Kiedy przestawić się na ubrania ciążowe? Przeczytaj to!

Kiedy przestawić się na ubrania ciążowe? To częste pytanie, które zadają kobiety w ciąży. Jednak w tym artykule przygotowaliśmy na to odpowiedzi.

Wiele młodych mam jest zaskoczonych, gdy wraca do domu ze szpitala i uświadamia sobie, że jej ubranie już nie pasuje. Może to być kuszące, aby od razu uprawiać ubrania ciążowe, ale powinieneś poczekać, aż Twoja zwykła garderoba stanie się nieprzyjemnie ciasna, zanim pójdziesz na zakupy do ubrania ciążowego.

Kiedy przestawić się na ubrania ciążowe? Przeczytaj to!

Jeśli to możliwe, spróbuj założyć jeden ze swoich strojów sprzed ciąży raz lub dwa razy po porodzie, abyś wiedziała, jak duży będzie on, gdy zmienisz na ubrania ciążowe. Nie chcesz kupować zbyt wielu przedmiotów z góry, tylko jeśli później w ogóle się nie zmieszczą!

Kiedy twój brzuch zacznie rosnąć na tyle szybko, że robi się niewygodnie, zrezygnuj z tych spodni nie ciążowych i zacznij zastanawiać się, jakie są dostępne opcje noszenia ciążowego.

Czy możesz pokazać w 6. tygodniu z trzecią ciążą?

Możliwe jest pokazanie w szóstym tygodniu z trzecią ciążą. Kobieta może jednak stwierdzić, że trwa to dłużej, ponieważ była już w ciąży – jej ciało nie buduje już tak szybko mięśni i są już rozstępy z innych ciąż.

Zależy to również od tego, ile przybierasz na wadze w każdej ciąży, co może się znacznie różnić, nawet jeśli były blisko siebie. Twój guz pokaże się, gdy się pojawi! Ale nie martw się tak wcześnie, że coś jest nie na miejscu lub jest za małe/duże dla brzucha wszystkich innych. Masz mnóstwo czasu na to, by podekscytować się tym, że w tobie rośnie kolejne dziecko!

Kiedy zaczęłaś nosić ubrania ciążowe podczas trzeciej ciąży?

Zaczęłam nosić ubrania ciążowe podczas mojej trzeciej ciąży, kilka miesięcy po tym, jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży.

Na jakim etapie potrzebujesz ubrań ciążowych?

Kiedy po raz pierwszy dowiesz się, że jesteś w ciąży, wiadomość prawdopodobnie będzie szokiem dla Twojego organizmu. W pierwszych tygodniach ciąży możesz nie mieć czasu na myślenie o niczym innym, jak tylko o utrzymaniu zdrowia siebie i dziecka tak długo, jak to możliwe.

Ale kiedy sprawy zaczną się nieco bardziej uspokajać, może ci się wydać, że nadejdzie moment, w którym ubrania ciążowe staną się konieczne, choćby dlatego, że zwykłe ubrania już nie będą pasować! Jeśli brzmi to znajomo, czytaj dalej – chcielibyśmy podzielić się kilkoma radami, jak najlepiej przygotować się na tę zmianę wymagań dotyczących garderoby.

Kiedy będę potrzebować ubrań ciążowych w drugiej ciąży?

Od momentu ogłoszenia ciąży do baby shower obowiązują te same zasady dotyczące ubrań ciążowych. Jednak gdy dziecko urodzi się i odpoczywa blisko Twoich stóp w swojej kołysce lub kołysce (a może nawet na tobie), można śmiało powiedzieć, że podczas zakupów trzeba będzie wprowadzić pewne poprawki.

Twoja nowa „garderoba ciążowa” może składać się głównie z oversize’owych koszul i legginsów, aż do późnego drugiego trymestru, kiedy znowu będzie konieczne zmniejszenie rozmiaru. Jeśli szukasz odzieży na tym etapie, wypróbuj naszą bestsellerową linię odzieży termicznej, dostępną wyłącznie w sklepach Destination Maternity!

Jaki jest sens zdjęć ciążowych?

Celem zdjęć ciążowych jest uchwycenie emocji i oczekiwania towarzyszących ciąży. Sesje ciążowe mają być własną książką rodzinną, uchwycającą kamienie milowe w historii, które przetrwają całe życie. Możesz pielęgnować te chwile przez długie lata!

Jeśli czujesz się przytłoczony tym pomysłem, zrób to krok po kroku: skup się na tym, co sprawia, że ​​czujesz się piękna na każdym etapie, zanim zaczniesz martwić się o cokolwiek innego! Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszymi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi nagrywania sesji macierzyńskiej, aby wszystko poszło idealnie gładko (i zostaw wszelkie pytania lub wątpliwości w sekcji komentarzy!).

Czy 29 tygodni jest za wcześnie na zdjęcia ciążowe?

To naturalne, że kobiety chcą mieć pamiątki z ciąży, ale czy o 29 tygodni jest za wcześnie? Możesz pomyśleć, że nigdy nie będziesz mieć wystarczającej liczby zdjęć lub filmów z rosnącym guzem niemowlęcym, ale w niektórych przypadkach sesje macierzyńskie mogą być nieco za duże.

Zależyłoby to od osobistych preferencji i poziomu komfortu klienta.-Ryzyko na tym etapie pod względem dyskomfortu będzie również różnić się w zależności od kobiety.

Nie powinieneś martwić się, że jesteś „za daleko”, o ile jest to bezpieczne zarówno dla matki, jak i dziecka. – Jak zawsze w przypadku fotografii, ważne jest, aby najpierw skonsultować się z lekarzem. Jednak to normalne, że zalecają poczekanie do 30 tygodni przed zrobieniem jakichkolwiek zdjęć!

Który miesiąc jest najlepszy na sesję zdjęciową dla kobiet w ciąży?

Sesje ciążowe świetnie nadają się do uchwycenia wyjątkowych chwil. Jednak ważne jest, aby wybrać najlepszą porę roku, ponieważ chcesz uzyskać optymalne warunki fotograficzne.

Na przykład, jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, takim jak Floryda lub Kalifornia, lato będzie najlepszym czasem na zaplanowanie sesji położniczej! Jeśli nie jest to możliwe w tym sezonie ze względu na harmonogramy pracy, plany urlopowe itp., zwykle są dwa inne okresy w ciągu roku, kiedy zdjęcia powinny przebiegać płynnie: wiosna i jesień.

Te pory roku zapewniają idealną pogodę na sesje plenerowe przy stosunkowo przyjemnych temperaturach (bez zbytniego chłodu) oraz dużą ilością naturalnego światła w zależności od tego, gdzie planujesz sesję (na zewnątrz/w pomieszczeniu).

Chociaż zima zapewnia również wspaniałe opcje, warto być przygotowanym na bardzo realną możliwość niesprzyjającej pogody (śnieg/deszcz) i potencjalnie krótsze dni.