Jak mierzyć biustonosze ciążowe

Jak mierzyć do biustonoszy ciążowych? Pomysły, bez których się nie obejdziesz. Rozmiar biustu kobiety zmienia się w trakcie ciąży i ważne jest, aby przed zakupem zmierzyć biustonosze ciążowe.

Aby określić odpowiednie dopasowanie, należy wykonać cztery pomiary: pod biustem (klatka piersiowa), cały biust (wokół klatki piersiowej), długość paska, szerokość/głębokość miseczek.

Jak mierzyć biustonosze ciążowe

Najlepszym materiałem na biustonosz jest bawełna, ponieważ umożliwia oddychanie skóry; jednak inne materiały, takie jak poliester, mogą również działać w zależności od tego, jak gorąco lub jak bardzo się pocisz w ciągu dnia.

Możesz wybierać różne rodzaje biustonoszy, jeśli wolisz różne tkaniny lub style, więc możesz je dowolnie łączyć! Staraj się nie nosić biustonosza z fiszbinami podczas ciąży, chyba że jest to konieczne, ponieważ zakłócają one produkcję mleka i powinny być noszone tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Kiedy powinnaś przestać pracować w ciąży?

W Stanach Zjednoczonych zazwyczaj nie wolno Ci pracować w czasie ciąży, ponieważ zgodnie z federalnym obowiązkiem pracownice w ciąży otrzymują urlop od swoich pracodawców.

Ten czas wolny może być bezpłatny lub opłacony przez prawo stanowe i politykę pracodawcy – jeśli je mają – ale tak czy inaczej, powstrzyma cię to od pracy w czasie ciąży.

Pracodawcy mogą nawet zapytać kobiety, które planują zostać matkami, czy zamierzają wrócić po urlopie macierzyńskim, aby można było wprowadzić odpowiedni plan ubezpieczenia przed zezwoleniem niektórym pracownikom na pozostanie na stanowiskach wykraczających poza normalny okres zatrudnienia.

Większość przyszłych mam instynktownie wie, kiedy należy przestać pracować, decydując, ile czasu ma wystartować, ponieważ istnieje magiczny okres trzech miesięcy po urodzeniu dziecka, podczas którego kobiety często czują się wyczerpane i przytłoczone opieką nad nowym dzieckiem.

Kiedy powinnaś rozpocząć urlop macierzyński?

Zasiłki macierzyńskie są zazwyczaj obliczane na podstawie liczby tygodni, które kobieta przepracowała dla swojego pracodawcy. Ogólnie rzecz biorąc, pracodawcy zapewniają tego rodzaju świadczenia na podstawie stażu pracy pracownika w swojej firmie.

Oznacza to, że jeśli przepracowałaś co najmniej rok i 1250 godzin w tej samej pracy przed pójściem na urlop macierzyński, najprawdopodobniej będziesz mogła skorzystać z płatnego urlopu w czasie ciąży lub po jej zakończeniu.

Jeśli jest to wymagane przez prawo w miejscu, w którym pracujesz (na przykład tutaj w Kalifornii), mogą istnieć dodatkowe przepisy dotyczące tego, ile czasu wolnego mogą otrzymać kobiety przechodzące na urlop macierzyński, które również muszą być przestrzegane niezależnie od wymienionych powyżej zasad. w miejscu.

Inny rodzaj płatnego urlopu to płatne dni chorobowe, które często pokrywają się z polityką urlopu macierzyńskiego, w zależności od tego, co oferuje pracodawca. Zasiłek ten jest również naliczany proporcjonalnie na podstawie liczby przepracowanych godzin i tego, jak długo byłeś w pracy przed wyjazdem na urlop (zgodnie z prawem lub polityką firmy).

Płatne zwolnienia chorobowe przysługują, gdy pracownik zachoruje lub musi opiekować się członkiem rodziny, który potrzebuje jego pomocy; może to dotyczyć osoby, z którą mieszkają, np. współmałżonka/partnera, dziecka, rodzica itp., ale nie zawsze może być dostępne w czasie ciąży, jeśli nie należy do żadnej z tych kategorii, chyba że jest to określone przez prawo lub zasady firmy.

Jeśli nie ma takiego prawa, niektórzy pracodawcy mogą po prostu powiedzieć, że zwolnienie chorobowe dotyczy tylko osoby, która mieszka z tobą i twoją rodziną jako całością.

Do jakich świadczeń mam prawo, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jeśli Twój pracodawca nie oferuje zasiłku chorobowego, możesz być uprawniony do ustawowego zasiłku chorobowego (SSP) po pierwszych 28 dniach. Jeśli nie zapewniają urlopu macierzyńskiego, SMP jest wypłacane przez 39 tygodni w wysokości 90% średnich tygodniowych zarobków do maksymalnej wypłaty 139,58 GBP tygodniowo w 2015/16 lub 90% normalnego wynagrodzenia umownego, jeśli ta liczba jest wyższa.

Dotyczy to również osób prowadzących działalność na własny rachunek. Niektórzy pracodawcy mogą oferować rozszerzone pakiety macierzyńskie, które obejmują dodatkowe świadczenia, takie jak programy samochodów służbowych i bony na opiekę nad dziećmi, więc zawsze warto skontaktować się z działem HR.

Czy mogę otrzymać zasiłek macierzyński, jeśli jestem bezrobotny?

Zasiłek macierzyński ma być wypłacany przez co najmniej 14 tygodni po urodzeniu dziecka. Jeśli jesteś bezrobotna w tym czasie, pod pewnymi warunkami możesz otrzymać zasiłek macierzyński (w oparciu o kryterium dochodów) lub zasiłek macierzyński (w oparciu o kryterium dochodów, ale nie podlega opodatkowaniu). Zobacz nasz dokument dotyczący ubiegania się o świadczenia podczas bezrobocia, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Czy mój pracodawca musi płacić mi macierzyństwo?

Twój pracodawca nie musi Ci płacić, gdy jesteś na urlopie macierzyńskim, ale dla wielu pracodawców jest to powszechna uprzejmość. Będziesz musiała sprawdzić swoją umowę o pracę lub z personelem HR, jeśli nie wiesz, czy dotyczy to Ciebie i jakie mogą być zasady dotyczące płatności podczas nieobecności w pracy w ciąży.

W większości przypadków płatności nie mogą być wypłacane przed upływem sześciu tygodni od zwolnienia lekarskiego – nawet jeśli niektóre kobiety rodzą wcześniej niż ten okres!

Prawo stanowi również, że przyszła matka musi wziąć co najmniej dwa tygodnie wypowiedzenia przed udaniem się na urlop macierzyński, aby miała odpowiednią możliwość porozmawiania z kierownictwem o tym, jak zamierzają zarządzać sprawami podczas jej nieobecności, a także poczynić wszelkie niezbędne przygotowania w jej sprawie. brak.