Którą gondolę powinienem kupić? Wszystko co musisz wiedzieć

Którą gondole powinienem kupić? Na rynku dostępnych jest wiele różnych gondoli, więc podjęcie decyzji o zakupie może być trudne.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze gondoli:

-Twój budżet

-Wielkość Twojego dziecka (i jak długo planujesz korzystać z gondoli)

-Jak przenośny musi być gondola?

– Jakie funkcje chcesz (kołysanie, wibracje, przechowywanie itp.)

Po rozważeniu wszystkich tych czynników powinieneś być w stanie zawęzić wybór i znaleźć idealną łóżeczko dla swojego dziecka.

Jak przenieść dziecko ze spania w przytuleniu do łóżeczka?

Podczas tej zmiany należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, należy pamiętać, że każde dziecko jest inne i dlatego dostosuje się do nowych warunków snu we własnym tempie.

Niektóre mogą zająć kilka dni, a inne nieco dłużej. Po prostu bądź cierpliwy i staraj się nie narzucać problemu.

Po drugie, pomocne może być rozpoczęcie od przeniesienia łóżeczka do pokoju dziecka (jeśli jeszcze go tam nie ma) i umieszczenia go obok łóżka, w którym spało. W ten sposób mogą nadal Cię widzieć i mieć pewność, że jesteś w pobliżu.

Kiedy już poczują się komfortowo w takim ustawieniu, możesz zacząć powoli odsuwać łóżeczko od łóżka, aż znajdzie się w swoim ostatecznym położeniu.

W jakim wieku powinieneś przestać współspać?

Ogólnie zaleca się, aby rodzice przestali spać z dziećmi przed osiągnięciem wieku szkolnego. Jednak niektóre rodziny nadal wspólnie śpią w wieku młodzieńczym i później.

Wspólne spanie w każdym wieku ma swoje plusy i minusy, więc ostatecznie to rodzice decydują, co jest najlepsze dla ich rodziny.

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o kontynuowaniu wspólnego spania z nastolatkiem. Po pierwsze, jak dobrze wszyscy śpią? Jeśli Ty lub Twoje dziecko nie śpicie dobrze w nocy, być może nadszedł czas na wprowadzenie zmian.

Po drugie, ile prywatności potrzebuje każdy? Wraz z wiekiem dzieci często pragną większej prywatności i mogą czuć się nieswojo, śpiąc w tym samym pokoju, co ich rodzice.

Wreszcie, ile masz miejsca? Jeśli twój dom jest mały, może być ciasny, jeśli wszyscy próbują spać w tym samym pokoju.

W jakim wieku przestałeś spać? Dlaczego uważasz, że to najlepszy wiek? Daj nam znać w komentarzach!

Jak ułożyć dziecko do snu w gondoli po wspólnym spaniu

Jeśli Twoje dziecko jest przyzwyczajone do spania w Twoim łóżku, wyzwaniem może być nakłonienie go do spania w łóżeczku.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przenieść dziecko ze wspólnego spania do spania w łóżeczku:

-Zacznij od umieszczenia gondoli obok łóżka, aby dziecko mogło nadal widzieć i czuć Cię blisko.

– Stopniowo odsuwaj gondolę od łóżka, aż znajdzie się we własnym pokoju.

-Ustanów przed snem rutynę, w tym uspokajające czynności, takie jak czytanie lub kołysanie przed położeniem dziecka do snu.

– Bądź cierpliwy i konsekwentny w swoich wysiłkach, a w końcu Twoje dziecko przyzwyczai się do spania w nowej przestrzeni.

Jak mogę sprawić, by moje noworodki spały w nocy w łóżeczku?

Najważniejszym krokiem jest stworzenie rutyny przed snem i trzymanie się jej tak ściśle, jak to możliwe. Oznacza to przygotowywanie się do snu każdej nocy o tej samej porze, w tej samej kolejności.

Na przykład możesz zacząć od przyciemnienia światła, a następnie wykąpać dziecko, a następnie odbyć cichą zabawę. Potem nadchodzi czas na karmienie, a potem od razu do łóżka.

Jeśli Twoje dziecko płacze, kiedy wkładasz je do kołyski, postaraj się nie podnosić go od razu. Zamiast tego poczekaj kilka minut, aby zobaczyć, czy sam się uspokoi. Jeśli nie, podnieś go i pociesz, aż zaśnie.

Ważne jest również, aby przed snem w pomieszczeniu panował niski poziom hałasu i światła. Pomoże to Twojemu dziecku zrelaksować się i przygotować do snu.

Jeśli będziesz trzymać się tej rutyny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko nauczy się spać w nocy w kołysce. Po prostu bądź cierpliwy i trzymaj się tego!

Masz książeczkę dla dzieci i chcesz wiedzieć, jak zmaksymalizować jej potencjał? Przeczytaj Jak czytasz książkę trzymając dziecko i Jak pracować dla dziecka książkowego.

Dlaczego noworodek nie osiada w nocy?

Istnieje kilka powodów, dla których noworodek może nie siadać w nocy. Jednym z powodów może być to, że są przyzwyczajeni do spania w krótkich porach w ciągu dnia i muszą nauczyć się spać dłużej w nocy.

Innym powodem może być to, że nie są jeszcze przyzwyczajeni do różnicy między dniem a nocą, ponieważ ich rytm dobowy wciąż się rozwija. Wreszcie, czynnikiem może być również głód, ponieważ noworodki muszą często jeść.

Co zrobić, jeśli dziecko będzie spało tylko na tobie?

Jeśli jesteś nowym rodzicem, być może zastanawiasz się, co zrobić, jeśli Twoje dziecko chce tylko z Tobą spać. Dobrą wiadomością jest to, że jest to całkiem normalne! Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

– Upewnij się, że czujesz się komfortowo i jesteś w stanie podeprzeć głowę i szyję dziecka. Ważne jest, aby móc się zrelaksować podczas trzymania dziecka.

– Staraj się nie kołysać ani nie podskakiwać dziecka za bardzo. To może utrudnić im samodzielne zasypianie.

– Jeśli to możliwe, połóż dziecko w łóżeczku lub kołysce, gdy jest senne, ale nadal nie śpi. Pomoże im to przyzwyczaić się do spania we własnej przestrzeni.