Jak zamienić kojec w łóżko?

Jak zamienić kojec w łóżko? Jeśli masz kojec, który jest w dobrym stanie, ale po prostu nie jest już odpowiedni dla Twojego maleństwa, nie oznacza to, że musisz kupować nowe, drogie łóżeczko.

Istnieje wiele sposobów na przekształcenie starego kojca w coś bardziej odpowiedniego do spania bez wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy i czasu na remonty.

Oto kilka pomysłów:

* Zmień rozmiar materaca – Jeśli wymiary podstawy kojca nie odpowiadają już Twojemu dziecku, użyj grubej pianki i wytnij cztery kawałki o większych wymiarach. Używaj ich jako zamienników pod oryginalnym pokrowcem materaca. Działa to dobrze, jeśli po ponownym zamontowaniu wszystkiego zostanie wolne miejsce; w przeciwnym razie trudno będzie się wokół nich zamknąć!

* Zamień boki – najlepszym sposobem na przekształcenie kojca w łóżko jest dodatkowe podparcie, aby materac nie zwisał w żadnym miejscu. Można to zrobić skręcając deski lub grube belki z każdej z czterech stron podstawy, pod którą przechodzi materac.

Zapobiegnie to zapadaniu się go przez miękkie punkty, a także sprawi, że będzie bardziej stabilny dla Twojego dziecka, gdy wychodzą w nocy!

* Ruchome ściany — Innym sposobem na utrzymanie solidności jest usunięcie wszystkich mocowań ściennych, zanim ponownie zaczniesz przekształcać pióro w łóżko. Jeśli nie są one już dołączone do zakupu, możesz przymocować śruby wokół wszystkich krawędzi po zdjęciu paneli bocznych i w poprzek otworów, które kiedyś były oddzielnie zablokowane przez bramy lub pręty.

Jak wyczyścić opakowanie i materiał do zabawy?

– Złóż materiałową wkładkę na pół, tak aby z każdej strony było zagięcie. Połóż go płasko na blacie lub innej powierzchni.

– Napełnij wiadro ciepłą wodą i dodaj równe części łagodnego płynu do naczyń i octu. Wymieszaj, aby dobrze się połączyć.

– Zanurz jeden koniec szmatki w roztworze, aż będzie w pełni nasycony, ale nie będzie mokry po wyjęciu z płynu – głębokość około cala powinna wystarczyć w przypadku większości wkładek, chociaż jeśli masz większe kawałki, sprawdź dwukrotnie, czy są całkowicie nasączone przez chwilę podnosząc je z wiadra przed ponownym położeniem na stole/blacie itp.

Gdy będziesz zadowolony, powoli podnieś się z płynu, starając się unikać tworzenia jak największej ilości piany (im mniej bąbelków, tym lepiej).

– Leżąc płasko na stole, przetrzyj szmatkę po obu stronach wykładziny, upewniając się, że mocno pocierasz zabrudzone miejsca.

Jeśli zauważysz szczególnie trudny obszar, który trudno wyczyścić tylko palcami, spróbuj użyć starej szczoteczki do zębów lub innej małej szczoteczki do uporczywych kawałków i większych powierzchni.

Ten krok może zająć trochę czasu w zależności od stopnia zabrudzenia/zabrudzenia tkaniny, ale bądź cierpliwy, dopóki nie zostanie całkowicie wyczyszczony, zanim przejdziesz do następnej sekcji!

– Wypłucz jak najwięcej mydła z wkładek, zanurzając po raz ostatni w wiadrze i przepuszczając wodę, która powoli wylewa się na wierzch materiału – może to pomóc pozbyć się nadmiaru mydlin, które wysychają w prześcieradłach, jeśli zostaną pozostawione bez opieki. Upewnij się, że przesuwasz palcami po jak największej ilości powierzchni, upewniając się, że całe mydło jest pozbawione tkaniny.

– Gdy jesteś zadowolony z tego, jak wygląda czysto, zawieś wyściółkę na sznurze do bielizny lub podobnej powierzchni i pozostaw do wyschnięcia na noc przed powrotem do opakowania i zabawą.

Ten krok może nie być konieczny w przypadku lekko zabrudzonych podszewek, ale pomoże zredukować wszelkie utrzymujące się zapachy spowodowane przez bakterie rozwijające się w wilgotnych obszarach tkaniny podczas okresów przechowywania między użyciami (na przykład podczas podróży).

Jeśli ten etap suszenia zostanie pominięty, istnieje większa szansa na pojawienie się zapachów, takich jak amoniak, które pojawią się później, co może sprawić, że korzystanie z wkładek będzie ogólnie mniej przyjemne!

– Po całkowitym wyschnięciu odłóż ponownie złożony do opakowania i sam zestaw do następnego użycia.

– Powtórz kroki w razie potrzeby. Jeśli wykładzina nadal nie jest w pełni czysta po drugim szorowaniu, być może nadszedł czas, aby rozważyć zakup kilku zastępczych arkuszy do pakowania i zabawy, ponieważ zwykle przy regularnym użyciu mogą one trwać dość mocno!

Z czego wykonana jest mata do zabawy pack n?

Większość mat Pack n Playmat jest wykonana z lekkich i łatwych do czyszczenia materiałów, które dobrze się trzymają podczas regularnego użytkowania.

Obejmuje to siateczkę, winyl, wodoodporny materiał lub kombinację tych trzech. W zależności od potrzeb możesz również rozważyć opcje z wyściółką dla wygody, a także te, które są wyposażone w kieszenie do przechowywania dla dodatkowej wygody.

Jak usunąć pleśń z Pack N Play?

Łatwo jest usunąć pleśń z Pack N Play. Pierwszym krokiem jest wytrzeć cały brud i zanieczyszczenia za pomocą wilgotnej szmatki lub gąbki z wodą z mydłem. Następnie potrzebujesz hermetycznego pojemnika wypełnionego dwiema trzecimi (lub więcej) białego destylowanego octu.

Upewnij się, że w pojemniku nie ma innych płynów! Umieść opakowanie i zabawę w pojemniku, a następnie zamknij go na noc, aby roztwór czyszczący wykonał swoje zadanie, usuwając plamy pleśni.

Na koniec, po odczekaniu nocy, ponownie otwórz zamkniętą przestrzeń i pozostaw do wyschnięcia (czasy schnięcia mogą się różnić). W razie potrzeby wytrzyj pozostałe plamy mydłem do naczyń przed całkowitym wyschnięciem, jeśli to konieczne. Twoje dziecko powinno teraz móc bezpiecznie spać, nie martwiąc się o plamy pleśni.