Jak zdjąć kojec

Wiele osób pyta: jak zdjąć kojec? Jeśli jesteś w tej kategorii, czytaj dalej ten artykuł.

Kojec to idealne miejsce dla małego dziecka. Daje im wolność, zachowując jednocześnie granice i bezpieczeństwo w obszarze, który możesz kontrolować.

Jak zdjąć kojec

Jednak w pewnym momencie będzie musiał zostać usunięty, zanim Twoje dziecko będzie zbyt stare lub wyrośnie! W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak to zrobić bezpiecznie i skutecznie:

Krok 1 – Odłóż wszystkie zabawki i inne przedmioty do długopisu. Odłóż luźne kawałki, takie jak prześcieradła itp.

Krok 2 – Zdejmij górną szynę z jednej strony, zwalniając zacisk po obu stronach każdego narożnika. Lekko podnieś, a następnie przesuń przez szyny, aż otworzą się wystarczająco szeroko, aby całość mogła się rozdzielić z przymocowanym dnem.

Krok 3 – Podnieś dolną część z materacem wewnątrz z podłogi i przenieś ją w nowe miejsce.

Jeśli składasz w innym pokoju, odwróć te instrukcje

-Zamocuj dolną część szyny, zaciskając na obu końcach każdego narożnika i mocno dokręcając. Upewnij się, że jest prosty, zanim to zrobisz.

-Ponownie przymocuj górną szynę, umieszczając ją na podłodze i wsuwając ją na miejsce na górze szyn. Teraz są dwa zaciski na stronę zamiast czterech. Dokręć wszystkie śruby, w tym te, które przytrzymują pokrycie z tkaniny na miejscu.

Upewnij się, że kojec jest całkowicie stabilny przed ponownym pozostawieniem dziecka bez opieki!

Jak sprawić, by kojec był wytrzymały?

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby kojec był wytrzymały. Do mocowania paneli można użyć śrub lub gwoździ, a także wsporników do wzmocnienia narożników. Jeśli masz szczególnie ruchliwe dziecko, możesz rozważyć użycie śrub zamiast śrub lub gwoździ. Śruby zapewnią większą stabilność niż śruby czy gwoździe.

Możesz także kupić wyjątkowo wytrzymały kojec dla spokoju. Niektóre kojce są wyposażone w metalowe ramy i bramki z blokadą, które zapewnią Twojemu dziecku bezpieczeństwo. Jeśli szukasz opcji przenośnej, niektóre kojce są wyposażone w torby podróżne, dzięki czemu możesz je zabrać ze sobą, gdziekolwiek się wybierasz.

Bez względu na to, jaki rodzaj kojca wybierzesz, pamiętaj o uważnym przeczytaniu instrukcji i ścisłym ich przestrzeganiu. Zapewni to, że Twój kojec będzie bezpieczny i wytrzymały.

Jak zbudować drewniany kojec

– Zmierz żądane wymiary kojca i wytnij dwa kawałki drewna do tych wymiarów.

– Wywierć otwory w obu deskach wiertłem, które jest nieco mniejsze niż wkręty, których będziesz używać. Łby wkrętów powinny ściśle przylegać do wywierconych otworów.

-Przymocuj dwie deski za pomocą śrub, upewniając się, że są prawidłowo wyrównane. W razie potrzeby użyj poziomicy, aby upewnić się, że Twój kojec jest prosty.

-Dodaj zawiasy z jednej strony kojca i przymocuj zapięcie lub inny mechanizm blokujący, aby był zamknięty. Możesz również dodać uchwyt ułatwiający transport.

Czy Playardy są bezpieczne do spania?

Jury wciąż nie bierze udziału w tej sprawie. Niektórzy rodzice przysięgają, że plac zabaw jest bezpiecznym miejscem do spania dla dziecka, podczas gdy inni uważają, że mogą stwarzać ryzyko uduszenia.

Niektórzy eksperci zalecają używanie playarda tylko do drzemki, a nie do spania w nocy, ponieważ niemowlęta mogą przewrócić się podczas snu i zostać uwięzione przy boku playarda. Jeśli używasz łóżeczka do spania, połóż dziecko do łóżka na plecach.

Pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich instrukcji bezpieczeństwa dołączonych do playarda, w tym nigdy nie zostawiać w nim dziecka bez opieki. Sprawdzaj również okresowo, aby upewnić się, że wszystkie części są dobrze zamocowane i nie ma luk ani otworów wystarczająco dużych, aby zmieściła się w nich głowa dziecka.

Jak długo dziecko może korzystać z kojca?

Kojec może być używany przez niemowlęta do ok. 1 roku życia. Jednak generalnie zaleca się stosowanie go nie dłużej niż godzinę za jednym razem, aby Twoje dziecko nie było znudzone ani wybredne podczas przebywania w kojcu.

Amerykańska Akademia Pediatrii odradza również używanie kojców z siateczką na spodzie, ponieważ mogą one pozwolić dzieciom na wspinanie się i upadek na głowę.

Siatka może również stwarzać ryzyko zadławienia, jeśli Twoje dziecko wkłada do ust małe przedmioty, gdy bawi się w środku, mówią eksperci z Doctors Foster & Smith, który pomaga znaleźć produkty dla zwierząt w Internecie.

Kojce są uważane za bezpieczne, ponieważ oferują rodzicom chwilową ulgę, mimo że pojawiły się doniesienia o urazach wynikających z upadku, uduszenia i uduszenia.

Najbezpieczniejszy kojec dla Twojego dziecka to taki, który ma szeroką podstawę bez bocznych lub siatkowych paneli. Kojce nie są zalecane, gdy dzieci mogą się czołgać, ponieważ mogą się z nich wydostać.

Niektórzy rodzice decydują się na używanie kilku mniejszych kojców w tym samym pomieszczeniu zamiast jednego dużego kojca, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że ich dziecko z nich ucieknie, jeśli wspina się po przeszkodzie, takiej jak ściana, płot, balustrada itp. Pluszaki są również świetnymi zabawkami dla Zajmij swoje dziecko w jego kojcu – tylko nie zostawiaj go zbyt długo bez opieki!