Jak zrobić książeczkę ze złomami dla dzieci

Jak zrobić książeczkę z wycinkami dla dzieci? Składanie albumu z wycinkami to świetny sposób na upamiętnienie pierwszego roku życia dziecka. Wybierając kilka zdjęć i wybierając motyw lub schemat kolorów, możesz stworzyć własną książkę. Udanej rezerwacji złomu!

-Wybierz swoje zdjęcia. Wybierz zdjęcia, które oddają ducha pierwszego roku życia Twojego malucha. W idealnym przypadku będziesz mieć co najmniej 12-18 zdjęć do pracy.

Jak zrobić książeczkę ze złomami dla dzieci

-Wybierz motyw lub schemat kolorów do swojego albumu z wycinkami. Pomoże to nadać Twojej książce spójny wygląd i styl.

-Wybierz układ swoich stron. Istnieje wiele różnych opcji do wyboru, więc poświęć trochę czasu na przejrzenie niektórych magazynów dotyczących rezerwacji złomu lub samouczków online, aż znajdziesz coś, co Cię zainspiruje.

-Zacznij składać swoje strony! Pamiętaj, aby użyć dużej ilości klejów, aby utrzymać wszystko na swoim miejscu.

Co powinno znaleźć się w książeczce dla dzieci DIY?

Organizacja książki jest bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia księgi pamiątkowej, ponieważ ułatwi ci to pisanie i tworzenie stron. Nie chcesz zaczynać pracy na określonej stronie, tylko po to, aby dowiedzieć się, że potrzebujesz innej strony przed tą!

Najlepszym sposobem uporządkowania wszystkich wspomnień (zdjęć i tekstów) jest chronologia – zaczynając od narodzin lub ciąży dziecka, a następnie szczegółowo śledząc każdy miesiąc.

To znacznie ułatwia nowym rodzicom, którzy są przytłoczeni wszystkim, co dzieje się wokół nich, przypomnienie sobie, co wydarzyło się na którym etapie życia ich dziecka i łatwe napisanie o tym później.

Jeśli jednak wolisz zamawiać zamiast chaosu, ale nie chcesz trzymać się sztywnego harmonogramu, zawsze możesz wybrać motywy na każdy miesiąc. Na przykład styczeń – Wszystko o dziecku; Luty – Zabawa Walentynkowa; Marzec – Wielkanocne Przygody.

Jest wiele rzeczy, których będziesz potrzebować, aby zrobić swoją książeczkę dla dziecka. Poniższa lista powinna dać wyobrażenie o tym, co jest potrzebne, a także niektóre opcjonalne elementy, które można również uwzględnić:

– segregator trójpierścieniowy (lub dowolny rodzaj wiązania)

– Albumy papierowe lub fotograficzne

– Ochraniacze stron

– Materiały do ​​scrapbookingu (papier, naklejki, pieczątki itp.)

– Markery, długopisy, kredki

– Zdjęcia dziecka i członków rodziny

– Ogłoszenie urodzenia

– Opaska szpitalna lub bransoletka

– Paragony za zakupione artykuły dziecięce

– Wycinki z gazet o narodzinach dziecka

– kosmyk włosów, wysuszony kikut pępowiny itp. (opcjonalnie)

Jak zrobić domowej roboty książeczkę dla dzieci?

Istnieje kilka różnych sposobów na zrobienie domowej roboty książki dla dzieci. Możesz użyć albumu ze zdjęciami, albumu z wycinkami lub notatnika.

Jeśli zdecydujesz się użyć albumu ze zdjęciami, zechcesz wydrukować wszystkie zdjęcia dziecka i wkleić je do albumu. Pod każdym zdjęciem możesz również umieścić podpisy.

Jeśli zdecydujesz się użyć albumu z wycinkami, możesz kupić taki, który ma już puste strony, lub stworzyć własny, wycinając kawałki papieru i przyklejając je do książki. Pamiętaj, aby dodać zdjęcia, rysunki i inne pamiątki!

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z notesu, zacznij zapisywać wszystko o swoim dziecku – jego kamienie milowe, pierwsze słowa i kroki. Możesz nawet dołączyć kilka rysunków lub grafiki!

Jeśli szukasz bardziej profesjonalnego sposobu na stworzenie tej pamiątki, rozważ skorzystanie z usługi online, takiej jak Shutterfly. Oferują piękne fotoksiążki z gotowymi układami i motywami, więc wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić puste miejsca!

Co powinienem umieścić w mojej domowej książeczce dla dzieci?

Kiedy przychodzi czas na zrobienie własnej, domowej księgi pamiątkowej dla dziecka, jest wiele rzeczy, które możesz dodać do stron.

Oto kilka przykładów:

• Zdjęcia — Świetnym pomysłem jest robienie zdjęć przez całą ciążę, aby były już wydrukowane, gdy nadejdzie czas.

• Kamienie milowe – Pierwsze kroki, wypowiedziane (lub krzyknięte) słowa, sukcesy (i porażki) podczas nauki korzystania z nocnika itp.

• Grafika — rysunki, obrazy i szkice, które Twoje dziecko wykonało przez lata.

• Drukowane e-maile/wiadomości tekstowe — te, które wysłałeś i otrzymałeś, z gratulacjami na temat kamieni milowych dziecka lub po prostu mówiące, jak bardzo je kochasz!

Bez względu na to, jaką trasę wybiorą rodzice, aby udokumentować życiową podróż swojego dziecka, z biegiem czasu staje się ona bezcennym skarbem.

Posiadanie fizycznej kopii do przeglądania i wspominania to coś wyjątkowego, czym można się dzielić z przyszłymi pokoleniami – w końcu dzieci są tylko tak małe!

Jak słodko będzie dla rodziców spojrzeć wstecz na wszystkie niesamowite rzeczy, które ich dzieci osiągnęły w jednym miejscu! Więc zacznij kompilować te wspomnienia już dziś i zrób kilka pięknych stron, aby uświetnić strony swojej domowej książki dla dzieci!

Teraz, gdy już wiesz, jak zrobić własnoręcznie przygotowaną książeczkę dla dzieci, zacznij tworzyć ją dla swojego malucha już dziś! Będzie to pielęgnowane wspomnienie na długie lata.

Jeśli szukasz bardziej profesjonalnego sposobu na stworzenie tej pamiątki, rozważ skorzystanie z usługi online, takiej jak Shutterfly. Oferują piękne fotoksiążki z gotowymi układami i motywami, więc wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić puste miejsca!