Kompletny przewodnik dotyczący mocowania fotelika samochodowego do wózka

Jedną z najważniejszych decyzji, którą musisz podjąć kupując wózek, jest sposób przewożenia dziecka. Niektórzy ludzie wybierają spacery z dziećmi, podczas gdy inni używają fotelika samochodowego i przyczepiają go do wózka.

Istnieje wiele różnych rodzajów fotelików samochodowych, więc skąd wiesz, który z nich będzie najlepszy dla Twojej rodziny? W tym poście na blogu omawiamy, jak przymocować fotelik samochodowy do wózka!

Kompletny przewodnik dotyczący mocowania fotelika samochodowego do wózka

Jak podłączyć fotelik samochodowy Graco do podwójnego wózka

Foteliki samochodowe Graco są przystosowane do mocowania do wózka za pomocą adaptera. Adaptery mogą być umieszczone z przodu lub z tyłu, w zależności od tego, jak dziecko ma siedzieć i jaki rodzaj fotelika/wózka posiadasz.

W przypadku niektórych marek (np. Chicco) możliwe jest również przymocowanie nosidełka bez użycia jakichkolwiek adapterów.

Jednak nawet jeśli wydaje się to najłatwiejszą opcją załadowania dziecka do wózka, pamiętaj, że jeśli nie jest prawidłowo używane, nadal istnieje ryzyko obrażeń w wyniku wypadnięcia na twardą powierzchnię – zwłaszcza, jeśli dziecko nie jest przypięte pasami!

Aby uzyskać najlepsze wyniki, upewnij się, że są one przymocowane bezpiecznie, aby nie uderzały o nic podczas transportu pieszo.

Jeśli używasz wózka z nosidełkiem, jak go przymocować?- Najłatwiejszym sposobem zabezpieczenia fotelika samochodowego jest środek wózka.

Bardzo ważne jest, aby po zainstalowaniu wszystkie boki i paski były mocno zabezpieczone, aby nie mogły zostać przypadkowo poluzowane podczas poruszania się po zakrętach lub pokonywaniu przeszkód, takich jak krawężniki.

Dobrym testem na to jest sytuacja, w której nie widać żadnego luzu w żadnej części pasków – jeśli jest choć jeden cal zapętlony od zbyt ciasnego naciągnięcia, to wymaga to większego naciągnięcia.

Po bezpiecznym zamocowaniu sprawdź ponownie, aby upewnić się, że nic się nie poluzowało przed użyciem! Pamiętaj o bezpieczeństwie przede wszystkim! Wszelkie luźne pętle mogą oznaczać problemy w dalszej części drogi, ponieważ fotelik samochodowy może poluzować się z mocowań, co może stworzyć potencjalnie niebezpieczną sytuację.

Kiedy nie używasz lub nie korzystasz już z wózka, pamiętaj, jak ważne jest odpięcie fotelika, aby nie doszło do przypadkowego poluzowania pasów!

Niektórzy rodzice uważają, że pomocne jest umieszczenie dziecka w foteliku samochodowym przed przyczepieniem – podczas gdy inni wolą to zrobić później, ponieważ martwią się, jak ciasno trzeba je owinąć, jeśli już siedzi. Wszystkie metody zostały z powodzeniem wypróbowane przez różne rodziny, więc tak naprawdę nie ma jednego najlepszego sposobu!

Jak dbać o wózek

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas pielęgnacji wózka, jest sposób jego czyszczenia.

Nigdy nie używaj żadnego mydła ani detergentu, który pozostawi trwałe ślady na tkaninie – dotyczy to produktów zawierających wybielacz, amoniak i perfumy.

Jeśli jednak musisz go wyprać, ponieważ się zabrudził, wyczyść go punktowo niewielką ilością detergentu do prania.

Po zakończeniu prania należy ją całkowicie wysuszyć, a następnie zdezynfekować, spryskując obustronnie Lizolem i pozostawiając na co najmniej 30 minut. Następnie ponownie przetrzyj każdą stronę przed ponownym złożeniem wózka, aby upewnić się, że wszelkie bakterie lub grzyby zostały zabite.

Kroki mocowania fotelika samochodowego do wózka

Krok pierwszy: zapoznaj się ze sposobem wykonania fotelika samochodowego. Dowiedz się, jak odpiąć paski i jak mocuje się je do ramy wózka. Ułatwi to sprawę, gdy będziesz gotowy do jej dołączenia!

Krok drugi: Podczas mocowania fotelika samochodowego, wyrównaj pas pojazdu lub pasek ZATRZASKOWY na górze fotelika w taki sposób, jak mocuje się do ramy wózka. Przypnij go do jednego z łączników LATCH lub szlufki samochodowej na górze ramy wózka, a następnie przymocuj ponownie tak mocno, jak to możliwe, aby były bezpieczne.

Krok trzeci: Sprawdź, czy nie ma luzów między mocowaniem fotelika samochodowego do ramy wózka a sposobem jego zabezpieczenia. Jeśli tak, dokręć sposób ich mocowania, aby były bezpieczne!

Krok czwarty: W razie potrzeby dostosuj położenie fotelika samochodowego na ramie wózka, poluzowując lub dokręcając, jak mocno się łączą. Pomoże to określić, ile jest miejsca na wsiadanie i wysiadanie, ile miejsca jest w koszu wózka na dole i jak dziecko siada.

Krok piąty: Upewnij się, że są one mocno połączone, aby w razie przypadkowego uderzenia w coś fotelik samochodowy nie mógł się wysunąć.

Jak dezynfekować wózek dziecięcy

Pierwszym krokiem do dezynfekcji wózka dziecięcego jest przetarcie go roztworem wybielacza i wody. Możesz użyć jednej części wybielacza chlorowego na pięć części ciepłej wody.

Za pomocą tego rozwiązania przetrzyj całą powierzchnię wózka, w tym wszystkie szczeliny, rączki, koła, wnęki na nogi i tylny zderzak, czystą ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Krok drugi: Poczekaj, aż wózek całkowicie wyschnie na powietrzu przed ponownym użyciem.