3 kroki „zrób to sam” – jak naprawić chybotliwe koło w wózku?

Z tego artykułu dowiesz się, jak naprawić chybotliwe koło w wózku! Czy możesz stwierdzić, kiedy Twój wózek zaczyna się chwiać? Kiedy tak się stanie, nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej kole. Jak są przymocowane i kto je dokręcał jako ostatni?

Jak przechowywałeś wózek? Jak często wlewasz powietrze do opon? To wszystko czynniki, które mogą przyczynić się do chybotania się kół wózka.

3 kroki „zrób to sam” – jak naprawić chybotliwe koło w wózku?

Kroki, jak naprawić chybotliwe koło w wózku

Krok 1. Sprawdź, czy nic nie utkwiło w lub pod jedną z gumowych osłon obręczy; usuń wszelkie zanieczyszczenia z wnętrza tego obszaru za pomocą starej szczoteczki do zębów

Krok 2. Odłóż wózek do góry nogami i zakręć każdym kołem, aby sprawdzić, czy to prawda; jeśli Twój wózek ma obrotowe koło, spróbuj kręcić w obie strony

Krok 3. Dokręć luźne śruby na osi lub piaście kół. Jak ciasne powinny być? Jeśli nie masz pewności, poproś o pomoc eksperta, na przykład kogoś, kto zajmuje się naprawą rowerów w sklepie rowerowym. Wymień metalowe osłony felg na nowe, usuwając stare gumowe felgi.

Jak dokręcić koło spacerowe?

Krok 1. Sprawdź, czy nic nie utkwiło w lub pod jedną z gumowych osłon obręczy; usuń wszelkie zanieczyszczenia z wnętrza tego obszaru za pomocą starej szczoteczki do zębów

Krok 2. Odłóż buggy do góry nogami i zakręć każdym kołem, aby sprawdzić, czy to prawda; jeśli Twój wózek ma obrotowe koło, spróbuj kręcić w obie strony

Krok 3. Dokręć luźne śruby na osi lub piaście kół. Jak ciasne powinny być? Jeśli nie masz pewności, poproś o pomoc kogoś, kto zajmuje się naprawą rowerów w sklepie rowerowym. Wymień metalowe osłony felg na nowe, usuwając stare gumowe felgi.

Jak odblokować koła w wózku?

Krok 1. Odblokuj koła, przesuwając je do przodu i do tyłu, aż poczujesz lub usłyszysz kliknięcie. Jak to zablokować? Możesz także poruszać obydwoma kołami jednocześnie w przeciwnych kierunkach, aby stworzyć dźwięk kliknięcia; gdy wydadzą ten dźwięk, przytrzymaj je tam przez pięć sekund, zanim puszczą

Krok 2. Spróbuj popchnąć jedną z blokad kół wózka z taką siłą, aby drugie zablokowane kółko zostało zepchnięte o cal w dół. Po zablokowaniu wszystkich czterech opon sprawdź, czy są wystarczająco ciasne, obracając każdą oponę na boki, nie puszczając żadnego z punktów mocowania

Krok 3. Jeśli którykolwiek z tych kroków nie zadziała, zabierz buggy z powrotem do miejsca, w którym go kupiłeś (lub znajdź ich stronę internetową) – większość miejsc ma gwarancję, a ich personel będzie w stanie pomóc Ci w razie jakichkolwiek problemów. Jeśli nadal jest na gwarancji, mogą naprawić lub wymienić koło za darmo.

Możesz również zapytać w lokalnym sklepie rowerowym, czy ktoś wiedziałby, jak prawidłowo dokręcić chwiejne koło wózka. Większość miejsc powinna mieć jakieś centrum serwisowe, które może to zrobić szybko – zwykle bez opłat!

Jak dokręcić kopię zapasową

Trzymaj srebrne przednie koło, używając palców lub śrubokręta krzyżakowego, aby przymocować przeciwną stronę. Po skręceniu odwróć je i dokręć równomiernie kluczem Philips. Nie zapomnij sprawdzić obu stron!

Jeśli po dokręceniu wszystkiego jest jakieś poruszenie, poluzuj drugie złącze, aż wszystko znów będzie dobrze. Sprawdź, czy felga nie jest zużyta przed ponownym dokręceniem ostatniego zestawu śrub.

Jak wyregulować paski w wózku Nuna Mixx?

Pasek można regulować, przeciągając go przez sprzączkę, a następnie przesuwając w celu zaciśnięcia lub poluzowania. Upewnij się, że pasek nie ma luzu, zanim przymocujesz go z powrotem do talii dziecka.

Jak często należy czyścić wózek Chicco Bravo Trio?

Będziesz chciał wycierać brud, płyny, sierść zwierząt itp. chusteczkami dla niemowląt każdego dnia przez co najmniej 20 sekund z każdej strony ramy. To normalne, że metal, taki jak koła lub śruby, wygląda trochę zardzewiały (nawet jeśli jest pokryty) – jest to po prostu utlenianie, które można łatwo usunąć za pomocą smaru łokciowego i regularnego czyszczenia.

Wskazówki

Zalecamy czyszczenie oprawki wilgotną ściereczką i łagodnym roztworem mydła raz w tygodniu lub przynajmniej co dwa tygodnie, jeśli Twoje dziecko ma alergię pokarmową, egzemę lub inną chorobę skóry. Jak często należy zmieniać opony wózka?

Jeśli to możliwe, będziesz chciał codziennie sprawdzać ciśnienie powietrza we wszystkich czterech kołach; jednak najlepiej jest napompować je co tydzień pompką powietrza, aby uzyskać lepszą zwrotność i długowieczność użytkowania. Na przykład: Jeśli jedna opona zepsuje się przed innymi – wtedy wiesz, że to konkretne koło wymaga więcej pompowania niż zwykle.

Jak odblokować przednie koło w wózku Nuna

  • Odkręć oba punkty mocowania
  • Poluzuj i usuń je śrubokrętem krzyżakowym
  • Upewnij się, że są całkowicie odkręcone
  • Odciągnij jedną stronę od drugiej – bez zwalniania żadnego z końców!