Kiedy robione są zdjęcia ciążowe? Najlepszy czas!

Kiedy robione są zdjęcia ciążowe? Zdjęcia ciążowe wykonywane są w pierwszej połowie ciąży. Zwykle jest to około 18-24 tygodnia ciąży, ale czasami nieco wcześniej lub później, w zależności od preferencji i tego, na co pozwala lekarz.

Możesz również zapytać, czy chcesz, aby byli dyskretni, aby nikt inny jeszcze nie wiedział! W tym momencie Twój guzek niemowlęcy nadal będzie bardzo mały, co oznacza, że ​​nie zajmie on dużo miejsca na żadnym z obrazów.

Kiedy robione są zdjęcia ciążowe? Najlepszy czas!

Sesje zdjęciowe ciążowe zawierają jednak o wiele więcej niż tylko zdjęcia – niektóre mogą również obejmować nagrania wideo, a także ujęcia stylu życia z takimi rzeczami, jak filiżanki do herbaty itp.

Te ujęcia stylu życia świetnie nadają się do uchwycenia wspomnień z codziennego życia już teraz, ponieważ nie można zaprzeczyć, że wszystko wydaje się nowe, gdy jesteś w ciąży!

Istnieje również możliwość, że zostaniesz sfilmowany ze swoim guzem w ruchu, co świetnie nadaje się do pokazania, jak przebiega ich rozwój.

Co się stanie, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim?

W pewnych okolicznościach kobieta może nie być w stanie powrócić do tej samej pracy lub może chcieć większej elastyczności w swoim życiu zawodowym. W takich przypadkach kobiety i pracodawcy muszą jasno informować o tym, co się dzieje, aby każdy mógł odpowiednio zaplanować.

Jeśli nie było Cię w miejscu pracy z powodu choroby, powinieneś jak najszybciej złożyć wniosek o ustawowy zasiłek chorobowy (SSP) w ciągu siedmiu dni od powrotu do pracy.

SSP jest opłacany przez pracodawcę, ale będzie wypłacany częściowo w wysokości 90% tylko w ciągu pierwszych 28 tygodni nieobecności z powodu choroby lub urazu, a następnie nie dłużej niż sześć miesięcy – jeśli ten limit wygasł, musisz złożyć wniosek o zasiłek na zatrudnienie i wsparcie (ESA) . Jeśli nie kwalifikujesz się do ESA lub SSP, powinieneś porozmawiać z pracodawcą o zasiłku chorobowym.

Twój pracodawca może zaoferować korzystniejsze warunki niż minimalne ustawowe uprawnienia – to od niego zależy, ile dadzą, ale każda stawka powyżej ustawowego minimum musi zostać wypłacona przynajmniej raz w tygodniu.

Kwota pieniędzy, jaką pracodawcy są prawnie zobowiązani wypłacić pracownikom, różni się w zależności od tego, czy pracownicy są zatrudnieni w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin, młodzi czy starsi.

Jak długo Twoja praca jest chroniona po urlopie macierzyńskim?

Po powrocie do pracy Twoja praca będzie chroniona przez dziewięć miesięcy. W tym czasie, jeśli pracodawca zdecyduje się nie zatrudniać kogoś, ponieważ jest w ciąży lub karmi piersią (nawet w okresie ochrony), jest to uważane za dyskryminację ciąży i jest sprzeczne z prawem federalnym.

Jeśli podczas urlopu macierzyńskiego napotkasz jakiekolwiek problemy z zatrudnieniem, skontaktuj się z działem HR swojej firmy lub odpowiednimi władzami.

Czy możesz odmówić urlopu macierzyńskiego?

Nie. Zgodnie z federalną Ustawą o Dyskryminacji Ciąży, pracodawca nie może odmówić urlopu macierzyńskiego kobiecie, jeśli ma ona inne kwalifikacje do pracy i pracuje dla swojego pracodawcy wystarczająco długo, aby się do niego zakwalifikować. Również zgodnie z ustawą FMLA (Family Medical Leave Act) Twój szef nie może Cię zwolnić z powodu ciąży ani podjąć żadnych działań przeciwko Tobie w wyniku takiego urlopu.

Dzieje się tak nawet w przypadkach, gdy firma zwalnia innych pracowników, którzy wykorzystali przysługujące im 12 tygodni bezpłatnego urlopu rodzinnego na opiekę zdrowotną; nie oznacza to jednak, że Twój szef nie może ponownie zatrudnić zwolnionych pracowników po powrocie z urlopów macierzyńskich/ojcowskich bez żadnych negatywnych dla nich konsekwencji.

Oznacza to po prostu, że musi konsekwentnie podejmować decyzje dotyczące zatrudnienia w przyszłości.

Ile pieniędzy otrzymujesz na urlop macierzyński? Albo jaka jest średnia długość urlopu macierzyńskiego?

Oto kilka często zadawanych pytań, gdy ktoś przygotowuje się do założenia rodziny.

Obecnie większość firm oferuje płatne urlopy po porodzie lub adopcji dziecka. Mogą jednak wystąpić rozbieżności w tym, ile i jak długo pozwalają na ten urlop.

W zależności od polityki Twojej firmy i miejsca zamieszkania, matki mogą otrzymać od 0% do 100% wynagrodzenia podczas urlopu macierzyńskiego. A w zależności od tego, gdzie mieszkasz na świecie, ta liczba może się drastycznie zmienić!

Macierzyństwo niesie ze sobą wiele wyzwań, więc wiemy, że próba ustalenia, czy powinieneś wrócić do domu z mamą i tatą, aż sprawy finansowe się poprawią, może wydawać się niewykonalnym zadaniem, ale naszym dzisiejszym celem nie są pieniądze, ale interesujące światowe trendy urlopu macierzyńskiego.

Zacznijmy od tego, gdzie Twoja firma stoi na płatnym urlopie dla młodych mam!

Który tydzień jest najlepszy na urlop macierzyński?

Odpowiedź na to pytanie będzie bardzo różna w zależności od Twojego stanowiska w firmie i tego, jak długo w niej pracujesz.

Tydzień przed Świętem Pracy to często moment, w którym firmy zaczynają myśleć o swoich procesach na koniec roku, w tym o świadczeniach z tytułu urlopu macierzyńskiego, więc może się to dobrze sprawdzić w przypadku niektórych kobiet.

Warto również zauważyć, że wiele osób, które korzystają z PTO lub czasu wolnego w biurze, korzysta z obu tych funkcji podczas urlopu macierzyńskiego, więc jeśli nie planują, mogą wystąpić problemy z otrzymaniem zapłaty w tym okresie (a zaoszczędzenie wystarczającej ilości pieniędzy może stać się problem).

Jeśli planujesz wziąć 12 tygodni wolnego od pracy, zalecamy poczekanie do dnia podatkowego, ponieważ miejmy nadzieję, że do 15 kwietnia większość gabinetów lekarskich powinna wiedzieć, jaka jest nowa kara podatkowa za brak ubezpieczenia zdrowotnego (i miejmy nadzieję, że wziąłem to pod uwagę przy ustalaniu terminu).