Kiedy zdemontować siedzisko podwyższające?

Kiedy zdemontować podstawkę podwyższającą to pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców, gdy decydują, kiedy ich dziecko może korzystać ze zwykłego samochodowego pasa bezpieczeństwa.

Jeśli odpowiedź brzmi „tak szybko, jak to możliwe”, powinieneś przeczytać ten artykuł. W tym poście na blogu omówimy, kiedy zdjąć fotelik podwyższający i przedstawimy kilka pomocnych wskazówek, jak to zrobić bezpiecznie.

Kiedy zdemontować siedzisko podwyższające?

Usuń fotelik podwyższający

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby wszystkie dzieci w wieku poniżej 13 lat jeździły w foteliku podwyższającym. Dzieci o wadze od 40 do 80 funtów powinny nadal korzystać ze wzmacniacza, ponieważ pas biodrowy i barkowy ich samochodu mogą nie pasować do nich prawidłowo, co może spowodować obrażenia, jeśli uczestniczyłyby w wypadku.

Gdy Twoje dziecko jest już na tyle wysokie, że kolana zginają się nad krawędzią poduszki siedzenia pojazdu, gdy siada plecami do oparcia siedzenia, zwykle dzieje się to w wieku około 12 lub 13 lat – nadszedł czas na zwykły pas bezpieczeństwa bez siedzisko podwyższające.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących tego, czy Twoje dziecko powinno nadal korzystać z podstawki, najpierw skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem decyzji o zdjęciu podstawki.

Kiedy mogę obrócić fotelik samochodowy około 2021 r.?

Ważne jest, aby nie obracać fotelika samochodowego, dopóki nie będziesz wystarczająco duży. American Academy of Pediatrics radzi rodzicom, aby trzymali swoje dzieci tyłem do kierunku jazdy do ukończenia co najmniej 2 lat.

Ile powinno ważyć dziecko, aby usiąść na przednim siedzeniu?

Limit wagi dziecka do siedzenia na przednim siedzeniu różni się w zależności od stanu, ale zwykle wynosi około 40-70 funtów. Wzrost dziecka może wpłynąć na tę liczbę; jeśli są wyższe niż przeciętnie, będą ważyć więcej i mogą potrzebować siedzieć na tylnym siedzeniu, jeśli to możliwe.

Najlepiej nie pozwalać dzieciom jeździć z góry, dopóki nie poznasz ich dokładnych limitów, aby nikt nie został zraniony.

Ile musisz ważyć, aby wydostać się z fotelika?

Według Insurance Institute for Highway Safety dzieci o wzroście co najmniej czterech stóp i dziewięciu cali powinny być w stanie bezpiecznie zapinać pasy bezpieczeństwa. Dzieci mogą również przejść z fotelików podwyższających, gdy ważą co najmniej 40 funtów i mają mniej niż osiem lat.

Wzrost dziecka jest ważną miarą przy ustalaniu, czy musi nadal korzystać z fotelika podwyższającego; zawsze upewnij się, że skonsultowałeś się z pediatrą na temat tego, ile muszą przybrać na wadze, zanim ruszą bez fotelika.

Pamiętaj, że niektóre stany nie zezwalają na stosowanie dopalaczy po ukończeniu siedmiu lat! Najlepszą praktyką (i wymaganą przez prawo) dla rodziców jest zabieranie ze sobą instrukcji montażu fotelika dla dziecka za każdym razem, gdy wyjeżdżają na przejażdżkę. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest zawsze bezpieczne na tylnym siedzeniu.

Czy dla 10-latka jazda na przednim siedzeniu jest bezpieczna?

Krótka odpowiedź brzmi tak, ale skontaktuj się ze swoim stanem i producentem samochodów, aby upewnić się, że przestrzegasz wszystkich przepisów. Jeśli dziecko osiąga cztery stopy i dziewięć cali wzrostu (około wzrostu przeciętnego dziesięciolatka), może legalnie siedzieć na przednim siedzeniu bez żadnych dodatkowych wymagań lub ograniczeń.

Jednak wielu rodziców decyduje się na trzymanie swoich mniejszych dzieci na tylnym siedzeniu do 12 roku życia, ponieważ jest to znacznie bezpieczniejsze podczas jazdy samochodem.

NHTSA zaleca trzymanie dzieci poniżej 13 roku życia w fotelikach samochodowych tyłem do kierunku jazdy, a dzieci poniżej 12 roku życia powinny jeździć na tylnym siedzeniu.

Czy moje 18-miesięczne dziecko może siedzieć przodem do kierunku jazdy?

Tak, możesz zachęcić swoje 18-miesięczne dziecko do siedzenia twarzą do przodu, zachowując kilka środków ostrożności. Fotelik samochodowy można zamontować tyłem do kierunku jazdy na tylnym siedzeniu i stosować wysokiej jakości techniki montażu, takie jak użycie zatrzasku lub obu dolnych zaczepów i pasów, jeśli są dostępne w pojeździe, aż do osiągnięcia limitów wzrostu i wagi dziecka, aby bezpiecznie zainstalować w tej pozycji.

Jeśli te opcje nie są możliwe w żadnym z Twoich samochodów (być może dlatego, że jeden jest za mały), zalecamy dalsze trzymanie ich tyłem do kierunku jazdy do co najmniej drugiego roku życia, kiedy i tak wyrosną z większości składanych siedzeń, nawet jeśli ich wzrost/waga jest ograniczona pozwala na umieszczenie go przodem do kierunku jazdy.

Następnie wyreguluj paski szelek tak, aby przylegały do ​​każdego ramienia przed zamocowaniem na miejscu, przeciągając pas bezpieczeństwa lub upewniając się, że jest zablokowany na miejscu.

Czy moje 7-letnie dziecko powinno być w 5-punktowej uprzęży?

Nie. Większość dzieci nie jest gotowa na pięciopunktową uprząż, dopóki nie osiągną około 80 funtów, a czubek głowy osiągnie co najmniej 57 cali wysokości (około 12 lat).

Amerykańska Akademia Pediatryczna zaleca, aby dzieci do 11 roku życia używały fotelików samochodowych przodem do kierunku jazdy z uprzężami, ogranicznikami lub fotelikami podwyższającymi. Jeśli Twoje dziecko waży mniej niż 40 funtów, spróbuj umieścić je w nosidełku ze specjalnymi wkładkami, aby było wygodne dla Ciebie kiedy sam usiądziesz.

Możesz także założyć pas bezpieczeństwa na oba kolana, jeśli po jednej stronie nie ma wystarczająco dużo miejsca na ramiona, aby mógł przejść przez jego ramiona bez dotykania jego szyi lub pępków.

Upewnij się, że nie ma dostępu do zabawek podczas ruchu – może to rozpraszać i powodować, że pochyla się i uderza w pas.