Jak przejść z gondoli na łóżeczko?

Czas pożegnać się z gondolą. Możesz nie być gotowy, ale Twoje dziecko wkrótce z niego wyrośnie i będziesz potrzebować nowego miejsca do spania.

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić łóżeczko w łóżeczko, oto kilka wskazówek, które pomogą rozpocząć ten proces!

Jak przejść z gondoli na łóżeczko?

Kroki, jak przejść z gondoli do łóżeczka:

Krok 1. Zacznij od sprawienia, by łóżeczko wyglądało przytulniej i zachęcająco. Umieść wygodny kocyk lub kołdrę w łóżeczku z ulubionym pluszakiem Twojego dziecka, aby wyglądało na ciepłe, wygodne miejsce do spania na drzemkę.

Krok 2. Powoli przenieś wszystkie karuzele, które obecnie wiszą nad łóżeczkiem, do pokoju, w którym będziesz kładła nowe łóżeczko dziecka. To sprawi, że przyzwyczai się do oglądania tych obiektów dookoła, nie martwiąc się zbytnio o to, że nie znajdują się już tuż nad jego głową!

Po prostu trzymaj te mobilne zabawki w pobliżu, zamiast bezpośrednio nad głową, aby mógł się dobrze bawić, bawiąc się nimi, jednocześnie przyzwyczajając się do przebywania z dala od swojego starego miejsca do spania. Możesz również rozważyć zawieszenie nowej karuzeli tuż nad łóżeczkiem dziecka, aby zapewnić mu dodatkowe zainteresowanie wizualne i zabawę podczas zabawy.

Krok 3. Upewnij się, że nie przesuwasz gondoli bezpośrednio obok łóżeczka – powinno być co najmniej pięć stóp od miejsca, w którym faktycznie będzie jego głowa podczas snu! Może się to wydawać dziwną zasadą znikąd, ale może pomóc zapobiec wypadkom, w których on/ona podtoczy się zbyt blisko (lub do) bocznych barierek, gdy poruszają się we śnie.

Krok 4. Zacznij wprowadzać pluszowe zabawki z buziami, na które mogą patrzeć w czasie brzuszka, poza bezpieczną odległością między przestrzeniami, aby dziecko jeszcze bardziej przyzwyczaiło się do tego, jak rzeczy działają, nie będąc zbyt blisko samego łóżeczka.

Krok 5. Na kilka tygodni przed dokonaniem zmiany, zacznij przestawiać swoje dziecko z tego, jak śpi w łóżeczku, na to, jak śpi już w swoim łóżeczku. Jeśli zwykle śpią na plecach z kocem między sobą i zabawką nad głową, wypróbuj tę samą pozycję, ale zamiast tego w obszarze materaca nowego łóżka (usuń wszelkie koce).

W jakim wieku dzieci powinny przenosić się z gondoli do łóżeczka?

Na kilka tygodni przed tym, jak faktycznie dokonasz zmiany, zacznij przestawiać swoje dziecko z tego, jak śpi w łóżeczku, na to, jak już śpi w swoim łóżeczku. Jeśli zwykle śpią na plecach z kocem między sobą i zabawką nad głową, wypróbuj tę samą pozycję, ale zamiast tego w obszarze materaca nowego łóżka (usuń wszelkie koce).

Około dwóch do trzech miesięcy to dobry okres, ale sposób, w jaki to zrobisz, będzie zależeć od tego, jak Twoje dziecko się przyzwyczai. Jeśli wydaje im się, że śpią wygodnie w łóżeczku i zaczynają robić takie rzeczy, jak przewracanie się lub wstawanie na czworakach, trzymaj je tam, aż będą gotowe na więcej miejsca.

Jeśli jednak pozostają nieruchomo lub źle śpią, gdy nie są zawinięte, nie czekaj zbyt długo z dokonaniem zmiany, ponieważ może to oznaczać, że nie jest zadowolony ze swojego obecnego układu.

Jak długo dziecko może spać w paczce i łóżeczku do zabawy?

Dziecko może spać w paczce i bawić się w gondoli nawet przez sześć miesięcy, zanim będzie potrzebować więcej miejsca.

Skąd wiesz, kiedy dziecko jest za duże na gondolę?

Jeśli dziecko rośnie, a jego stopy zaczynają dotykać dna lub przewracają się, czas wyjąć je z gondoli.

Jaki rodzaj łóżeczka powinienem kupić?

Potrzebujesz bezpiecznego łóżeczka, które spełnia standardy CPSC dla listew nie szerszych niż dwie i trzy czwarte cala od siebie, aby głowa dziecka nie mogła utknąć między nimi. Upewnij się również, że łóżeczko nie ma ostrych krawędzi ani odpadającej z niego farby, ponieważ zwiększa to ryzyko zatrucia ołowiem.

Oto kilka przydatnych wskazówek i zasobów, jak przejść z gondoli do łóżeczka! Powodzenia w poszukiwaniu nowej aranżacji snu!

Jak sprawić, by moje przenośne łóżeczko było wygodniejsze

Potrzebujesz bezpiecznego łóżeczka, które spełnia standardy CPSC dla listew nie szerszych niż dwie i trzy czwarte cala od siebie, aby głowa dziecka nie mogła utknąć między nimi. Upewnij się również, że łóżeczko nie ma ostrych krawędzi ani odpadającej z niego farby, ponieważ zwiększa to ryzyko zatrucia ołowiem.

Jak sprawić, by gondola pack n play była wygodniejsza?

Możesz dodać kocyk lub pluszową zabawkę na środku, aby dziecko czuło się bezpieczniej i wygodniej. Powinieneś również umieścić go w miejscu, w którym jest światło, aby nie przestraszyli się, gdy po raz pierwszy śpią w pojedynkę.

Wreszcie, zawsze możesz zamienić przedmioty z większą wygodą w razie potrzeby podczas przejścia z gondoli na łóżeczko. Nie ma nic lepszego niż zobaczenie, jak szczęśliwe jest przejście z gondoli do łóżeczka!