Kiedy robione są zdjęcia ciążowe? Porady i wskazówki

Kiedy robione są zdjęcia ciążowe? Dowiedzenie się, że spodziewasz się dziecka i obserwowanie, jak Twoje ciało zmienia się wraz z postępem ciąży, to doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz.

W miarę upływu czasu emocje narastają, aż w końcu nie można powstrzymać terminu przed przybyciem! Spędzisz całe dni z podekscytowaniem przygotowując się do tej doniosłej okazji – kupowania strojów w oczekiwaniu na przebieranie się za dziewczynkę lub chłopca, w zależności od tego, w jaką płeć zmienią się po urodzeniu.

Kiedy robione są zdjęcia ciążowe? Porady i wskazówki

A teraz, czy nie byłoby miło być w centrum uwagi, zanim twoje życie obróci się o 360 stopni? Cóż, możesz to zrobić, wykonując profesjonalnie zdjęcia ciążowe.

Profesjonalna sesja zdjęciowa to doskonały sposób na udokumentowanie, jak niesamowite i sprawne macierzyństwo uczyniło nie tylko Ciebie, ale także wszystkich wokół Ciebie! Na tych zdjęciach widzimy, co czeka zarówno mamę, jak i dziecko.

Kiedy robić zdjęcia w ciąży? To takie ciekawe pytanie! Możesz się zastanawiać, kiedy jest najlepszy czas. I szczerze mówiąc, sama nie mam pojęcia – każda przyszła mama będzie miała inne odpowiedzi na swoją sytuację, ale w tym poście podzielę się z Wami kilkoma wskazówkami, które podpowiedzą, kiedy zrobić te najważniejsze zdjęcia.

Więc kiedy jest najlepszy czas na robienie zdjęć ciążowych?

Ważna jest pora Twojej macierzyńskiej sesji zdjęciowej, ponieważ uchwyci zmiany, które zachodzą w ciąży. Dobrą zasadą, kiedy zaplanować tego typu sesję, jest od 26 do 34 tygodni (około 7-8 miesiąca). Po przekroczeniu 35+1/2 miesiąca ciąży istnieje szansa, że ​​wykonane zdjęcia mogą zawierać błędne informacje.

Jeśli jest to mama po raz pierwszy, to nie martw się, ciąża pojawi się później, więc masz cały czas na robienie zdjęć pod koniec ciąży. U osób, które wcześniej rodziły, ciąża pojawia się szybciej, dzięki czemu można ją przyjąć na wczesnym etapie ciąży.

Ogólnie rzecz biorąc, nie zawsze łatwo jest określić, kiedy jesteś gotowy do sesji zdjęciowej macierzyństwa, ale 7 lub 8 miesiąc działa dobrze. Czas ciąży będzie zależał od tego, jak różnie każda kobieta i jej organizm zareagują w podobnych warunkach, takich jak poziom hormonów podczas ciąży.

Kiedy jest najlepszy czas na robienie zdjęć ciążowych, jeśli spodziewam się bliźniąt?

Spodziewasz się bliźniaków? Sesja zdjęciowa w ciąży będzie musiała zostać zaplanowana wcześniej niż większość oczekujących matek. Zalecamy, aby zarezerwować sesję zdjęciową około 24-28 tygodnia ciąży z tymi cennymi pakietami radości na pokładzie, jeśli nie wcześniej.

Czy mogę zarezerwować sesję macierzyńską w 35 tygodniu?

Wiele kobiet odczuwa dyskomfort podczas ciążowych sesji położniczych. Dzieje się tak, ponieważ możesz mieć trudności z chodzeniem i ogólnie czujesz się bardziej nieswojo w tym momencie ciąży niż wcześniej! Z tego powodu polecam zarezerwować wcześniejszą sesję, abyś mógł zaplanować z wyprzedzeniem. Jednak każdy ma inne potrzeby, jeśli chodzi o sesje macierzyńskie, niektórzy decydują się na to bardzo późno, więc sprowadza się to do osobistych wyborów.

Jeśli chcesz szybko umówić się na sesję zdjęciową, ale martwisz się, że jest za późno, nie martw się. Lepiej robić zdjęcia późno, niż wcale ich nie robić! Jeśli z jakiegoś powodu będzie to trudne i utrudni chodzenie, możesz spróbować znaleźć miejsce w pomieszczeniu z niewielką odległością lub bez odległości między pozycjami.

Czy 25 tygodni jest za wcześnie na sesję ciążową?

Niektóre mamy już pokazują wystarczająco dużo, aby zrobić sobie zdjęcia macierzyńskie tak wcześnie, a niektóre nie. Lepiej, jeśli masz bardziej wyraźny guzek niemowlęcy, ale jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz go przed 35 tygodniem, istnieją sposoby, aby twój brzuch wyskoczył na zdjęciach.

Możesz wygiąć plecy w łuk lub zgiąć jedną nogę, a to pomoże jeszcze bardziej je zdefiniować! Możesz również położyć nacisk na siebie, używając obu rąk podczas pozowania, aby skupić się wyłącznie na obszarze, który ludzie zwykle zauważają.

Jaki jest najlepszy czas na zrobienie sesji położniczej?

Moim ulubionym czasem na rezerwację sesji z Tobą jest po 12 tygodniach. Zwykle sugeruję to, ponieważ wtedy większość ciężarnych brzuchów zaczyna wyglądać, jakby były gotowe na dziecko! Jeśli to nie zadziała, spróbuj raczej wcześniej niż później; w szczególności w okresie jesiennym – ponieważ wrzesień-październik może być dość pracowity przez cały rok

Wniosek

Sesje ciążowe polegają na uchwyceniu niesamowitych zmian za pomocą swojego ciała, tak ważne jest, aby uchwycić chwile z życia. O czym powinnaś wiedzieć przed zrobieniem zdjęć ciążowych? Nie zawsze będzie to idealny moment!

Kiedy czujesz, że to mógł być dla nich świetny czas, czy nie – czasami jesteśmy tylko w okresie pomiędzy etapami naszej ciąży i nie chcemy żadnych dowodów, które można by pokazać przed kamerą (takich jak przyrost/utrata masy ciała).

Najlepszą radą, jaką mogłabym udzielić, to 30-36 tygodni jako idealny zakres, ale znowu każda kobieta ma inne preferencje, co oznacza, że ​​tak naprawdę nie ma tutaj konkretnej odpowiedzi.