Wymiana podkładu zniszczonego przez wodę w 7 prostych krokach

Aby wiedzieć, jak wymienić podkład zniszczony przez wodę, musisz najpierw poznać różne warstwy podłogi. Dzieje się tak, ponieważ pierwszym krokiem do naprawy uszkodzonego przez wodę podkładu jest usunięcie uszkodzonej podłogi.

Konkretne kroki jego naprawy są zawarte w artykule. Zawarliśmy również definicję podkładu i jego zastosowanie. Na koniec uwzględniliśmy temat ubezpieczenia i czy szkody wodne są objęte ochroną ubezpieczeniową.

Wymiana podkładu zniszczonego przez wodę w 7 prostych krokach

Co to jest podkład?

Podkład to arkusz materiału o grubości od ¼ cala do ½ cala na środku podłoża i gotowej podłogi. Jego materiałem może być filc, włókno, pianka lub guma. Jednak sklejka jest częściej stosowana jako podkład, więc ludzie mylą ją z podłożem.

Podłoże jest ciągłą powierzchnią strukturalną, fundamentem. Umieszcza się go na legarze podłogi. Z drugiej strony podkład podłogowy pomaga w pochłanianiu dźwięku i izolacji podłogi.

Dlaczego stosowanie podkładu jest niezbędne?

Podkład podłogowy jest niezbędny z następujących powodów:

1. Redukcja dźwięku

Materiałem użytym do wykonania podkładu powinny być włókna z recyklingu, które pochłaniają dźwięk (nie sklejka). Ma to na celu utrzymanie dźwięku w pomieszczeniu i uniemożliwienie przenoszenia go z pokoju do pokoju.

2. Ochrona przed wilgocią

Niektóre podkłady mają również właściwości chroniące przed wilgocią dzięki wbudowanej paroizolacji. Jest to zalecane w przypadku podłoży betonowych, ponieważ zazwyczaj wydzielają one wilgoć, która może uszkodzić podłogę.

3. Odporność na ściskanie

W niektórych częściach domu panuje stały ruch, co prowadzi do wgnieceń. Jeśli jednak podłoga ma podkład, może służyć jako wsparcie, aby zapobiec uszkodzeniu podłogi w wyniku dużego natężenia ruchu.

4. Wygładza niedoskonałości

Podłoża nie zawsze są gładkie i równe, a podkład może wyrównać szorstkość podłoża. Pomaga to skrócić czas przygotowania podłoża.

5. Izolacja

Wreszcie podkład pomaga w utrzymaniu komfortu w domu podczas zmian temperatury.

Kroki naprawy uszkodzonego przez wodę podkładu

Krok 1. Przygotuj materiały

Materiały, których będziesz potrzebować, to arkusze podkładu, galwanizowane gwoździe pierścieniowe 3D, maska ​​przeciwpyłowa, szczypce, okulary ochronne, nakolannik, nóż, ciężkie rękawice robocze i drążek do podważania. Potrzebujesz również odkurzacza, miotły, kredy, dużego kosza na śmieci, młotka i piły tarczowej.

Krok 2. Usuń uszkodzoną podłogę

Podobnie jak w przypadku każdej struktury uszkodzonej przez wodę, musisz najpierw wysuszyć podłogę, zanim zaczniesz cokolwiek robić. Musisz również naprawić wyciek lub podstawową przyczynę zalania, aby to się nie powtórzyło.

Aby usunąć uszkodzoną podłogę, zacznij od jednego rogu i poluzuj podłogę. Następnie użyj pręta do podważania, aby usunąć gwoździe i oddzielić warstwy podłogi.

Krok 3. Oceń szkody

Nie można ocenić uszkodzeń z poziomu powierzchni, dlatego skuteczniejsze jest najpierw usunięcie części podłogi. Stamtąd oceń pogorszenie stanu podkładu, zwłaszcza w miejscach, gdzie woda jest nieunikniona. Następnie możesz przejść do określenia, które części należy wymienić.

Krok 4. Pociąć na panele

Po ustaleniu, które części są uszkodzone, pokrój podkład na sekcje. Zaznacz kreską podkład, który chcesz usunąć. Następnie użyj piły tarczowej, aby przeciąć panel.

Nie przecinaj podłoża podczas cięcia podkładu. Podczas przycinania paneli noś okulary i rękawiczki.

Krok 5. Usuń podkład

Aby usunąć wycięte sekcje:

 • Użyj młotka lub łomu.
 • Wyciągnij wszelkie gwoździe lub zszywki i oddziel podkład od podłoża. Jeśli są małe zanieczyszczenia, wyrzuć je do kosza na śmieci.
 • Jeśli chodzi o większe kawałki, ułóż je z boku.
 • Krok 6. Zeskanuj podłoże

  Sprawdź stan podłoża, czy nie zostało uszkodzone przez wodę lub czy zostało przypadkowo zadrapane. Jeśli uszkodzenie przez wodę dotarło do podłoża, należy je wymienić. Jeśli nie, upewnij się, że wszystkie elementy złączne są zabezpieczone.

  Następnie wyczyść podłoże i usuń wszelkie zanieczyszczenia. Odkurzyć również, aby przygotować go do montażu podkładu.

  Krok 7. Rata podkładowa

  Po wyczyszczeniu podłoża można teraz zamontować podkład. Podkład można montować z wypełniaczem szwów lub bez. To drugie jest jednak znacznie prostsze.

  Aby zainstalować podkład, połóż go gładką stroną do góry. Umieść długie krawędzie płyty podkładowej co najmniej dwa cale od długich krawędzi podkładu.

  W przypadku krótkich krawędzi podkładu umieść go co najmniej dwa cale od legarów podłogi. Następnie trzymaj panel około ¼ cala od ścian w celu rozszerzenia.

  Następnie przymocuj panel za pomocą pierścienia 3D i zrób to samo z pozostałymi płytami. Sprawdź panele, a następnie zainstaluj nowy materiał podłogowy na wierzchu.

  Czy szkody spowodowane przez wodę są objęte ochroną ubezpieczeniową?

  Twoja firma ubezpieczeniowa powinna doprecyzować szczegóły polisy ubezpieczeniowej. Na ogół biorą pod uwagę przypadkowe wycieki i uszkodzenia wody. Jednak nadal zaleca się, abyś poprosił swojego prawnika o pomoc w złożeniu oświadczenia o ubezpieczeniu.

  Wniosek

  Umiejętność wymiany podkładu uszkodzonego przez wodę to jedno; utrzymanie go jest również częścią twojej odpowiedzialności. Mamy nadzieję, że już nigdy więcej nie spotkasz się z uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę na swoich podłogach, ale jeśli to zrobisz, teraz wiesz, jak sobie z tym poradzić.