3 kroki, jak sprawić, by prześcieradło gondoli było ciaśniejsze

Z tego artykułu dowiesz się, jak lepiej dopasować prześcieradło gondoli. Wraz z rozwojem dziecka zmieniają się jego potrzeby, a wraz z nimi Twoje! Jeśli kończy Ci się miejsce w gondoli lub Twój maluch zaczął wstawać na czworakach, aby rozglądać się w nocy, być może nadszedł czas na nową konfigurację.

Kroki, jak dopasować prześcieradło gondoli:

Krok 1. Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest kolejna podkładka pod materac. Możesz użyć tego samego, co poprzednio, ale jeśli nie jest już w nieskazitelnym stanie, wymień go na nowy. Ta dodatkowa warstwa wyściółki powinna zapobiegać odczuwaniu przez dziecko twardych krawędzi lub nierówności podczas snu.

3 kroki

Krok 2. Następną rzeczą, której będziesz potrzebować, jest prześcieradło do łóżeczka dopasowane do rozmiaru materaca gondoli, które czasami może być trudne do znalezienia! Standardowy arkusz gondoli mieści do 18 cali głębokości i 28 cali szerokości; jeśli twój pad nie mieści się pod nim, nie ma sensu go w ogóle używać.

Niemowlęta uwielbiają miękkie prześcieradła i ich uczucie na skórze. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że prześcieradło gondoli ciaśniej przylega do górnej części podkładki, na przykład wsuwając ją pod wszystkie cztery boki, aż zostanie bezpiecznie osadzona na swoim miejscu.

Krok 3. Jeśli użycie elastycznych narożników nie jest dla Ciebie opcją, ponieważ nie ma możliwości dokładnego zamocowania ich pod materacem, spróbuj zagiąć każdy narożnik o około dziesięć cali, zanim przymocujesz jedną stronę na raz za pomocą agrafek.

Dzięki temu te luźne kąciki nie będą się przesuwać ani zbierać pod spodem, gdy dziecko porusza się podczas snu. Powinno to zapewnić dziecku wystarczającą ilość miejsca do swobodnego poruszania się bez zaplątania się w pościel, a jednocześnie do bezpiecznego snu w nocy.

Jakie są zalety używania prześcieradeł na łóżkach dziecięcych?

Dopasowane prześcieradła pomagają chronić materac Twojego dziecka przed bałaganem i potencjalnymi wypadkami. Gwarantuje to również, że łóżeczko nie stanowi zagrożenia z żadnego powodu, co może być pomocne, jeśli masz w domu zwierzęta lub inne dzieci, które mogą chcieć bawić się na nim z maluchem w nocy.

Nigdy nie będziesz musiał się martwić o czystość; po prostu zdejmuj je raz na kilka dni i wrzuć do pralki, a następnie suszarki przed ponownym zamontowaniem na łóżeczku.

Jak mogę się upewnić, że prześcieradło mojego dziecka jest dobrze dopasowane?

Przygotowując nową gondolę, upewnij się, że wszystkie cztery boki są mocno do siebie dopasowane, aż zostanie bezpiecznie osadzona. Jeśli używasz gumki, przymocuj gumkę z każdej strony i naciągnij ją przed zamocowaniem.

Gdzie mogę znaleźć prześcieradła wykonane specjalnie na żebra?

W Internecie dostępne są specjalne dopasowane prześcieradła do łóżeczka dla małych dzieci, które będą pasować do większości standardowych kołysek dziecięcych; zazwyczaj masz kilka opcji w różnych kolorach od takich marek jak prześcieradło do łóżeczka Disney Cars, prześcieradło do łóżeczka My Little Pony i prześcieradło do łóżeczka Disney Princesses.

Czy możesz użyć zwykłego arkusza na mniejszych gondoli?

Nie zaleca się używania zwykłych prześcieradeł z łóżek dla dorosłych na łóżeczkach niemowlęcych — ryzyko, że będą zbyt duże, przeważa nad tym, jak łatwo je znaleźć. Zamiast tego powinieneś rozważyć zakup dopasowanej pościeli dla malucha przeznaczonej do łóżeczek, ponieważ są one wykonane znacznie bardziej konkretnie z myślą o bezpieczeństwie.

Pomoże to również zapewnić, że Twoje dziecko będzie bezpiecznie spać w nocy, nie martwiąc się o zapadnięcie się gondoli lub poruszanie się w czasie snu, co może prowadzić do urazów, takich jak uduszenie lub uduszenie.

Czy potrzebuję bardzo dużych arkuszy?

Nie, w większości przypadków bardzo duże arkusze nie są potrzebne. Standardowy rozmiar prześcieradła gondoli jest zaprojektowany tak, aby idealnie pasował do bezpieczeństwa i wygody dziecka, więc zazwyczaj nigdy nie będziesz potrzebować niczego większego.

W rzeczywistości zaleca się, aby Twoje dziecko dorastało bez użycia dodatkowej pościeli, ponieważ może się zaplątać lub owinąć wokół ciała podczas snu, co może prowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji, w której dochodzi do uduszenia.

Czy mam wystarczająco dużo prześcieradeł, jeśli używam tylko jednego prześcieradła?

Różni się to od tego, ile posiadasz prześcieradeł z dopasowanymi kołdrami, ale ogólnie rzecz biorąc, tak – powinno być ich więcej niż wystarczająco, pod warunkiem, że zastosujesz się do naszych powyższych rad dotyczących tego, ile miejsca Twoje dziecko potrzebuje do bezpiecznego snu.

Jak podłączyć fotelik samochodowy Baby Trend?

Fotelik samochodowy Baby Trend można podłączyć do systemu podróżnego za pomocą paska LATCH lub pasa bezpieczeństwa pojazdu.

Co to jest arkusz gondoli?

Prześcieradło do kołyski, zwane także kompletem pościeli dla niemowląt, jest używane dla niemowląt i niemowląt w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia, dopóki nie będą gotowe do spania w zwykłych prześcieradłach do łóżeczka.

Czy bezpieczne jest umieszczenie dwóch prześcieradeł Bassinest na materacu mojego dziecka?

Nie – Twoje dziecko potrzebuje wystarczająco dużo miejsca podczas snu (co najmniej 30 cali od stóp do głów), więc nie zalecamy umieszczania więcej niż jednego dodatkowego prześcieradła na materacu dziecka. Jeśli potrzebujesz czegoś większego niż to.

W rzeczywistości bezpieczniej jest używać jednego prześcieradła, które ściśle przylega, ponieważ wtedy jest mniejsza szansa, że ​​dziecko spróbuje naciągnąć materiał na twarz.