Dlaczego potrzebujesz kojec? Przeczytaj to

Dlaczego potrzebujesz kojca? Kojec to świetny sposób, aby Twoje dziecko było bezpieczne, gdy Ty jesteś zajęty obowiązkami domowymi.

Daje im również możliwość bezpiecznego eksplorowania otoczenia pod nadzorem, nie powodując przy tym żadnych szkód ani niebezpieczeństw dla siebie lub kogokolwiek innego.

Dlaczego potrzebujesz kojec? Przeczytaj to

Dobry kojec zapewni Twojemu niemowlakowi wystarczająco dużo miejsca do poruszania się, a także zabawek, którymi może się w nim bawić. Pomaga to rozwijać zdolności motoryczne w tak młodym wieku, co jest również bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju mózgu!

Wreszcie, kojec zapewnia obszar bezpieczeństwa, gdy zostawiasz dzieci same na krótki czas – czy to podczas przygotowywania obiadu, czy po prostu na krótko na podwórko.

Czy paczka i zabawa mają taki sam rozmiar jak łóżeczko?

Paczka i zabawa nie są tego samego rozmiaru co łóżeczko. Łóżeczko jest zwykle znacznie mniejsze i może być używane dla noworodków, dopóki nie osiągną określonego wieku lub limitu wagi.

Plecak i zabawa są większe i są bardziej odpowiednie dla małych dzieci, które mogą samodzielnie wyjść z łóżeczka. Niektórzy rodzice korzystają również z plecaka i bawią się jako dodatkowe łóżko dla gości. A więc nie, paczka i zabawa nie są tego samego rozmiaru co łóżeczko.

Mają różne cele. Jeśli szukasz czegoś małego, w którym dziecko może spać, wybierz łóżeczko. Jeśli potrzebujesz czegoś większego, co pomieści również Twojego malucha, zamiast tego wybierz plecak i baw się!

W jakim wieku jest odpowiedni kojec?

Kojec przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do trzeciego roku życia. Dlatego kojec może służyć jako łóżeczko, a gdy dziecko dorośnie, może zostać przekształcony w łóżeczko dla malucha.

Niektórzy rodzice stwierdzili nawet, że ich niemowlęta wolą spać w kojcu niż kłaść je same na plecach lub obok siebie podczas drzemek i nocnych sesji snu.

Jaka jest różnica między paczką i zabawą a kojcem?

Pack and play to rodzaj przenośnego łóżeczka, które może być używane zarówno jako łóżeczko, jak i kojec. Posiada cztery składane nogi, co ułatwia transport. Z drugiej strony kojec to całkowicie zamknięta przestrzeń bez boków, z których dziecko może się wyczołgać.

Kojce są zazwyczaj używane, gdy chcesz trzymać dziecko w określonym miejscu. Niektórzy rodzice używają ich również jako prowizorycznych bramek do blokowania niektórych obszarów ich domów.

Jeśli nie masz pewności, którego potrzebujesz, zadaj sobie pytanie, jak często będziesz go używać. Jeśli planujesz zabierać dziecko na wycieczki lub dużo się przemieszczać, lepszym rozwiązaniem jest pakowanie i zabawa. Ale jeśli planujesz używać go głównie w jednym konkretnym miejscu, kojec może być właśnie dla Ciebie.

Jeśli nadal nie masz pewności, który z nich jest najlepszy dla Twojego dziecka, rozważ pójście do sklepu i wypróbowanie każdego z nich z maluchem przed dokonaniem zakupu!

Czy konieczne jest ogrodzenie Baby Play?

Nie, nie jest. Przydają się tylko rodzicom, którzy mają czas, aby je zainstalować i nadzorować zabawę swojego dziecka. Mogą również dać Twojemu dziecku fałszywe poczucie bezpieczeństwa, jeśli użyjesz ich jako części niezabezpieczonego obszaru, co może prowadzić do poważnych obrażeń, gdy dzieci zaczną się czołgać.

Ważne jest, aby każdy płot lub mur otaczający nieogrodzony basen miał co najmniej cztery stopy wysokości i nie więcej niż cztery cale między listwami, aby dzieci nie mogły zmieścić się w przestrzeni.

Bramy należy zawsze zamykać, z wyjątkiem sytuacji, gdy nadzorowane osoby dorosłe potrzebują dostępu do tych obszarów ze względów konserwacyjnych, takich jak czyszczenie lub naprawy sprzętu używanego w basenach. Chociaż wiele osób uważa, że ​​place zabaw są bezpieczne, nadal występują urazy związane z tymi produktami.

Proszę kierować się zdrowym rozsądkiem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Jeśli nie czujesz się komfortowo ze swoją zdolnością do prawidłowego zainstalowania i nadzorowania ogrodzenia Play, nie używaj go. Dostępnych jest wiele innych opcji, które mogą zapewnić dziecku bezpieczne środowisko do zabawy bez dodatkowych kłopotów z instalacją.

Jak sprawić, by moje dziecko zostało w kojcu?

Jednym ze sposobów na trzymanie dziecka w kojcu jest umieszczenie w nim zabawek lub przedmiotów, które będą bawić Twoje dziecko.

Innym sposobem jest upewnienie się, że kojec jest umieszczony w miejscu, w którym Twoje dziecko może odkrywać mnóstwo zajęć. Na przykład możesz umieścić długopis w pobliżu okna, aby dziecko mogło obserwować ptaki lub obok półki z książkami, aby mogło oglądać obrazki na okładkach.

Możesz także spróbować śpiewać lub rozmawiać z dzieckiem, gdy jest w kojcu. Pomoże mu to poczuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie w nowym otoczeniu.

Wreszcie, nie bój się dawać dziecku wielu uścisków i całusów, kiedy zostawiasz go w kojcu – to pokaże mu, że zawsze po niego wrócisz.