Pomysły na to, jak długo dziecko może siedzieć w foteliku samochodowym

Jak długo dziecko może siedzieć w foteliku samochodowym? Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca używanie fotelików samochodowych zwróconych tyłem do kierunku jazdy dla niemowląt do ukończenia dwóch lat lub osiągnięcia wymagań dotyczących wzrostu i wagi określonych przez ich konkretne siedzenie.

Jeśli Twoje dziecko znajduje się w 90. percentylu wzrostu lub wagi, prawdopodobnie może bezpiecznie korzystać z fotelika przodem do kierunku jazdy, gdy skończy rok.

Pomysły na to

Gdy Twoje dziecko wyrośnie ze swojego fotelika samochodowego, masz kilka opcji, aby zapewnić mu bezpieczeństwo podczas podróży pojazdami.

Czy dwulatek może być w foteliku samochodowym dla niemowląt?

Odpowiedź brzmi: tak, mogą! Główną różnicą między fotelikiem samochodowym dla niemowląt a kabrioletem jest wysokość i; ograniczenia wagowe. Fotelik samochodowy dla niemowląt musi pasować do niemowląt do około 22-35 pu

Zazwyczaj dzieci, które są w nosidełku, wyrastają z niego w ciągu pierwszego roku życia lub około 12 miesięcy. Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie dowolnego typu fotelika samochodowego, jest to, że jeśli / kiedy Twoje dziecko osiągnie 40 cali wzrostu, najprawdopodobniej nie będzie pasowało w żadnym stylu, bez względu na wiek, więc miej to również na uwadze.

Przy zakupie fotelika samochodowego dla niemowląt należy zwrócić uwagę na:

– czy jest kompatybilny z Twoim wózkiem?

– jeśli możesz mieć wiele podstaw dla różnych pojazdów, w których można zamontować fotelik samochodowy

– jak łatwy jest montaż i wyjmowanie z każdego pojazdu

– czy są wyjmowane wkładki, aby dziecko nie garbiło się, gdy próbuje samodzielnie usiąść. Możesz również chcieć składany fotelik samochodowy, który ma coś, co nazywa się regulowanym paskiem uprzęży, co pomaga utrzymać dziecko w porządku i przytulności przez cały dzień, gdy rośnie/waży więcej.

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę: – łatwość instalacji (jeśli planujesz zrobić to sam) – ograniczenia wagowe – ograniczenia wzrostu Tak więc w zależności od rodzaju fotelika samochodowego, którego szukasz, ostatecznie określisz, jakiego rodzaju funkcji potrzebujesz wypatruj.

Czy roczne dziecko zmieści się w foteliku samochodowym dla niemowląt?

Tak, moga! Jednak zdecydowanie zaleca się umieszczenie dziecka w zatwierdzonym foteliku samochodowym dla niemowląt montowanym tyłem do kierunku jazdy.

Jeśli Twoje dziecko przekracza zarówno wymagania dotyczące wagi, jak i wzrostu dla montowanych z przodu pasków, po prostu zdejmij górny pasek, aby dopasować je do kierunku jazdy, zamiast narażać bezpieczeństwo, nie używając w ogóle pięciopunktowych pasów.

Czy potrzebujesz wózka dla noworodka?

Nie martw się, nie potrzebujesz wózka dla noworodka. Większość szpitali zabrania rodzicom używania jednego z noworodkami ze względu na bezpieczeństwo.

Dobry fotelik dla niemowląt i tak jest o wiele bezpieczniejszy i łatwiejszy w użyciu niż jakikolwiek inny wózek! Większość niemowląt dobrze pasuje do fotelika samochodowego zaraz po urodzeniu, pod warunkiem, że foteliki zostały prawidłowo dopasowane zgodnie z instrukcjami producenta.

Rodzice mogą nawet przewozić swoje maleństwa w tych samochodach transportowych podczas robienia zakupów spożywczych lub załatwiania innych spraw, jeśli to konieczne, bez konieczności inwestowania w nieporęczny system podróżowania, który może wcale nie być używany zbyt często.

Dlaczego więc ktoś miałby chcieć pełnowymiarowego wózka? Cóż, to tylko zależy od tego, jakie zajęcia planujesz zabrać ze swoim dzieckiem i jak lubisz podróżować.

Kiedy wkładać dziecko do wózka bez fotelika

Nie ma sztywnych i szybkich zasad, jeśli chodzi o zastosowanie fotelików samochodowych w wózkach. Ogólnie rzecz biorąc, im młodsze dziecko, tym mniejszy będzie jego obwód głowy, co oznacza, że ​​może zmieścić się w zwykłym wózku bez dodatkowego fotelika samochodowego przez co najmniej sześć tygodni po urodzeniu lub do 12 funtów (jeśli jego waga przekracza tę kwotę, wtedy Ty używać oddzielnego nosidełka).

Jednak każde dziecko ma inne wymiary, więc nie rezygnuj z korzystania z wózka wcześniej, niż jest to konieczne ze względu na jego rozmiar.

Jeśli Twój maluch nie lubi być ograniczany w czymkolwiek innym niż ręce lub nogi, ale nadal waży mniej niż dwanaście funtów, nie czuj się winny, że wsadziłeś go do wózka bez niczego innego, co zapewniłoby mu bezpieczeństwo.

Jak zabrać 3-miesięczne dziecko w podróż?

Przede wszystkim gratulujemy rodzinnej wycieczki! Zabieranie dziecka na otwartą drogę to ekscytujące doświadczenie i wielu rodziców uważa, że ​​jest to pełne lekcji o ich dziecku. Ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i wiedzy pomożesz uczynić tę podróż jeszcze bardziej pozytywną.

Jak długo noworodek może być w foteliku samochodowym NHS?

Noworodek może siedzieć w foteliku do dwóch godzin. Jeśli jednak musisz trzymać je w nim dłużej, powinny mieć przynajmniej pięciopunktową uprząż.

Najbezpieczniejszym sposobem noszenia malucha jest używanie nosidełka lub nosidełka noszonego z przodu z głową założoną na ramię i wystarczająco blisko, abyś mógł zobaczyć, co się dzieje!

Wózek, którego nie polecam, bo noworodki nie są wystarczająco mocne, aby utrzymać się do około trzeciego miesiąca życia!

Jakie są ograniczenia wzrostu i wagi fotelika samochodowego dla niemowląt?

Foteliki samochodowe dla niemowląt są przeznaczone dla niemowląt, które ważą do 40 funtów i mają mniej niż 30 cali wzrostu. Wierzchołek głowy dziecka powinien znajdować się co najmniej jeden cal poniżej górnej części skorupy siedziska, a jego nogi powinny naturalnie zginać się w kolanach, gdy w nim siadają.

Jest to bardzo ważne, aby w razie potrzeby uzyskać ciasne dopasowanie pasów uprzęży! W przypadku większości niemowląt oznacza to chodzenie tyłem do kierunku jazdy do około drugiego roku życia lub nawet dłużej, ponieważ ciała niemowląt nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte, aby spełnić te wytyczne.

W niektórych przypadkach, gdy rodzice nie byli w stanie przymocować niemowlęcia do małego rozkładanego fotelika samochodowego od urodzenia z powodu problemów związanych ze wzrostem/wagą, wcześniejsze ich przełączenie pomoże zapewnić bezpieczeństwo w razie wypadku.