Jak czyścić wózek Evenflo: odkażanie i konserwacja

Bezpieczeństwo dzieci jest zawsze najwyższym priorytetem dla rodziców. Ale jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas korzystania z wózka? Zaczyna się od utrzymania go w czystości! Ten wpis na blogu opisuje, jak czyścić wózek Evenflo, aby Ty i Twoja rodzina byli przygotowani na wszystko.

Kroki dezynfekcji wózka Evenflo

Krok 1. Weź wiadro i napełnij je zimną wodą. Dodaj dwie łyżki wybielacza do wiadra.

Jak czyścić wózek Evenflo: odkażanie i konserwacja

Krok 2. Zanurz gąbkę do połowy w roztworze, a następnie wyszoruj wszystkie powierzchnie, które mają kontakt z żywnością lub płynami ustrojowymi (np. uchwyty, tacka). Po zakończeniu dobrze spłucz. Przed użyciem pozostawić do wyschnięcia!

Krok 3. Natychmiast usuń wszelkie plamy z podłogi za pomocą starej szmatki nasączonej gorącą wodą z mydłem i skutecznie wyżętej, a następnie wytrzyj plamy z podnóżków i oparcia wózka.

Krok 4. Upewnij się, że czyścisz bez mydła, jeśli nie ma możliwości rozlania się na inne części maszyny – na przykład pod siedzenia z tkaniny.

Kroki, jak konserwować wózek Evenflo

Krok 1. Utrzymuj koła w dobrym stanie, nakładając cienką warstwę silikonu w sprayu.

Krok 2. Jeśli masz siedzenia z tkaniny, użyj odkurzacza lub szczotki, aby usunąć włosy i brud z tapicerki. W razie potrzeby odkurz miękką ściereczką.

Jak czyścić pokrowce na siedzenia samochodowe Evenflo?

  • Przed czyszczeniem zdejmij paski z siedzenia.
  • Użyj wilgotnej gąbki lub ściereczki z łagodnym mydłem do czyszczenia powierzchni siedzeń i tapicerki z tkaniny, a następnie spłucz wodą. Wysuszyć całkowicie.
  • Wytrzyj winylowe części pokrowca ściereczką nasączoną ciepłą wodą z mydłem, a następnie dobrze spłucz i wysusz w bezpośrednim świetle słonecznym. Upewnij się, że nie używasz niczego ściernego na elementach ze skóry lub mikrofibry, ponieważ może to spowodować uszkodzenie – zamiast tego po prostu delikatnie przetrzyj je miękkim suchym ręcznikiem, aż przestaną być mokre.

Jak umieścić fotelik samochodowy w wózku Evenflo?

To jest łatwe! Po prostu umieść fotelik samochodowy na jednym z naszych punktów uprzęży z akcesoriami Stirlingshire, a następnie dokręć za pomocą przycisków.

Możesz też całkowicie zdjąć pokrowiec na siedzenie Evenflo, położyć go bokiem w kierunku od miejsca, w którym będzie siedziało dziecko, zwinąć w kierunku kierownicy lub złożyć, tworząc nachylenie zagłówka dziecka.

Jak złożyć wózek Evenflo Omni Plus?

Aby złożyć wózek, najpierw naciśnij przycisk zwalniający po obu stronach mechanizmu blokującego przednie koła.

Następnie pociągnij do góry i do tyłu, aby zablokować koła, a następnie jedną ręką chwyć kierownicę z każdej strony na różnej wysokości. Drugim ramieniem wejdź pod listwę przytrzymującą tkaninę w kształcie litery U jak najbliżej ramy, a następnie mocno dociśnij, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu.

Umożliwi to równomierne rozłożenie ciężaru dziecka dla stabilności podczas transportu złożonego wózka bez obawy o zawalenie się. Nie przeciążaj!

Jak czyścić wózek Evenflo Urbini?

Czyszczenie wózka ma kluczowe znaczenie dla utrzymania go w dobrym stanie i bez zarazków.

Zalecamy mycie siedziska z tkaniny łagodnym mydłem, wodą i miękką szczotką lub gąbką. Pozostawić do wyschnięcia przed ponownym użyciem. W razie potrzeby możesz użyć końcówki do odkurzacza w miejscach szczególnie zabrudzonych lub trudno dostępnych, na przykład pod siedziskiem, gdzie jedzenie mogło trafić podczas karmienia dziecka.

Uważaj, aby nie odciągnąć materiału zbyt daleko (trzymaj co najmniej 12 cali od ramy), ponieważ może to spowodować uszkodzenie podczas poruszania się po rogach!

Nie myj plastikowych powierzchni, ponieważ nie można ich zdezynfekować – po prostu przetrzyj je ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń, a następnie pozwól im całkowicie wyschnąć na powietrzu przed ponownym użyciem.

Uchwyt spacerówki można zmyć ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń lub wyczyścić przecierając miękką ściereczką zwilżoną alkoholem – pamiętaj tylko o całkowitym wysuszeniu przed użyciem!

Jak czyścić drugi wózek?

Najlepszy sposób na czyszczenie drugiego wózka jest taki sam, jak na swój własny — ciepłą wodą i płynem do naczyń! Pamiętaj, aby nie szorować zbyt mocno, ponieważ spowoduje to uszkodzenie. Podczas zaprawiania powierzchni tkanin pleśnią lub pleśnią należy zachować ostrożność przy wyborze środków czyszczących: niektóre z nich mogą źle reagować z niektórymi tworzywami sztucznymi w ramie wózka.

Dobra zasada określająca, jak często należy czyścić wózek dziecięcy: dwa razy w tygodniu, jeśli używasz go codziennie; co miesiąc, jeśli jest używany tylko okazjonalnie). Pamiętaj, że alergicy mogą potrzebować częściej sprzątać swoje wózki niż osoby bez nich.

Jeśli podczas podróży doświadczasz jakichkolwiek objawów choroby (takich jak pociąganie nosem), pamiętaj o zatrzymaniu i wyczyszczeniu wózka.

Jeśli używasz pieluch materiałowych, przed praniem w pralce potraktuj powierzchnie tkanin rozcieńczonym roztworem wybielacza!

Jak złożyć wózek Evenflo Sibby?

  • Połóż wózek na boku i naciśnij oba przyciski.
  • Delikatnie pociągnij za kierownicę, a następnie złóż.

Jak umieścić fotelik samochodowy Evenflo w nosidełku?

Umieść fotelik samochodowy na jednym z naszych punktów uprzęży z akcesoriami Stirlingshire, a następnie zaciśnij za pomocą przycisków.

Możesz też całkowicie zdjąć pokrowiec na siedzenie Evenflo, położyć go bokiem w kierunku od miejsca, w którym będzie siedziało dziecko, zwinąć w kierunku kierownicy lub złożyć, tworząc nachylenie zagłówka dziecka.