc, a także jaki rodzaj pieluchy może być najlepszy dla Twojego dziecka.

Kiedy używać pieluch na noc

Pieluchy na noc to nie to samo, co zwykła pielucha z tkaniny. Mają znacznie grubszy materiał i mogą pomieścić do sześciu razy więcej płynów niż inne pieluchy, co daje czas na przetrwanie nocy bez martwienia się o zmianę ich między cyklami snu, tak jak większość rodziców robi z niemowlętami.

Tego typu pieluchy są również dostępne w wygodnych, uniwersalnych wzorach, które ułatwiają mamie i tacie, gdy muszą zmienić ubranka lub pościel dziecka przed powrotem na kolejną drzemkę.

Nocne pieluchowanie staje się popularne wśród matek na całym świecie, ponieważ dzieci lubią tego rodzaju rozpieszczanie, ponieważ pozwala im to na wygodne, suche łóżka przez całą noc, dzięki czemu mogą spokojnie spać, nawet jeśli same kilka razy w ciągu nocy.

Jeśli jesteś rodzicem po raz pierwszy, najlepiej zacząć używać pieluch na noc tak wcześnie, jak to możliwe, aby dziecko przyzwyczaiło się do ich noszenia i nie czuło się mokre ani niewygodne podczas ich noszenia.

Większość niemowląt będzie musiała zmieniać pieluchy co najmniej trzy razy w ciągu nocy, ale w przypadku pieluch całonocnych możesz zamiast tego zmienić jedną lub dwie zmiany. Oznacza to więcej snu dla wszystkich w domu.

Upewnij się, że zaopatrzysz się w tego typu pieluchy przed przybyciem malucha – będziesz szczęśliwy, że to zrobiłeś.

Czy pieluchy na noc są potrzebne?

Istnieje wiele dyskusji na temat tego, czy pieluchy na noc są konieczne. Niektórzy rodzice stwierdzają, że ich dziecko nie moczy pieluchy tak bardzo w nocy i nie musi nosić pieluchy na noc.

Inni rodzice stwierdzają, że ich dziecko bardziej moczy pieluchę w nocy i musi nosić pieluchę na noc dla ochrony. Ostatecznie to rodzic decyduje, co jest najlepsze dla jego dziecka.

Jeśli wydaje się, że dziecko bardziej moczy pieluchę w nocy, dobrym pomysłem może być rozpoczęcie noszenia pieluchy na noc. Z drugiej strony, jeśli dziecko nie moczy pieluchy tak bardzo w nocy, może jej nie potrzebować. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zwracać uwagę na nawyki moczenia dziecka i odpowiednio zmieniać pieluchę.

Czy pieluchy na noc pomagają dziecku spać?

Pieluchy na noc pomagają dziecku spać, pochłaniając wilgoć i zapobiegając wyciekom. Mogą mieć duży wpływ na to, jak dobrze śpi Twoje dziecko, zwłaszcza jeśli używasz ich w nocy i podczas drzemek. Jeśli maluch często moczy się w ciągu dnia lub nocy, używanie pieluch na noc może być pomocne dla was obojga.

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie dzieci potrzebują solidnej ochrony podczas snu – zależy to od ich wieku, wielkości, częstotliwości nocnych wypadków itp. Niektóre dzieci mają tylko sporadyczny wypadek, zanim zostaną przyuczone do korzystania z nocnika, podczas gdy inne regularnie moczą kilka par. spodni każdego dnia, bez względu na porę dnia.

Należy również pamiętać: ponad 24 godziny bez zmiany pieluszki niemowlęcia zwiększy ryzyko wystąpienia wysypki pieluszkowej.

Czy pieluchy na noc utrzymują więcej siusiu?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy organizm i dziecko są inne. Jednak wielu rodziców stwierdza, że ​​pieluchy jednodniowe rzeczywiście utrzymują więcej moczu niż zwykłe pieluchy.

To może być świetna rzecz, jeśli starasz się uniknąć konieczności zmiany pieluchy dziecku w środku nocy, ale oznacza to również, że maluch prawdopodobnie będzie mokry przez dłuższy czas.

Jeśli używasz pieluch na noc, a Twoje dziecko zaczyna wydawać się niewygodne lub zaczyna pojawiać się wysypka, spróbuj na chwilę wrócić do zwykłych pieluch i zobacz, czy to wszystko wyjaśni. I zawsze skonsultuj się z pediatrą, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zdrowia lub dobrego samopoczucia dziecka.

Czy możesz używać pieluch nocnych w ciągu dnia?

To zależy od dziecka. Chociaż możesz pomyśleć, że dobrym pomysłem jest używanie ich w ciągu dnia, zalecamy zamiast tego noszenie standardowych pieluch dziennych.

Pieluszki nocne i jednorazowe są przeznaczone dla niemowląt, które moczą się częściej niż raz lub dwa razy w ciągu nocy. W przypadku, gdy maluch od czasu do czasu moczy pieluchę w nocy, zwykłe ubrania będą działać dobrze, o ile nie przemoczą całkowicie.

Głównym powodem, dla którego nie zalecamy używania pieluch nocnych w porównaniu z innymi rodzajami pieluszek, jest ich chłonność – Twoje dziecko nie będzie mogło się dużo poruszać, jeśli będzie je nosić przez cały dzień.

Czy zmieniasz pieluchę podczas treningu podczas snu?

Zapewnienie dziecku jak największej wygody, gdy uczy się samoukojenia, jest celem w tym oknie treningu snu. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko odczuwa ból (mokra pieluszka, mokra buzia, mokre ubranie), zmień je jak najszybciej, aby zapewnić komfort i uniknąć dalszego czasu na ukojenie.