Jak umieścić fotelik podwyższający w samochodzie?

Z tego poradnika dowiesz się, jak umieścić w samochodzie fotelik podwyższający Kiedy masz dziecko, które jest za duże na fotelik samochodowy, ale nadal musi być w pojeździe, nadszedł czas, aby zrezygnować z fotelika. Wykonaj następujące kroki:

Kroki dotyczące umieszczania fotelika w samochodzie

Krok #1 – Upewnij się, że maluch siedzi prawidłowo z obiema stopami na podłodze i plecami do oparcia fotelika samochodowego.

Jak umieścić fotelik podwyższający w samochodzie?

Krok #2 – Odłóż wszystkie siedzenia z wyjątkiem tych bezpośrednio za miejscem, w którym usiądzie Twoje dziecko (nie zapomnij o zagłówkach).

Krok #3 – Usuń lub złóż podłokietniki między siedzeniami pasażerów. Ten krok może nie mieć zastosowania, jeśli w drugim rzędzie znajdują się krzesła kapitańskie zamiast ławek. Możesz również użyć ścianek działowych, takich jak konsole środkowe, jako alternatywnej opcji podczas przekształcania siedzeń dwurzędowych w siedzenia trzyrzędowe.

Czy 4-latki potrzebują fotelików samochodowych?

Jeśli dziecko ma cztery lata i waży mniej niż 40 funtów, nie musi mieć własnego fotelika. Mogą siedzieć na tylnym siedzeniu z osobą dorosłą, która siedzi przed nimi lub z innym dzieckiem, które również ma mniej niż 40 funtów. Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były bezpieczniejsze podczas podróży samochodem, oto kilka wskazówek, jak kupić dobry fotelik podwyższający:

-Upewnij się, że pas bezpieczeństwa pasuje do Twojego dziecka

– Zdobądź wzmacniacz zatwierdzony przez NHSTA

-Upewnij się, że ma wysokie oparcie i jest wytrzymały. To utrzyma się w przypadku zderzenia lub uniku, gdy szybko uderzysz w przerwy, aby nie spadły z krzesła

-Wybieraj modele z paskami o regulowanej wysokości, ponieważ dzieci szybko rosną!

Jeśli chcesz być wyjątkowo bezpieczny podczas podróży na długich dystansach, kup dodatkową ładowarkę samochodową do przenośnego odtwarzacza DVD. Dzieci uwielbiają oglądać filmy podczas jazdy samochodem, ale większość z nich wytrzymuje tylko dwie godziny bez ładowania.

Jeśli nie jest jeszcze dołączony, upewnij się, że wszystkie przenośne odtwarzacze DVD mają również dostępne słuchawki. Kupując jedno akcesorium na rynku wtórnym, upewnij się, że ma torbę do przechowywania ułatwiającą czyszczenie.

Czy foteliki podwyższające są bezpieczne dla 4-latków?

Foteliki podwyższające są zalecane dla dzieci, które wyrosły z wymagań dotyczących masy i wzrostu swojego fotelika samochodowego. Kiedy Twoje dziecko nie musi już przebywać w nosidełku z szelkami, będziesz chciał je unieruchomić za pomocą odpowiedniego nosidełka, które będzie pasować do tylnego siedzenia Twojego pojazdu.

Rodzice nigdy nie powinni umieszczać małych dzieci w podstawkach, dopóki nie będą mogły prawidłowo siedzieć bez garbienia się lub pochylania nad systemem pasa biodrowego/ramionowego wózka. Aby mieć pewność, że Twoje dziecko siedzi bezpiecznie, musi być w stanie utrzymać właściwą pozycję siedzącą, zachowując jednocześnie dobrą postawę podczas podróży — innymi słowy, w ogóle nie garbić się podczas podróży!

W jakim foteliku powinien znajdować się 2,5-latek?

Dziecko powinno nadal siedzieć w foteliku tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie ukończy co najmniej dwóch lat lub osiągnie limit wzrostu i wagi dla swojego składanego fotelika.

W jakim wieku jest fotelik samochodowy Stage 2?

Fotelik samochodowy, który jest oznaczony jako drugi etap, zwykle musi być używany przez dzieci, które mają co najmniej 18 miesięcy i ważą od 20 do 40 funtów.

Foteliki te mogą pomieścić większe dzieci, ale nie pozwalają na więcej niż 30 cali wysokości. Szelki wystają spod ramion dziecka, zamiast spoczywać na nich, co może powodować pewien dyskomfort lub podrażnienie, jeśli powtarza się to z czasem.

Ten rodzaj fotelika samochodowego jest zwykle zalecany, gdy dziecko ukończy rok, ponieważ mięśnie jego szyi są wystarczająco rozwinięte, aby utrzymać głowę prosto w pozycji siedzącej bez żadnej pomocy ze strony samego ciała.

Chociaż ten rodzaj siedziska zapewni komfort, a jednocześnie zapewni Twojemu maluchowi bezpieczeństwo we wszystkich sytuacjach w podróży, najlepiej jest trzymać je w pozycji tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe.

Jak długo maluch pozostaje w foteliku samochodowym?

Maluch powinien jak najdłużej siedzieć w foteliku samochodowym, ale może korzystać z fotelików podwyższających, gdy jego ramiona znajdą się powyżej górnych otworów na uprzęże.

Przejdą one na podstawki z wysokim oparciem, które mogą być używane do wieku ośmiu lub dziewięciu lat, a następnie przejdą na foteliki bez pleców, które zapewniają lepszą ochronę starszym dzieciom i nastolatkom, które wyrosły z innych rodzajów pasów bezpieczeństwa. Większość dzieci kończy z fotelikami dziecięcymi w wieku około dwunastu lat!

W jakim foteliku samochodowym powinien znajdować się 4-latek?

Czterolatek powinien siedzieć w foteliku przodem do kierunku jazdy. Wzrost i waga dziecka decydują o tym, jakiego fotelika powinno używać, więc jeśli jego rozmiar jest odpowiedni do następnego kroku w górę, to właśnie on musi w nim siedzieć.

Dziecko o wadze 40-50 funtów lub około czterech lat zaczęłoby używać urządzenia wspomagającego pozycjonowanie pasa. Foteliki podwyższające są bezpieczniejsze niż samo zapinanie pasów bezpieczeństwa, ponieważ przytrzymują pas biodrowy w poprzek mocnych kości nóg i lepiej układają go na biodrach i udach.

Czy mogę umieścić mojego 3-latka w foteliku podwyższającym z wysokim oparciem?

Tak! Dopóki Twoje dziecko waży co najmniej 40 funtów i ma więcej niż trzy lata, możesz umieścić je w foteliku podwyższającym. Użyj paska, aby prawidłowo go zabezpieczyć, jeśli Twój samochód na to pozwala. W przypadku większości pojazdów wyprodukowanych po 2002 roku będzie to możliwe.