Kiedy kupić ubrania ciążowe w pierwszej ciąży? Sprawdź ten przewodnik

Kiedy kupić ubrania ciążowe w pierwszej ciąży? Jakie ubrania ciążowe najlepiej kupić w pierwszej ciąży? Odpowiedź należy do Ciebie! Każdy ma inny gust, typ ciała i rozmiary.

Istnieje wiele opcji dla kobiet w ciąży, które mogą sprawić, że decyzja o tym, co będzie dla nich najlepsze, biorąc pod uwagę ich specyficzne potrzeby, może być zagmatwana, jeśli nie przytłaczająca.

Kiedy kupić ubrania ciążowe w pierwszej ciąży? Sprawdź ten przewodnik

Dobrym początkiem jest obejrzenie zdjęć, a nawet przymierzenie odzieży nie ciążowej z ostatnich sezonów, która dobrze pasuje do większości obszarów. Jeśli żadna z Twoich obecnych szaf nie działa, rozważ zakup niedrogiej koszuli/sukienki w dowolnym sklepie, nie muszą to być jeszcze ubrania ciążowe!

Te produkty są świetne, ponieważ są zazwyczaj tańsze niż ubrania ciążowe i amp; na tyle łatwe, że można je wrzucić do torby, a ponadto ładnie pasują na wszystkich etapach ciąży.

W co powinnam się ubrać na sesję zdjęciową ciążową?

Sesje ciążowe są zazwyczaj wykonywane na świeżym powietrzu, więc pamiętaj o tym, wybierając strój. Najlepiej wybrać ubrania, które sprawią, że podczas sesji poczujesz się komfortowo i pewnie.

Nie chcesz niczego zbyt ciasnego, bo może to spowodować problemy z uzyskaniem dobrych zdjęć rosnącego brzucha! Jeśli to możliwe, spróbuj nosić rzeczy, które już posiadasz (jeśli pasują), ponieważ wiele sesji macierzyńskich ma miejsce bardzo późno w ciąży, często po 36 tygodniach.

To także świetny czas, aby zacząć używać niektórych rekwizytów, takich jak szaliki lub czapki, jeśli to konieczne, a także przedmiotów, takich jak koce, które mogą być urocze do zdjęć, ale nie zawsze wystarczająco funkcjonalne na zewnątrz, gdzie może wiać je wiatr!

Przy wyborze stroju pamiętaj o balansie bieli – noś jasne kolory na jasnym tle i ciemniejsze kolory na ciemnym. Jeśli chcesz być bardziej aktywny podczas sesji ciążowych, rozważ zabranie ze sobą butów do biegania lub sprzętu do jogi – pamiętaj tylko, aby nie nosić ich zbyt ciasno!

W którym tygodniu najlepiej robić zdjęcia ciążowe?

Najlepszą porą dnia na robienie zdjęć ciążowych jest poranek. Daje to piękny złoty blask słońca i tworzy miękkie światło na twarzy, które wygląda pochlebnie dla każdego.

To także świetna okazja, ponieważ zwykle jest mniej zatłoczonych w parkach lub innych malowniczych miejscach, w których robimy nasze zdjęcia, więc nie ma takiej szansy, że ktoś niespodziewanie wejdzie w jedno z twoich ujęć.

Czy o 30 tygodni jest za wcześnie na zdjęcia ciążowe?

Tak to jest. Wielu fotografów nie zrobi nawet zdjęć macierzyńskich, dopóki nie skończysz co najmniej 28 tygodni. Do tego czasu guz będzie wystarczająco duży, aby zobaczyć, jak wygląda Twoja ciąża i jaka może być piękna! Myślę, że 30 tygodni działa dla niektórych kobiet, ale bynajmniej nie dla wszystkich, zwłaszcza jeśli jesteś drobnej strony lub masz krótszą długość tułowia.

Powinieneś skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń również w ciągu pierwszych kilku miesięcy, ponieważ w tym czasie wszystko może się drastycznie zmienić w zależności od zmian ciśnienia krwi itp.

Przeciętnie większość kobiet w ciąży przybiera na wadze około 20-30 funtów, więc oczywiście wcześniejszy termin daje mniej czasu na utratę wagi dziecka, co może nie dać mamie zbytniej przerwy.

Jestem bardzo niska i gdy minęły 32 tygodnie, mój brzuch już przeszkadzał mi w takich sprawach, jak wiązanie butów, sięganie po przedmioty z wysokich półek itp.

Więc nawet jeśli jesteś wysoki i myślisz „och, ona wygląda na tak dużą”, nie oznacza to, że twoje ciało nie zmieni się dramatycznie w zależności od tego, kiedy będzie rosło. Jeśli czegoś nauczyłam się z tej ciąży, to to, że każda kobieta jest inna!

Czy mogę zostać zwolniony za brak pracy z powodu ciąży?

Jeśli nie jesteś w stanie podjąć pracy z powodu ciąży, w większości przypadków to nie wystarczy, aby pracodawca rozwiązał z Tobą zatrudnienie.

Mogą jednak istnieć pewne wyjątki, gdy nieobecność jest spowodowana niepełnosprawnością lub chorobą, która ma miejsce w czasie ciąży (lub wcześniej). Gdyby tak było i straciłeś zbyt dużo czasu w pracy bez zgody lekarza, to tak – możesz zostać zwolniony.

Zależyłoby to również od tego, jak długo byłeś z nimi zatrudniony/jak dobrze wiedzą o twoim stanie itp.

Więc jeśli sprowadza się to do rozwiązania stosunku pracy z powodu urlopu ciążowego, który został wykorzystany bez odpowiedniej dokumentacji, sprawdź przepisy stanowe, aby móc walczyć! Powinieneś zadać sobie pytanie: „Czy moja praca jest chroniona prawem? „Jeśli tak, to nie masz się czym martwić.

Jak działa FMLA w ciąży?

Ciąża jest uznawana przez FMLA za niepełnosprawność, co oznacza, że ​​pracownicy mają prawo do 12 tygodni bezpłatnego urlopu. Ten czas wolny można wykorzystać przed lub po urodzeniu dziecka. Jeśli masz więcej pytań dotyczących tego, jak ciąża wpisuje się w FMLA, natychmiast skontaktuj się z działem zasobów ludzkich, aby rozpocząć z nimi tę rozmowę.

Jak działa FMLA dla macierzyństwa?

Nowa matka, która przepracowała co najmniej rok i 1350 godzin w ciągu ostatniego roku, ma prawo do sześciu tygodni płatnego urlopu medycznego w ramach Kalifornijskiego Programu Płatnych Urlopów Rodzinnych (CFRA).

Pracownik musi poświęcić co najmniej dwa kolejne tygodnie po powrocie z urlopu inwalidzkiego związanego z ciążą, aby ten okres kwalifikował się jako świadczenia macierzyńskie CFRA.

Co się stanie, jeśli adoptuję dziecko?

Pracownicy, którzy przepracowali co najmniej 30 dni w ciągu ostatniego roku, mają prawo do 12 tygodni płatnego urlopu medycznego w ramach CFRA.