Najlepsze pomysły dotyczące tego, co robić na urlopie macierzyńskim

Co robić na urlopie macierzyńskim? Jeśli jesteś podobny do mnie, a jeśli chodzi o równowagę między pracą a życiem osobistym, jesteśmy nieco bardziej tradycyjni, to może przyszło ci to do głowy dopiero po urodzeniu dziecka.

Pewnie nawet nie pomyślałaś o urlopie macierzyńskim przed porodem! Ale teraz, kiedy nadszedł czas, abyś zrobił sobie zasłużony czas z nowym pakietem radości, jakie są rzeczy, które mogę zrobić podczas moich najbliższych kilku miesięcy?

Najlepsze pomysły dotyczące tego

Oto tylko kilka pomysłów:

– Co by się stało, gdyby zamiast wysyłać CV lub szukać możliwości zatrudnienia pomiędzy karmieniami lub zmianą pieluch (co stanie się coraz trudniejsze wraz z wiekiem), skoncentruj się na budowaniu obecności w Internecie poprzez zakładanie/udostępnianie blogów.

-Zacznij myśleć z wyprzedzeniem o tym, co chcesz dalej robić w swojej karierze. Zdziwisz się, jak wiele możliwości otwiera się w ciągu roku, więc nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o tym, dokąd się wybierasz!

– Urlop macierzyński może nie tylko wprowadzić nowe przyjaźnie i relacje na przyszłość, ale także daje możliwość wzmocnienia tych, które już istnieją.

Jak samodzielnie robisz zdjęcia ciążowe?

Zdjęcia ciążowe są bardzo popularnym wyborem do ogłoszeń o ciąży i myślę, że zrobienie ich może być nawet fajniejsze niż zdjęcia rodzinne. Oto jak robisz to sam.

Będziesz potrzebować:

Aparat z ustawieniami timera lub pilot do aparatu Statyw Tło Twój brzuch! I kilka rekwizytów, jeśli chcesz! Sprawdź pomysły na Pinterest przed zrobieniem zdjęcia, aby mieć wyobrażenie, jakiego rodzaju ujęcia chcesz, lub wykorzystaj to jako inspirację do stworzenia czegoś nowego!

Powinieneś zaplanować kolejność, w jakiej będziesz strzelać, ponieważ może nie być wystarczająco dużo czasu między pozycjami – gdy czyjeś ręce zaczną męczyć się od podtrzymywania ciała, to już koniec.

Jeśli to możliwe, spróbuj przynajmniej raz wcześniej odwiedzić miejsce, w którym kręcisz, aby wiedzieć, ile czasu zajmie rozstawienie i rozgrzanie dzieci. Nie zapomnij też zapewnić sobie wystarczającej ilości czasu między seriami – 30 minut jest dobre.

Czy mogę ubrać się na czarno na sesję ciążową?

-Absolutnie. Czarny to piękny kolor i myślę, że świetnie wygląda na każdym, zwłaszcza na kobietach w ciąży! Sesje ciążowe dotyczą Ciebie, więc noś wszystko, co sprawia, że ​​czujesz się najlepiej, w tym czerń. Niektóre z moich ulubionych zdjęć ciążowych były czarne!

Jaki kolor najlepiej nosić do zdjęć ciążowych?

Najlepszym kolorem do noszenia na zdjęciach ciążowych jest coś miękkiego, jak różowy lub kremowy. Musi pochlebiać skórze, ale nie przytłaczać. Chcesz, aby Twoje ubrania sprawiały, że wyglądałaś świetnie i czuła się pewnie, nie odwracając uwagi od dziecięcego guzka!

Jak zaplanować sesję zdjęciową w ciąży?

Fotografia ciążowa to świetny sposób na uczczenie rosnącego brzuszka. Oto nasze najlepsze wskazówki, jak zaplanować niesamowitą sesję zdjęciową macierzyństwa z Tobą i Twoim partnerem:

– Zdecyduj, gdzie odbędzie się sesja zdjęciowa. Będzie wewnątrz czy na zewnątrz? Jeśli jesteś na zewnątrz, postaraj się znaleźć miejsce, w którym nie będzie przechodziło zbyt wiele osób, abyś czuł się komfortowo & zrelaksowany! Niektóre dobre miejsca to parki, ogrody, a nawet tuż przed domem, jeśli w pobliżu jest ładna sceneria.

Jeśli robisz to w nocy, upewnij się, że wszystkie lampy błyskowe są naładowane!! Zawsze chętnie pomożemy z lokalizacjami, ponieważ regularnie fotografujemy okolice Londynu! Fotografowaliśmy mumie w Hampstead Heath, Primrose Hill & Park Richmond.

– Ubrać się! Staraj się nosić coś, w czym czujesz się komfortowo, a także świetnie wygląda. Dla chłopaków, staraj się nie nosić niczego zbyt jasnego lub rozpraszającego, ponieważ czasami mogą one przytłoczyć zdjęcie, więc chcemy mieć mumie i amp; tatusiowie wyglądają wspaniale!

Dla dziewczyn, dobrze, jeśli masz jedną rzecz, która wyróżnia się w twoim stroju – na przykład pasek, biżuterię itp. Pomoże to skupić naszą uwagę tylko na mamie & dziecko, a nie wszędzie wokół nich!!

Uwielbiamy ubierać się do sesji tematycznych, takich jak kowboje / Indianie (jeśli na zewnątrz), które sprawiają, że rzeczy są bardziej zabawne i inne! Pamiętaj też, że może to być element garderoby, którego użyjesz tylko raz… więc nie ma wstydu wydać trochę więcej na coś, co przetrwa i zawsze będzie wyjątkowe!

Możesz także nosić ubranka dla dziecka, jeśli jest noworodkiem, ponieważ prawdopodobnie najbardziej pokochasz te stroje (a może nawet sprawić, że poczuje się jak własna mała sesja zdjęciowa!

Pomysły na sesje zdjęciowe dla kobiet w ciąży

– Zrób zdjęcie matki trzymającej się za brzuch od tyłu. Użyj kolorowej ściany jako tła lub umieść przed nią kwiaty, aby dodać koloru i głębi swojemu zdjęciu. Stworzy to ciekawą perspektywę dla widzów, pokazując jednocześnie, jak duży jest jej brzuch!

– Klasyczne ujęcie: Niech mama pozuje na krześle z jedną nogą uniesioną do góry, podczas gdy ona opiera łokieć na tym kolanie. Ustaw go tak, abyś mógł zobaczyć, jaki strój najlepiej prezentuje się na wybrzuszeniu, nie obciążając niczego zbytnio – a jednocześnie eksponuj wszystkie boki jednocześnie.

Jeśli to możliwe, użyj czegoś takiego jak drewniane panele (lub nawet plastikowe) zamiast metalowych ram krzeseł; to sprawia, że ​​łatwiej się je porusza, ale zapewnia im stabilność niż tradycyjne meble z pufy.

– Nowoczesne ujęcie: spójrz na otaczającą Cię architekturę. Wiele budynków ma ciekawe funkcje, które tworzą idealne tło, gdy mama jest w stanie wspiąć się po kilku stopniach, a nawet wejść na dachy! Jeśli nie, po prostu skup się na jej stroju i otoczeniu, zamiast skupiać się na brzuchu – a mimo to pokaż wszystkie strony jednocześnie.