Jak długo trwa urlop macierzyński dla nauczycieli? Przewodnik

W tym artykule omawiamy, jak długi jest urlop macierzyński dla nauczycieli w różnych krajach na całym świecie!

W większości krajów urlop macierzyński to czas, na który wiele kobiet czeka. To dla nich szansa na spędzenie większej ilości czasu ze swoimi dziećmi i odzyskanie sił po fizycznym stresie ciąży i porodu. Ale jak długo zwykle trwa urlop macierzyński?

Jak długo trwa urlop macierzyński dla nauczycieli? Przewodnik

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, jak długo trwa urlop macierzyński nauczycieli, zależy od tego, ile lat przepracowali. Kraje często mają różne zasady w zależności od posiadanego doświadczenia, więc zapoznaj się z poniższymi szczegółami!

– Nazwa kraju – Jak długo trwa urlop macierzyński dla nauczycieli

– Australia – 18 tygodni przy płacy minimalnej

– Kanada – 17 tygodni przy płacy minimalnej

– Nowa Zelandia – 14 tygodni płatnego urlopu i do 52 tygodni bezpłatnego urlopu, w zależności od tego, jak długo pracowałeś dla rządu. Jeśli pracujesz krócej niż rok, pracodawca nie jest zobowiązany do udzielenia urlopu macierzyńskiego.

– Wielka Brytania – ustawowy urlop macierzyński: 26 tygodni

– USA – 12 tygodni płatnego urlopu.

Czy są jakieś wady dobrego ubierania się podczas ciąży?

Ważne jest, abyś czuł się komfortowo w tym, co wybierzesz. Jeśli coś nie pasuje tak, jak chcesz, nie zmuszaj się do noszenia tego tylko dlatego, że inni oczekują określonego stroju. Zawsze powinieneś być wierny temu, kim jesteś i być pozytywnie nastawionym do tego, jak siebie postrzegasz przez całą podróż! W końcu poczucie piękna zależy od CIEBIE.

Co powinnam ubrać podczas ciąży?

Twoi znajomi, którzy już mieli dzieci, mogą polecić takie rzeczy, jak spodnie do jogi lub legginsy z dużymi swetrami lub koszulami – ale te elementy niekoniecznie są odpowiednie dla wszystkich! Co najważniejsze, noś ubrania, które są wygodne i sprawiają, że czujesz się dobrze. Jeśli postępowałeś zgodnie z radą dotyczącą używania pasa podtrzymującego brzuch podczas ciąży, pomoże to utrzymać wszystko na swoim miejscu, jednocześnie utrzymując wagę dziecka.

Możesz również rozważyć noszenie luźniejszych ubrań, zanim twój brzuch stanie się większy – dżinsy ciążowe mogą być niesamowicie niewygodne w szóstym lub siódmym miesiącu!

Czego powinienem się spodziewać podczas mojej pierwszej wizyty prenatalnej?

Jest to dla Ciebie okazja do udzielenia informacji na temat wszelkich schorzeń (przeszłych lub obecnych), które mogą mieć wpływ na to, jak dobrze Twój organizm radzi sobie z ciążą, a także zezwolić na badania krwi, aby sprawdzić, czy nie ma oznak problemów, takich jak odporność na różyczkę (niemiecka odra ), cukrzyca, kiła itp. Położna może również zapytać o historię Twojej rodziny.

Jak długo możesz wytrzymać bez ubrań ciążowych?

To trudne pytanie, ponieważ zależy od tego, jak duży jesteś i od stylu, w jakim się ubierasz. Z pewnością, jeśli dopiero zaczynasz z ubraniami ciążowymi, spodziewaj się, że będą w pełni używane przez co najmniej dziewięć miesięcy! Oczywiście zależy to również od tego, jak szybko rośnie twój brzuszek. Jeśli po 20. tygodniu zostało Ci trochę miejsca do uprawy, może rozważ pozbywanie się zwykłych ubrań, aby zrobić miejsce dla tych ubrań ciążowych.

Czy mogę ćwiczyć w ciąży?

Samo „dobranie rozmiaru” ubrań ciążowych może być trudne, ale jest kilka rzeczy, które każda przyszła mama powinna wiedzieć o ćwiczeniu, kiedy się tego spodziewa: skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem rutynowych ćwiczeń i pij dużo wody podczas każdej sesji treningowej. Jeśli wszystko się ułoży, przygotuj się na rozkręcenie treningu!

Podczas ciąży należy unikać intensywnych ćwiczeń, takich jak bieganie lub podnoszenie ciężarów. Jeśli jednak przyzwyczaiłeś się do tych czynności, możesz kontynuować ze zmniejszoną intensywnością przez cały pierwszy trymestr, a następnie stopniowo zwiększać intensywność, gdy wchodzisz w drugi trymestr.

Joga prenatalna jest świetna dla kobiet w ciąży, ponieważ łagodzi stres i pomaga przygotować je fizycznie do porodu. Ponadto istnieją pewne pozycje, które mogą pomóc w bólu pleców związanym z noszeniem dodatkowego ciężaru z przodu!

Czy nadal mogę uprawiać moje ulubione sporty?

Nie ma powodu, dla którego ciężarne zawodniczki, które uzyskały zgodę lekarza na uprawianie sportu, nie mogłyby uprawiać żadnego sportu – pod warunkiem, że modyfikują pewne zasady zaangażowania: na przykład sprawdź, jak obecnie hokeistki noszą więcej ochraniaczy.

Czy mogę pić?

Dobrze jest wypić kieliszek lub dwa wina do kolacji, gdy jesteś w ciąży – ale nie przesadzaj: staraj się nie pić więcej niż jednego drinka dziennie i unikaj upijania się!

Ile rozmiarów biustonoszy wybierasz w ciąży?

Rozmiar biustonosza może się zmieniać wraz z ciążą i może być konieczne zwiększenie rozmiaru o kilka rozmiarów.

Jak mogę wyglądać atrakcyjnie w ciąży?

Odzież ciążowa przeszła długą drogę i może być bardzo stylowa, dzięki czemu możesz wyglądać atrakcyjnie podczas ciąży. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na ubrania ciążowe, postaraj się dać sobie rano trochę więcej czasu na przygotowanie się, abyś czuła się dobrze ze swoim wyglądem.

Możesz również rozważyć zakup lub pożyczenie większej wersji tego, co nosisz teraz, jeśli nadal są wygodne, gdy są noszone na prenatalnym pasie podtrzymującym brzuch, który pomoże utrzymać wszystko na miejscu, jednocześnie utrzymując wagę dziecka.