Kiedy mogę kąpać się z dzieckiem? Pomysły

Kiedy mogę kąpać się z dzieckiem? Kąpiel niemowlaka może być zabawnym i budującym więzi doświadczeniem zarówno dla rodziców, jak i dziecka. To także świetny sposób na umycie dziecka.

Nie należy jednak kąpać dziecka, dopóki nie ukończy co najmniej sześciu miesięcy. Zbyt częste kąpanie noworodka może wysuszać skórę i powodować choroby. Dopóki Twoje dziecko nie będzie starsze, możesz po prostu użyć myjki i ciepłej wody, aby je wyczyścić.

Kiedy mogę kąpać się z dzieckiem? Pomysły

Pamiętaj, aby porozmawiać z pediatrą, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kąpieli dziecka. Będą w stanie udzielić Ci najlepszych porad, jak utrzymać Twoje dziecko w zdrowiu i czystości.

Kiedy mogę zacząć używać mydła na moim dziecku?

Z mydłem należy poczekać, aż dziecko ukończy co najmniej miesiąc. Jeśli Twoje dziecko ma egzemę lub inną chorobę skóry, poczekaj, aż skończy dwa miesiące, zanim użyjesz na nim mydła.

Jaką kąpiel powinienem dać dziecku?

Istnieje wiele różnych rodzajów kąpieli, które możesz zafundować swojemu dziecku, ale najważniejsze jest upewnienie się, że jest bezpieczna dla jego wieku i poziomu rozwoju.

Na przykład noworodek nie może sam siedzieć w wannie, więc podczas kąpieli należy go trzymać. Sześciomiesięczne dziecko może być w stanie usiąść w wannie, jeśli podepniesz je jedną ręką pod pachami, a jedną ręką za plecami/pod spodem (lub użyjesz fotelika dla niemowląt).

Starszemu maluchowi, który potrafi samodzielnie stać, można bez problemu wykąpać się w umywalce lub wannie.

Jakiego rodzaju wody należy używać do kąpieli dziecka?

Do kąpieli dziecka należy zawsze używać ciepłej (nie gorącej) wody, ponieważ zimna woda może spowodować zachorowanie, jeśli będzie przebywać zbyt długo. Chcesz, aby temperatura w pomieszczeniu i/lub w wannie wynosiła około 70 stopni Fahrenheita, czyli około 21 stopni Celsjusza.

Jeśli nie masz termometru, najpierw nalej trochę zimnej wody do wanny, zanim zaczniesz ją rozgrzewać, aby nie była zbyt gorąca, gdy wkładasz do niej dziecko! Nie zostawiaj ich bez opieki również podczas kąpieli — nawet na krótko, ponieważ może to być niebezpieczne.

Jak często powinienem kąpać dziecko?

Powinieneś kąpać dziecko tylko wtedy, gdy tego potrzebuje lub wydaje się, że sprawia mu przyjemność przebywanie w wodzie! Nie chcesz, aby zachorowały z powodu nadmiernej ekspozycji, a także nie chcesz, aby ich skóra wysychała, ponieważ spowoduje to podrażnienie, swędzenie i łuszczenie martwych komórek, które mogą prowadzić do infekcji, jeśli nie są leczone (jeśli są jakiekolwiek oznaki zaczerwienienia, przestań za pomocą mydła).

Najlepszą rzeczą w kąpieli jest to, że nawet jeśli dzieci mogą bardzo szybko rosnąć – i tak zawsze zmieszczą się w tych uroczych, małych wanienkach! Mydło ma tendencję do wysuszania wrażliwych obszarów, takich jak pachy, gdzie nie ma zbyt wielu włosów, ale wszystkie dzieci są inne, więc będziesz musiał trochę poeksperymentować.

A jeśli moje dziecko nie znosi kąpieli?

Niemowlęta często płaczą po pierwszej kąpieli, ponieważ nagłe zanurzenie w zimnej wodzie może być szokiem! Jednak wiele dzieci wkrótce lubi kąpiele i uważa je za uspokajające doświadczenie. Jeśli Twoje dziecko nienawidzi kąpieli, spróbuj robić je rano lub wieczorem, kiedy może być bardziej zrelaksowane.

Możesz również spróbować dodać zabawki lub bańki do wanny, aby było dla nich przyjemniej. I wreszcie, nigdy nie zmuszaj dziecka do kąpieli, jeśli nie chce – to tylko sprawi, że będzie go bardziej znienawidzić!

Przeczytaj nasze wskazówki, jak kąpać dziecko w zlewie, aby dowiedzieć się więcej o innych sposobach kąpieli dziecka.

Jak długo powinien trwać prysznic dla dziewczynki?

Średnia długość prysznica dla populacji USA wynosi osiem minut. Zwłaszcza kobiety poświęcają na higienę więcej czasu niż mężczyźni. Powodem są dłuższe włosy i paznokcie, o które muszą zadbać podczas kąpieli.

Ponadto kobiety częściej używają mydła i szamponu z odżywkami, a także innymi produktami do ciała, takimi jak balsamy czy kremy, które wymagają dodatkowego czasu spędzonego pod prysznicem, w porównaniu z mężczyznami, którzy zazwyczaj nie używają tego typu produktów do celów higienicznych (chociaż niektórzy tak), więc kąpanie się wymaga mniej pracy niż w przypadku kobiet.

Nie ma znaczenia, czy ta osoba ma długie włosy, czy nie, ponieważ te rzeczy nadal będą stanowić część potrzebnego czasu bez względu na wszystko.

Istnieje również czynnik tego, jak brudna lub spocona może być osoba, która wchodzi pod prysznic; jeśli na przykład pracowali na zewnątrz w ogrodzie i są pokryci brudem i ziemią, oczyszczenie ich z ciała zajmie więcej czasu, niż gdyby właśnie wyszli z domu, gdzie mogli dostać tylko trochę trochę zakurzony.

Tak więc niekoniecznie istnieje jedna odpowiedź, która obejmuje wszystkich, jeśli chodzi o to, jak długo powinny trwać prysznice, ponieważ w grę wchodzi wiele indywidualnych zmiennych – ale średnio osiem minut wydaje się być w porządku.