Jak powstrzymać dziecko przed wyjściem z kojca?

Jak powstrzymać dziecko przed wyjściem z kojca? Rodzic może wypróbować te wspaniałe pomysły.

#1. Trzymanie bramy zamkniętej, gdy nie jest używana, aby dzieci nie mogły przez nią przejść, to jeden pomysł.

Jak powstrzymać dziecko przed wyjściem z kojca?

#2. Wiszące zabawki nad ich placem zabaw przyciągną je i sprawią, że pozostaną w środku, ale może to być trudne dla rodziców, zwłaszcza jeśli mają w domu więcej niż jedno dziecko, ponieważ mogą toczyć się kłótnie o to, czyja kolej na cieszenie się tą zabawką lub grą.

Najlepszym sposobem byłoby posiadanie czegoś, w którym oboje dzieci mogą sięgnąć i złapać tę samą zabawkę razem, zamiast walczyć ze sobą.

#3. Umieszczenie innego elementu pościeli na ich wierzchu, gdy jeszcze drzemią, również działa świetnie, ponieważ utrzymywanie małych dzieci z dala od wspinania się po drążkach przez cały dzień będzie dla nich wyczerpujące.

Jak sprawić, by moje dziecko bawiło się w kojcu?

Możesz spróbować uatrakcyjnić kojec swojego dziecka, wkładając kilka zabawek. Spróbuj położyć je i patrzeć na siebie lub dmuchać malinami na brzuch! Możesz też być dla nich lustrem, aby widzieli, jak bawią się wszystkimi tymi różnymi rzeczami.

Jeśli to nie zadziała, zrób sobie przerwę od czasu do czasu, ponieważ czasami dzieci po prostu potrzebują czasu, aby dorosnąć do tej koncepcji! Kojce są świetnym narzędziem, gdy masz inne rzeczy do zrobienia w domu, ale chcesz, aby Twoje dziecko było bezpiecznie zabezpieczone, nie robiąc sobie krzywdy.

Najważniejszą rzeczą jest jednak ciągłe obserwowanie go, ponieważ wiele zgonów niemowląt pochodzi z wypadania z łóżek, co stało się bardzo powszechne w naszym kraju i na świecie.

Czy noworodki mogą spać w paczkach i bawić się drzemką?

Nie zaleca się spania w paczce i zabawy w drzemkę.

Dziecko może spać w nim wygodnie, ale istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa podczas spania lub spędzania długiego czasu w kołysce.

Niemowlę może przewrócić się na bok, jeśli uda mu się zasnąć, co spowoduje uduszenie, ponieważ jego twarz może zostać przyciśnięta do podkładki materaca, która ją wyściela.

Podszewka z tkaniny wokół tego obszaru nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścił się przeciętny dorosły palec, więc rodzice nie mogą łatwo dotrzeć do miejsca, w którym niemowlę może się wtoczyć, gdy zacznie się bardziej poruszać po umieszczeniu w nim. Jeśli zdecydujesz się korzystać z jednego ze swoich głównych łóżeczek, upewnij się przynajmniej, że Twoje dziecko nie jest pozostawione w nim bez opieki.

Podczas gdy większość pack n’play jest przeznaczona do użytku z niemowlętami w wieku do sześciu miesięcy, jeśli zdecydujesz się używać jednego jako podstawowego łóżeczka, upewnij się przynajmniej, że Twoje dziecko nigdy nie zostanie pozostawione bez nadzoru w środku i często monitoruj je podczas snu razy nawet po tym wieku, aby być bezpiecznym.

Jeśli nie ma szans, że przewróci się na bok lub brzuch, gdzie może nastąpić uduszenie, obszar kołyski może działać przez krótki czas, ale nadal miej oko na to, co robi, aby nic złego się nie stało, zwłaszcza że niektórzy rodzice zgłaszali, że dzieci przewracają się z od tyłu do przodu podczas tego typu sesji snu, co może również powodować problemy, takie jak trudności z oddychaniem lub problemy z ponownym przebudzeniem.

Rodzice muszą również bardzo uważać na to, jak wkładają swoje dziecko do łóżeczka i zabawy, ponieważ jeśli nie są odpowiednio ustawione, istnieje szansa, że ​​maluch może doznać kontuzji, gdy znajduje się w łóżeczku.

Upewnij się, że żadna część jego głowy lub kończyn nie zwisa z krawędzi i zostaw wystarczająco dużo miejsca, aby się odwróciły, nie utknąwszy na drodze do wyjścia, jeśli to się stanie, co zawsze powinno następować stopniowo, aby nic złego nie mogło się wydarzyć podczas tego rodzaju ruchów.

Czy możesz używać kojca jako łóżeczka?

Wielu rodziców używało kojca jako alternatywy dla łóżeczka.

Kojec ma podobny rozmiar i kształt, dzięki czemu można go wykorzystać do tego samego celu. Jeśli korzystasz z kojca w ten sposób, należy wziąć pod uwagę pewne względy bezpieczeństwa:

* Materac nie powinien zwisać ani opadać na środek podłogi kojca

* W razie potrzeby możesz usunąć wszelkie zabawki

* Upewnij się, że wszystkie boki znajdują się nie wyżej niż 26 cali nad poziomem gruntu.

Czy mogę pozwolić dziecku spać w paczce i bawić się?

Spakuj i baw się może być bezpieczną opcją do spania dla Twojego dziecka. Większość modeli ma boki z siateczki, aby promować cyrkulację powietrza, co jest idealne, ponieważ młodsze dzieci nie są w stanie wystarczająco się ochłodzić w początkowych miesiącach życia.

Jednak nigdy nie należy zostawiać niemowlęcia bez opieki, gdy drzemie lub śpi w paczce i bawi się. Niemowlęta zmarły, gdy zostały uduszone przez wypchane zwierzęta, które kładziono na nich podczas snu!

Inne zagrożenia obejmują wypadnięcie z bagażnika na twarde powierzchnie znajdujące się poniżej, jeśli nie jest odpowiednio zamocowane na miejscu, lub narażenie na niebezpieczne przedmioty w zasięgu, takie jak luźne przewody elektryczne, zabawki wokół ostrych krawędzi, które mogą spowodować obrażenia itp.

Najlepiej w tym wieku używać go tylko do drzemek w ciągu dnia, ponieważ niemowlęta w tym wieku nie są jeszcze mobilne.