Jaki wiek dla fotelika w Nowym Jorku? Pomysły

W jakim wieku dla fotelika w Nowym Jorku? Prawo mówi, że dzieci powinny jeździć w foteliku samochodowym z mocowaniem pasa lub w foteliku samochodowym, dopóki nie osiągną co najmniej czterech stóp i dziewięciu cali wzrostu.

Po tym czasie dziecko może korzystać tylko z pasa bezpieczeństwa dla osoby dorosłej, aby prawidłowo siedzieć z obiema nogami zgiętymi nad krawędzią siedziska w samochodzie tak, aby jego plecy były podparte zagłówkiem samochodu. Oznacza to, że Twoje dziecko nie musi się już martwić, że będzie za małe na paski!

Jaki wiek dla fotelika w Nowym Jorku? Pomysły

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, co robisz, gdy Twoje dziecko przechodzi z jednego typu systemu zabezpieczającego (foteliki dla dzieci) na inny (pas bezpieczeństwa dla dorosłych). Nie chcesz, żeby wyrósł z jednego zestawu, zanim tego potrzebuje, ponieważ jest gotowy na drugi.

Co znajduje się w zestawie podwyższającym?

Foteliki podwyższające zostały stworzone, aby zapewnić dzieciom dodatkowe wsparcie, którego potrzebują podczas jazdy samochodem. Pomagają zapobiegać obrażeniom podczas kolizji i zmniejszają ryzyko poważnych obrażeń dziecka nawet o 85%.

Nie ma uniwersalnej podstawki podwyższającej, więc musisz ją kupić w zależności od wzrostu i wagi dziecka.

Więcej o wyborze odpowiedniego typu dla swojej rodziny dowiesz się tutaj: Wybór odpowiedniego fotelika dla dziecka.

Kupując nowy wzmacniacz, sprawdź, czy zawiera wszystkie niezbędne części; często obejmują one regulowany zagłówek, zaczep lub pasek na biodrowy, pętlę prowadzącą do paska naramiennego, zaczepy na klatkę piersiową, podłokietniki w razie potrzeby, osłony na sprzączki, jeśli jest to wymagane. Jednak upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś instrukcję obsługi wzmacniacza, aby sprawdzić, czy są one wymagane do użycia.

Foteliki podwyższające są dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów, dzięki czemu są atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jeśli Twoje dziecko jest bardzo małe lub ma specjalne potrzeby, takie jak autyzm, najlepiej wybrać takie z większą wyściółką lub dodatkowym wsparciem podczas jazdy samochodem.

Upewnij się, że siedzenie zapewnia odpowiednią ochronę, a jednocześnie jest wygodne; niektóre boostery mają dodatkową amortyzację za plecami, podłokietnikami, głębokimi zagłówkami.

Niektóre modele mają nawet wbudowane uchwyty na kubki, kieszenie do przechowywania na konsolach nadrzędnych, złącza LATCH (jeśli pojazd jest w to wyposażony) lub regulowane paski, które umożliwiają łatwe przenoszenie z bazy domowej do innych pojazdów bez ponownego montażu.

Te foteliki są również świetne, aby pomóc dziecku w przejściu z podwyższenia na tylne siedzenie. Niektóre modele z wysokim oparciem mogą być używane jako wspomagacze podróży do wieku ośmiu lub dziewięciu lat, a mimo to zapewniają wsparcie, nawet jeśli nie są używane w pojeździe. Inne posiadają regulowane zagłówki, które pozwalają im rosnąć razem z dzieckiem.

Podczas wyjmowania starszych dzieci z fotelika samochodowego należy pamiętać o kilku rzeczach: Upewnij się, że między pasażerami z przodu i z tyłu jest wystarczająco dużo miejsca na nogi; jeśli to możliwe, potrzebujesz przynajmniej cala. Jeśli nie jest to możliwe, upewnij się, że każdy booster jest lekki, aby można go było łatwo przenosić między pojazdami

Upewnij się, że wszystkie pasy są prawidłowo dopasowane, sprawdzając ścieżki pasów po obu stronach obszaru okrążenia; należy upewnić się, że pasek nie ma zbytniego luzu i nie powinien przecinać szyi, twarzy ani tułowia dziecka.

Czy moje 4-latki mogą korzystać z fotelika podwyższającego bez oparcia?

AAP zaleca, aby dzieci korzystały z urządzenia wspomagającego pozycjonowanie pasa (siedzisko podwyższające), dopóki nie osiągną co najmniej 57 cali wzrostu. Zazwyczaj oznacza to trzymanie dziecka w pasach bezpieczeństwa w samochodzie, a nie przejście na system pasów biodrowych i barkowych dla dorosłych, zanim dziecko nie będzie dla niego zbyt duże.

Wzmacniacz bez pleców zapewnia prawidłowe ustawienie pasów biodrowych i barkowych pojazdu u małych dzieci, które wyrosły już z urządzeń przytrzymujących przodem do kierunku jazdy, ale są wciąż za małe, aby można je było zapiąć tylko dla dorosłych.

Tego typu boostery są odpowiednie tylko dla starszych dzieci, których waga przekracza 20 funtów i wzrost jest wyższy niż 40 cali. Wybierając jeden z nich, pamiętaj o następujących wskazówkach: Twój maluch powinien móc wygodnie siedzieć zgięty nad krawędzią fotelika samochodowego i opierać stopy płasko na podłodze pojazdu.

Booster bez pleców nie powinien być używany z tarczą, zwłaszcza, że ​​nie działa zbyt dobrze dla mniejszych dzieci, które potrzebują dodatkowego podparcia głowy. Pas na ramię powinien przylegać do klatki piersiowej i barku dziecka, nie zaciskając go zbyt mocno na szyi; w przeciwnym razie prawdopodobnie przeniesie go na brzuch (niewłaściwa pozycja w tym wieku).

Jeśli możesz uszczypnąć jakąkolwiek taśmę między palcami, oznacza to, że jest ona zbyt luźna wokół niego. Na koniec upewnij się, że nie ma szczelin między twardą skorupą fotelika samochodowego a pupą Twojego dziecka, gdy siedzi – co oznacza, że ​​jego uda nie powinny zsuwać się z żadnej strony krawędzi w wybrzuszone fałdy.

Pamiętaj, że jest to ogólne zalecenie i od każdej reguły są wyjątki. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z dostawcą podstawowej opieki zdrowotnej swojego dziecka lub zasięgnij porady doświadczonego technika zajmującego się fotelikami samochodowymi, który pomoże Ci określić najlepszy sposób bezpiecznego podróżowania Twoich dzieci, jednocześnie ciesząc się widokiem świata za oknem.