Ile zarabia pielęgniarka położnicza? Odpowiedzi!

Ile zarabia pielęgniarka położnicza? Pielęgniarka położnicza może zarobić od 15 do 25 USD za godzinę, w zależności od obszaru kraju, w którym mieszka.

Nowy absolwent zatrudnia się za średnią pensję około 22 000 USD rocznie lub więcej, podczas gdy doświadczony profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem zabiera do domu około 40 000 USD rocznie.

Ile zarabia pielęgniarka położnicza? Odpowiedzi!

Ogólnie rzecz biorąc, dzisiejsze najlepiej płatne prace obejmują certyfikowane pielęgniarki-położne (88 tys. USD), położnicy i; Ginekolodzy (260 tys. USD) i lekarze rodzinni (176 tys. USD).

Jak zgłosić urlop macierzyński?

Pracownicy w całym kraju mają prawo do urlopu macierzyńskiego, a Ty musisz przygotować się przed przybyciem dziecka. W ten sposób możesz zapewnić płynny powrót do pracy.

Mogą pojawić się pytania lub obawy, gdy wymyślisz ogłoszenie dla wszystkich wokół, którzy zauważą zmiany w twoim życiu, ale nie ma powodu, dla którego tego rodzaju wiadomości nie miałyby nadal inspirować osób w domu i w pracy .

– Pomysły na ogłoszenia:

* Ogłoszenie o ciąży (płeć) i przewidywana data urodzenia/termin!

* Elastyczne warunki pracy podczas urlopu macierzyńskiego – płatny czas wolny, elastyczne godziny pracy itp…

* Dane rejestru prezentów na baby shower, jeśli bierzesz formalny urlop macierzyński, zaplanuj okres, na który opuścisz pracę przed przyjściem dziecka.

Czy otrzymam zasiłek macierzyński od mojego pracodawcy?

Jeśli jesteś zatrudniona i pracujesz dla swojego pracodawcy przed porodem lub podczas urlopu macierzyńskiego, powinnaś mieć od nich prawo do ustawowego wynagrodzenia.

Wielu pracodawców oferuje wyższe pakiety płac, ale nie wpłynie to na wysokość ustawowego zasiłku macierzyńskiego należnego na mocy prawa pracy. Jedynym wyjątkiem byłoby, gdyby było to prawo umowne w Twojej umowie o pracę przed kwietniem 2015 r.

Czy mój pracodawca powinien kontaktować się ze mną podczas urlopu macierzyńskiego?

To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet, gdy są w ciąży i zaczynają myśleć o przyszłości. Odpowiedź będzie oczywiście zależeć od ogólnego nastawienia twojego pracodawcy do polityki urlopów macierzyńskich, a także od tego, co myślisz o tej konkretnej kwestii.

Chociaż nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi „tak lub nie”, pracodawcy muszą znać preferencje swoich pracowników przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących ich podczas urlopów z pracy.

Co się stanie, jeśli będę na urlopie macierzyńskim i ponownie zajdę w ciążę NHS?

Jeśli jesteś w ciąży na urlopie macierzyńskim, zasady znów będą inne. Przed podjęciem decyzji o kontynuowaniu pracy w czasie ciąży lub powrocie po urodzeniu kolejnego dziecka ważne jest, aby zapytać pracodawcę, jaka jest jego polityka.

Jak długo należy wziąć na urlop macierzyński?

Gdybyś musiała zgadywać, jak myślisz, ile czasu zajmuje przeciętnej kobiecie urlop macierzyński? Jeśli twoja odpowiedź była krótsza niż trzy miesiące, to gratulacje! Masz rację.

Według danych Bureau of Labor Statistics z 2016 roku kobiety, które pracowały podczas ciąży, brały średnio 13 tygodni wolnego przed porodem i kolejne osiem po porodzie.

Na pierwszy rzut oka liczba ta może wydawać się niska w porównaniu z polityką innych krajów dotyczącą płatnego urlopu rodzicielskiego – zwłaszcza w postępowej Skandynawii, gdzie młode matki często otrzymują do dwóch lat lub dłużej bez zobowiązań do pracy, a jednocześnie otrzymują pensje lub świadczenia rządowe – ale w USA. prawo przewiduje do 12 tygodni bezpłatnego urlopu dla większości pracujących rodziców (co i tak jest lepsze niż brak płatnego urlopu w ogóle).

Co większość firm oferuje urlop macierzyński?

Większość firm oferuje FMLA na urlop macierzyński. Jest to 12 tygodni bezpłatnego urlopu podczas urlopu macierzyńskiego. W tym czasie nie będziesz otrzymywać żadnego wynagrodzenia od swojej firmy, ale nadal możesz pobierać świadczenia, takie jak oferowane przez nią ubezpieczenie zdrowotne w ramach COBRA lub podobnych programów.

Jeżeli pracodawca zapewnia uprawnionym pracownikom płatny urlop rodzinny i urlop zdrowotny podczas ich nieobecności związanej z ciążą, muszą oni przestrzegać następujących zasad:

Pracownik musi przepracować dla tego konkretnego pracodawcy co najmniej rok, aby kwalifikować się do tych świadczeń; Jeśli pracują mniej niż 30 godzin tygodniowo (w niepełnym wymiarze godzin), jest to proporcjonalne do tego, jaki procent tych 30 godzin składa się na wszystkie godziny pracy w tygodniu; oraz Pracownik musi pracować co najmniej przez rok po urodzeniu lub adopcji dziecka.

Wymagany staż pracy jest uchylony, jeśli pracodawca udostępni wszystkim pracownikom płatny urlop (bez względu na to, jak długo tam przepracowali) w podobnych okolicznościach, np. urlop macierzyński bez wynagrodzenia.

Warunek ten byłby spełniony, nawet jeśli nie jest oferowany każdej osobie, która spełnia te wymagania, ale jest udostępniany tylko jako świadczenie dodatkowe w imieniu tych, którzy się do tego kwalifikują.

Załóżmy na przykład, że jesteś zatrudniony przez firmę ABC Inc., która zatrudnia 50 pracowników w twoim stanie, w tym nieco ponad 30 procent pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin – lub łącznie 15 osób spełniających tę klasyfikację z całej siły roboczej w tym stanie. stan.

Jeśli jesteś jednym z 15 pracowników ABC, którzy kwalifikują się do zwolnienia lekarskiego w ramach FMLA, Twoja firma podlega temu prawu i musi przestrzegać jego postanowień, ponieważ odnosi się to konkretnie do tych osób w tej grupie.

Niektóre firmy decydują się nie oferować takiej zachęty, ponieważ uważają ją za zbyt kosztowną ze względu na ich wielkość lub inne powody, takie jak brak rentowności (co wykluczałoby je z zakresu FMLA), ale jeśli Twoja nie należy do żadnej kategorii, są szanse dobrze, że coś jest tutaj dostępne, chociaż wielu pracodawców nie korzysta z tego. Czytaj dalej!

Jeszcze jedno: jeśli byłeś z tym samym pracodawcą przez co najmniej 12 miesięcy i przepracowałeś co najmniej 1250 godzin w dowolnym przedziale czasu w ciągu