Akcesoria dla niemowląt: jak złożyć wózek Chicco Activ3?

Chicco Activ3 to najlepszy system podróżny dla Twojego dziecka. Wózek zawiera fotelik samochodowy Chicco keyfit 30, dzięki czemu z łatwością zabierzesz ze sobą malucha na wszystkie przygody życia. Złożenie tego wózka może być jednak trudne, więc omówiliśmy, jak złożyć wózek Chicco Activ3 w 10 krokach!

Kroki, jak złożyć wózek Chicco Activ3

Krok 1. Połóż wózek na płaskiej powierzchni z siedziskiem skierowanym do siebie. Umieść jedną stopę pod każdym bokiem kierownicy i unieś, aby wyciągnąć ją od spodu.

Akcesoria dla niemowląt: jak złożyć wózek Chicco Activ3?

Krok 2. Wciśnij po obu stronach ramy przedniego koła, aby oba koła znalazły się na swoim miejscu. Znajdź pasek na lewą lub prawą rękę: w ten sposób będziesz nosić malucha, gdy będzie na tyle starszy, że jego nogi sięgną wokół talii (około 12 miesięcy).

Jeśli nie możesz znaleźć zaczepu do paska, odepnij dolną klamrę i zamiast tego użyj zapętlonego końca jako uchwytów do przenoszenia! Można to zrobić, dopóki nóżki dziecka nie będą wystarczająco długie, aby zmieściły się we wgłębieniu w górnej części oparcia, gdy dziecko siedzi na tacce/siedzisku.

Krok 3. Jedną ręką odciągnij podnóżek, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu.

Krok 4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk w górnej części czaszy, aby otworzyć – przed zwolnieniem przycisku odczekaj kilka sekund, aż tkanina czaszy rozciągnie się na zewnątrz. Jeśli nie możesz zwolnić przycisku, znajdź czerwoną plastikową pętlę znajdującą się tuż pod tym obszarem, którą można wyciągnąć na zewnątrz, aby nacisnąć i zwolnić przycisk z zewnątrz.

Jak złożyć wózek Chicco z powrotem

Krok pierwszy: Otwórz budkę za pomocą przycisku na górze kierownicy w pobliżu tkaniny budki. Aby otworzyć ręcznie, jeśli nie możesz, zwolnij ten przycisk stopą, naciśnij czerwoną plastikową pętlę znajdującą się tuż pod obszarem, w którym ten przycisk znajduje się na zewnątrz (patrz poniżej).

Krok drugi: Poluzuj pasek na oparciu siedzenia, pociągając obie strony na zewnątrz od siebie, aż nie będzie luzu na paskach, a następnie zaciśnij paski, pociągając jedną stronę, a potem drugą do wewnątrz.

Krok trzeci: Podnieś oparcie siedzenia i zaciśnij pasek wokół zagłówka, kontynuuj dociskanie materiału budki, aż zostanie całkowicie schowany pod kierownicą wózka.

Krok czwarty: Wciśnij po obu stronach przedniego koła, jednocześnie podnosząc tylne koła, tak aby były równoległe do poziomu gruntu. Kontynuuj naciskanie w dół, aż usłyszysz kliknięcie i nie wyczujesz oporu pedałów lub uchwytów.

Jak zamknąć wózek Chicco activ3

Wózek Chicco Activ³ należy zawsze wyczyścić i wysuszyć przed złożeniem.

Krok pierwszy: Po wyczyszczeniu pozostaw baldachim otwarty, aby powietrze mogło krążyć po tkaninie, pomagając w suszeniu. Wyjmij wszystkie przedmioty z kosza, w tym wszelkie tace lub kubki, na tacce przed siedziskiem.

Krok drugi: Całkowicie otwórz obie strony podnóżków, ciągnąc je prosto na zewnątrz, aż znajdą się jak najdalej od siebie, a następnie pchnij w kierunku linii środkowej, jednocześnie naciskając w dół, aby zablokować się na swoim miejscu.

Krok trzeci: Zwolnij pedał hamulca i zwolnij naprężone paski mocujące siedzenia, używając tylko palców, aby ich nie uszkodzić, ciągnąc za znajdujący się w pobliżu plastikowy klips, który utrzymuje pręty kół w ich szczelinach po osiągnięciu pozycji złożonej (pokazane poniżej) .

Popchnij uchwyty w dół i w kierunku linii środkowej, a następnie odciągnij przednią krawędź siedzeń, aby uwolnić je z gniazd.

Jak zdemontować wózek Chicco

Aby zdemontować Chicco Activ, podnieś przednią krawędź fotelika, aby uwolnić się z otworów. Odciągnij tylne uchwyty i rozsuń, zwalniając naprężone paski trzymające siedzenia razem tylko palcami, aby nie uszkodzić ich poprzez przeciągnięcie o znajdujący się w pobliżu plastikowy klips, który utrzymuje drążki kół w ich szczelinach po osiągnięciu pozycji złożonej (pokazane poniżej) .

Otwórz całkowicie obie strony podnóżków, ciągnąc je prosto na zewnątrz, aż znajdą się jak najdalej od siebie, a następnie wepchnij w kierunku linii środkowej, jednocześnie naciskając w dół, aby zablokować się na miejscu.

Zwolnij pedał hamulca i zwolnij napięty pasek pod kierownicą wyłącznie opuszkami palców, aby nie ciągnąć go o metalowy zaczep wewnątrz ramy roweru, przez który przechodzi podczas procesu składania pokazanego powyżej.

Jak złożyć wózek do biegania

Składanie wózka do biegania jest bardzo podobne do tego, w jaki składa się większość innych rodzajów artykułów dziecięcych. Jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać przy składaniu każdego typu wózka, więc wykonanie tych kroków zapewni, że następne użycie pójdzie bez problemu.

Krok pierwszy: Sprawdź, czy koła są całkowicie otwarte, aby nie zaczepiły się o nic i nie spowodowały uszkodzeń. Otwórz całkowicie obie strony podnóżków, ciągnąc je prosto na zewnątrz, aż znajdą się jak najdalej od siebie, a następnie wepchnij w kierunku linii środkowej, jednocześnie naciskając w dół, aby zablokować się na miejscu.

Krok drugi: Zwolnij pedał hamulca i zwolnij naprężony pasek pod kierownicą wyłącznie za pomocą opuszków palców, aby nie ciągnąć go o metalowy zaczep. Obróć kierownicę do tyłu, aż usłyszysz kliknięcie, a następnie podnieś.

Krok trzeci: Mając ramę przed sobą, wyrównaj obie strony tak, aby strona z zaciskiem obrotowym znajdowała się po prawej, a lewa strona miała podnóżki. Pociągnij po jednym pasku z każdej strony na każdy koniec metalowego haczyka, aby zamocować go na miejscu.

Jeśli to konieczne, użyj tego samego stopnia do przeciwległego uchwytu i przeciągnij paski na inne końce metalowych haczyków, aby również je bezpiecznie zablokować.

Pociągnij na zewnątrz uchwyty u góry i złóż, aż będą płasko przylegać do głównego pałąka pod spodem (trzymaj się z dala od wózka).

Jak zapinać klamry niemowlęcia w wózku Chicco?

Krok pierwszy: otwórz oparcie, podnosząc czerwony uchwyt znajdujący się w górnej części oparcia.

Krok drugi: złóż i całkowicie zwolnij obie strony podnóżków, a następnie dociśnij w kierunku linii środkowej, jednocześnie naciskając, aby zablokować się na miejscu.

Krok trzeci: umieść stopy dziecka w przewidzianych dla niego otworach (zazwyczaj znajdują się one w pobliżu dolnej krawędzi podnóżka), upewniając się, że nie może się wyślizgnąć ani zrzucić butów, zabezpieczyć małe palce za metalowym prętem za pomocą paska z klamrą po obu stronach, ponieważ pokazane poniżej.

Załóż paski na ramiona, aby mieć wystarczającą długość, aby wygodnie sięgać do sprzączek bez obciążania nadgarstków podczas zapinania pod pupą dziecka po włożeniu każdego ramienia przez odpowiedni otwór.