W co się ubrać na ślub z czarnym krawatem: porady dotyczące stylu

Ci, którzy nie są pewni, w co się ubrać na ślub z czarnym krawatem, powinni zrozumieć ten formalny kodeks ubioru. Jednak czarny krawat odnosi się do stroju, który jest wyższy niż strój formalny, więc przedstawimy konkretne przykłady ubrań, które mogą mieć goście płci męskiej i żeńskiej podczas udziału w weselu.

Dołączyliśmy również przewodnik po etykiecie dotyczący tego, czego nie nosić na ślubie z czarnym krawatem. A jeśli chodzi o zaproszenia, które wspominają, że ten dress code jest opcjonalny, możesz przeczytać, w co się ubrać na opcjonalny ślub z czarnym krawatem.

W co się ubrać na ślub z czarnym krawatem: porady dotyczące stylu

Najlepszy przewodnik po tym, jak się ubrać na ślub z czarnym krawatem

Strój ślubny z czarnym krawatem oznacza bardziej formalny strój niż formalny strój. Jest to najbardziej formalny rodzaj odzieży do noszenia, więc musisz odpowiednio się ubrać, gdy uczestniczysz w ślubie z czarnym krawatem.

Na przykład strój ślubny z czarnym krawatem można opisać jako goście płci męskiej w smokingach i goście płci żeńskiej w sukniach wieczorowych. Jednak nadal nie chcesz brać udziału w przebraniu, ponieważ ukradniesz światło reflektorów para.

O czym należy pamiętać, ubierając się na wesele w czarnych krawatach

Etykieta ślubna mówi, że jeśli masz na sobie suknię wieczorową, nie powinna ona wyglądać na wesele. Podobnie mężczyźni noszący smokingi powinni również unikać koloru, który będzie nosił pan młody.

Warto również zauważyć, że chociaż na ślubie, w którym uczestniczysz, mowa jest o czarnym krawacie, musisz wyglądać bardzo fantazyjnie. Na przykład, jeśli jest to wydarzenie w ciągu dnia, kodeks ubioru może zezwalać na garnitur i krawat w jednolitym kolorze zamiast smokingu oraz formalną i elegancką sukienkę maxi zamiast długiej sukni wieczorowej.

Ale jeśli chodzi o kolory, będziesz wyglądać bardziej odpowiednio w ciemnych i głębokich kolorach zamiast nadruków i jasnych neutralnych. Pomyśl o czarnych, szarych, granatowych, bordowych lub szmaragdowych odcieniach do swojego stroju ślubnego z czarnym krawatem.

Co powinna ubrać kobieta na preferowany czarny krawat?

Kobiety uczestniczące w weselach, na których w zaproszeniu wspomina się, że preferowany jest czarny krawat ze względu na dress code, muszą zrozumieć, że powinny wyglądać jeszcze bardziej formalnie. Pomyśl o stroju ślubnym inspirowanym stylizacjami na gale, ale nadal nie powinieneś nosić czegoś zbyt efektownego lub krzykliwego.

Po pierwsze, unikaj wieczorowych sukni ślubnych, takich jak białe długie sukienki, suknie balowe z klejnotami i koronką lub czegokolwiek, co byłoby w centrum uwagi. Należy również zwrócić uwagę na dekolt, plecy, rozcięcie i inne cechy długiej sukni wieczorowej, ponieważ nadal oczekuje się skromności, jak na każdym ślubie.

I oczywiście poznaj styl i kolor wesela. Kobiety weselne nie powinny ubierać się podobnie jak druhny.

Oto kilka pomysłów na stroje dla kobiet uczestniczących w weselach z czarnymi krawatami:

 • Długa sukienka z płaszczem
 • Elegancka sukienka maxi
 • Ciemna suknia wieczorowa lub w tonacji klejnotów
 • Formalna i długa sukienka koktajlowa
 • Szpilki lub czółenka
 • Formalne mieszkania
 • Sprzęgło, torebka lub dowolna mała torebka
 • Deliki i biżuteria; perły są eleganckie na ślub z czarnym krawatem
 • Elegancki makijaż; wieczorowy makijaż może pasować do wieczorowego wesela w czarnym krawacie, ale upewnij się, że nie jest zbyt dramatyczny ani odważny, aby przyciągnąć uwagę

Czy kobieta może założyć spodnie na wesele z czarnym krawatem?

Według przewodników po stylu, kobiety mogą nosić spodnie na ślub z czarnym krawatem. Ale aby wyglądać bardziej formalnie, wybierz spodnie w stylu palazzo, a nie obcisłe fasony.

Następnie możesz połączyć go z formalnym topem lub body z formalną marynarką, aby zatuszować. Unikaj jednak dopasowanej sylwetki górnej i dolnej, ponieważ może wyglądać zbyt seksownie na ślub z czarnym krawatem.

Możesz również założyć spodnie, jeśli jest to opcjonalny ślub z czarnym krawatem. Ale oczywiście wybierz jednolite kolory i dopasuj je do akcesoriów i przykryć, aby strój był bardziej formalny.

Czego nie powinieneś nosić na wesele z czarnym krawatem?

Śluby z czarnymi krawatami są najbardziej formalne, jeśli chodzi o strój ślubny. Czarny krawat obejmuje smokingi i długie sukienki, więc spodziewaj się, że stroje półformalne lub codzienne nie są odpowiednie.

Oto kilka zakazów, jeśli chodzi o planowanie stroju ślubnego z czarnym krawatem:

 • Długie suknie, ale mają odsłaniające cechy
 • Białe, długie i obszerne suknie
 • Codzienne sukienki koktajlowe
 • Krótkie sukienki na co dzień
 • Sukienki maxi plażowe
 • Wzorzysty garnitur i krawat
 • Dżinsy lub inne dżinsy
 • Szorty
 • Koszulki
 • Swobodne topy bez rękawów
 • Sandały na co dzień
 • Buty gumowe, trampki i inne obuwie codzienne

Czy musisz nosić czarny garnitur na ślub z czarnym krawatem?

Idealnymi strojami dla mężczyzn uczestniczących w weselu z czarnym krawatem są smokingi i garnitury. Czy jednak czarny krawat oznacza, że ​​musisz ubierać się na czarno?

Zrozum, że goście płci męskiej nie ograniczają się do noszenia czarnych garniturów. Możesz nosić inne kolory do smokingu lub garnituru, nawet do czarnego krawata i innych formalnych wesel.

Chcesz jednak, aby stroje ślubne pasowały do ​​czasu i miejsca wesela. Zazwyczaj ślub w czarnym krawacie odbywa się wieczorem, więc wybierz inne ciemne kolory, takie jak szary, granatowy, a nawet bordowy, do formalnego garnituru lub smokingu.

Upewnij się, że w garniturach i smokingach unikasz bieli i podobnych kolorów, ponieważ pan młody może nosić te kolory. I na koniec dowiedz się, jaki kolor będą nosić drużbowie, abyś nie wyglądał na członka wesela.

Przeczytaj, jaki kolor pasuje na wesele, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących stylizacji.

Wniosek

Czy ten poradnik dotyczący strojów był pomocny? Aby podsumować, w co się ubrać na ślub z czarnym krawatem, spodziewaj się smokingów dla mężczyzn i wieczorowych sukni dla kobiet.

Długie, eleganckie sukienki i ciemne garnitury są również idealną alternatywą do noszenia na ślub z czarnym krawatem. Unikaj wszystkiego, co półformalne lub nieformalne, ponieważ czarny krawat to najbardziej formalny dress code.