Kiedy przestawić dziecko na składany fotelik samochodowy?

Kiedy jako rodzic zamieniasz fotelik samochodowy z fotelika samochodowego na składany fotelik samochodowy, może to być jedna z bardziej mylących decyzji przy zakupie sprzętu ochronnego dla Twojego dziecka.

Jeśli nie masz pewności, kiedy nadszedł czas lub jaki rodzaj fotelika samochodowego z kabrioletem jest najlepszy dla Twojego dziecka, ten wpis na blogu jest dla Ciebie. Porozmawiamy, kiedy zmienić dziecko na fotelik samochodowy z kabrioletem.

Kiedy przestawić dziecko na składany fotelik samochodowy?

Średni wiek zmiany między tymi dwoma rodzajami fotelików wynosi około 12 miesięcy, ale może się różnić w zależności od tego, jak szybko Twoje dziecko wyrośnie z obecnego. Tylko upewnij się, że mają mniej niż 30 funtów, trzymaj je tyłem do kierunku jazdy do co najmniej drugiego roku życia.

Następnym krokiem jest zdjęcie dziecka z fotelika i przełożenie go na fotelik rozkładany. Powodem, dla którego chciałbyś to zrobić, jest bezpieczeństwo, ponieważ podczas podróży muszą znajdować się w pozycji pionowej.

Zapobiegnie to również występowaniu problemów z niedrożnością dróg oddechowych, które mogą prowadzić do SIDS lub zespołu nagłej śmierci niemowląt.

Jak długo noworodek może być w foteliku samochodowym 2020?

Noworodek może przebywać w foteliku tak długo, jak to możliwe, jednak zależy to od indywidualnego dziecka. Niektóre młodsze niemowlęta mogą nie tolerować zbyt długiego trzymania się w jednym miejscu, podczas gdy innym dobrze jest leżeć przypięte do nosidełka lub wózka przez wiele godzin bez skarg.

Sprowadza się to do poznania ograniczeń Twojego dziecka i tego, co czujesz się komfortowo, robiąc razem.

Najlepszą rzeczą, jaką rodzice mogą zrobić przed umieszczeniem noworodka w foteliku samochodowym 2020, jest odpowiednie ponowne wyregulowanie go, aby były bezpiecznie zamocowane w nim, bez możliwości zbytniego poruszania się, jeśli zajdzie taka potrzeba w czasie podróży.

Kiedy dziecko może stawić czoła w 2021 roku?

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca trzymanie niemowląt tyłem do kierunku jazdy do co najmniej wieku dwóch lub 25 funtów – w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Dzieci poniżej pierwszego roku życia powinny podróżować w samochodach w pięciopunktowych uprzęży.

Nie ma również ograniczeń w korzystaniu z nosidełek i innych urządzeń, takich jak wózki, które utrzymują dzieci tyłem do kierunku jazdy, gdy wyrosną z nosidełka, ponieważ te urządzenia spełniają federalne normy bezpieczeństwa tak samo, jak foteliki rozkładane.

Czy mogę pominąć fotelik samochodowy dla niemowląt?

Foteliki samochodowe dla niemowląt mogą być nieporęczne i ciężkie. Wielu rodziców decyduje się na całkowite pominięcie fotelika dla niemowląt, co oznacza, że ​​od urodzenia będziesz potrzebować składanego fotelika.

Ponadto, ponieważ często mają one ograniczone zakresy wzrostu/wagi (większość dochodzi do około 30 funtów), dziecko może nie być w stanie nosić nosidełka, dopóki nie będzie w ogóle za duże na nosidełko.

To powiedziawszy, wiele osób uważa je za przydatne; jeśli chcesz, zalecamy zastanowienie się, jak wygodna będzie regulacja uchwytu podczas noszenia go z aktywnym maluchem, niektóre z nich są trudne nawet dla dorosłych.

Czy moje 18-miesięczne dziecko może siedzieć przodem do kierunku jazdy?

Twoje dziecko powinno wyrosnąć z limitu wagi przed przejściem na fotelik samochodowy montowany przodem do kierunku jazdy. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca trzymanie dziecka tyłem do kierunku jazdy do drugiego roku życia, ale niektórzy rodzice trzymają swoje dzieci w nosidełku do 25 funtów lub około roku.

Możesz nadal używać tego samego nosidełka, którego używałeś dla swojego noworodka, gdy maluch jest gotowy do stawienia się do przodu, co czyni go łatwym i wygodnym w podróży, ponieważ nie potrzebujesz niczego więcej poza wpięciem ich na miejsce, gdy siedząc przodem do kierunku jazdy.

Kiedy mogę obrócić fotelik samochodowy około 2021 r.?

Musisz wziąć pod uwagę wagę i wzrost dziecka, a także wymagania prawne dla ich grupy wiekowej. Musimy przestrzegać tych wytycznych, ponieważ zapewnia to bezpieczeństwo podczas jazdy i chroni dzieci w razie wypadku.

Czy mogę używać składanego fotelika samochodowego dla noworodka?

Foteliki samochodowe rozkładane mogą być używane dla noworodków. Jednak może być konieczne użycie wkładki dla niemowląt dołączonej do fotelika, jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 11 funtów.

Zapewni to dodatkowe wsparcie i zapewni dobre dopasowanie w nowym foteliku samochodowym. Większość składanych fotelików samochodowych jest zwróconych tyłem do kierunku jazdy tylko do momentu, gdy ważą co najmniej 20 funtów, więc przed zakupem upewnij się, że wiesz, w którą stronę powinieneś się zwrócić.

Będziesz potrzebować takiego, który może iść w obie strony, ponieważ wszystkie dzieci powinny jeździć tyłem do kierunku jazdy do drugiego roku życia lub gdy osiągną 40 cali wzrostu (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać podczas korzystania z nosidełka podczas ciąży, jest to, że niemowlęta muszą siedzieć bardziej wyprostowane niż starsze dzieci, ponieważ mięśnie brzucha nie są w pełni rozwinięte.

Jakiego fotelika samochodowego potrzebuję dla 9-miesięcznego dziecka?

Fotelik samochodowy Grupy 1 to idealny wybór dla rodziców, którzy muszą przewozić swoje dzieci od 9 kg do 18 miesiąca życia. Świetnie sprawdzi się również, jeśli przewozisz dziecko o wzroście 135 cm (lub nieco ponad 4 stopy).

Fotel łączony grupy 2/3 sprawdzi się dobrze dla dzieci o wadze od 3 do 36 kg lub tych, które mierzą około 12 lat przed rozpoczęciem szkoły.