W co się ubrać na kolację przed ślubem

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać na kolację przed ślubem, możesz wziąć pod uwagę dwie kwestie. Po pierwsze, dowiesz się, jak ważne jest zrozumienie zaproszenia oraz nakazów i zakazów, aby kierować się etykietą podczas próbnej kolacji przy podejmowaniu decyzji, w co się ubrać.

Ale jeśli chodzi o wydarzenie wcześniej tego dnia, możesz chcieć dowiedzieć się, jak przeprowadzić próbę ślubu. Kolacja odbywa się zgodnie z tą praktyką, więc powinieneś również wiedzieć, jak przebiega próba.

W co się ubrać na kolację przed ślubem

W co powinieneś ubrać się na przedślubną kolację

Sprawdź zaproszenie

Przede wszystkim sprawdź zaproszenie na kolację na próbę ślubu pod kątem ubioru lub tematu. Nawet kolacje próbne mają zaproszenia, ale są one mniej formalne niż zaproszenia ślubne, więc koniecznie przeczytaj wszelkie potencjalne zaproszenia online lub odbierz telefony dotyczące kolacji.

Oprócz ubioru na zaproszeniu na ślub, godzina i miejsce kolacji próbnej powinny dać ci wyobrażenie o tym, w co się ubrać. Na przykład tradycyjna kolacja próbna o godzinie 20:00 jest zwykle bardziej formalna niż ta, która odbywa się wcześniej.

Jeśli chodzi o miejsce, fantazyjne strony będą oczywiście oczekiwać eleganckich strojów wieczorowych niż próbnych kolacji na podwórku pary. Niemniej jednak zawsze możesz sprawdzić z rodziną pary lub innymi gośćmi, jeśli nie jesteś pewien, w co się ubrać na próbną kolację.

Przestrzegaj etykiety

Po ustaleniu dress code’u, czas na zapoznanie się z etykietą stroju na próby weselne. Podobnie jak w przypadku samego ślubu, najlepiej unikać bieli i innych powiązanych kolorów w swoim stroju.

O ile nie masz pewności, że para nie będzie miała nic przeciwko, zakłada się, że biel jest zarezerwowana dla panny młodej. Dobrze by było, gdybyś również pamiętał o kolorach wesela i unikał ich nawet na próbnej kolacji.

Jednak nie ma potrzeby być przesadnie ubrana, zwłaszcza jeśli kolacja próbna ma charakter półformalny lub swobodny. Nadal nie chcesz wyróżniać się spośród pozostałych gości, nawet na próbnej kolacji.

Czy musisz się przebrać na próbę ślubu?

Zasady ubioru będą dyktować sposób ubierania się lub ubierania podczas udziału w próbnej kolacji weselnej. Zazwyczaj kolacja próbna jest mniej formalna niż sam ślub.

Na przykład półformalne wesele najprawdopodobniej będzie miało nieformalną kolację przed ślubem. Możesz również sprawdzić, kiedy odbędzie się, ponieważ te, które będą miały miejsce wcześniej w ciągu dnia, bywają bardziej swobodne.

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać, wybierz bezpieczny strój biznesowy. Goście płci męskiej i żeńskiej mogą rozważyć ubrania, które założą na imprezę w pracy, ponieważ nie byłyby zbyt zwyczajne ani formalne.

Czy możesz założyć dżinsy na próbę ślubu?

Możesz założyć dżinsy na próbę ślubną, ponieważ prawdopodobnie będzie to bardziej swobodne niż sam ślub. Goście płci męskiej mogą połączyć dżinsy z koszulą zapinaną na guziki, a kobiety mogą połączyć dżinsy z kardiganem lub bluzką.

Wybierz jednak najlepiej wyglądającą i dopasowaną parę dżinsów i unikaj podartych, aby wyglądać bardziej gustownie na imprezę. Co więcej, niektóre próby ślubne są nadal formalne, w takim przypadku dżinsy nie byłyby odpowiednie.

Jaki pan młody ubiera się na próbną kolację?

Stajenni powinni dorównać formalności panny młodej na próbnej kolacji. Zawsze możesz zapytać ją, w co powinnaś się ubrać, aby oboje uzupełniali się nawzajem.

Najlepiej przedyskutować kolory i pamiętać o niewypowiedzianej zasadzie, aby na próbie ślubnej panna młoda była jak najlepiej ubrana. A jeśli przestrzegasz zasad ubioru, ubierz się odpowiednio na próbną kolację.

Kolacja próbna w czarnym krawacie wymaga smokingu, uroczyste kolacje mogą odbywać się w garniturach, a półoficjalne kolacje mogą stracić więzy. Nieformalne kolacje będą najbardziej zrelaksowane, więc pan młody może ewentualnie założyć koszulę zapinaną na guziki z dobrymi dżinsami.

W co panna młoda ubiera się na próbną kolację

Podobnie jak wesela, panna młoda powinna być najlepiej ubrana na próbnej kolacji. Nie musisz jednak nosić bieli ani nawet sukienki, jeśli wolisz spodnie.

Niektóre pomysły na strój, które możesz założyć na próbną kolację, obejmują kombinezon, spodnie lub wybraną sukienkę. Po prostu pamiętaj o ubiorze i miejscu spotkania i rozmawiaj z panem młodym, aby oboje się uzupełniali.

Czy ty też nie znosisz noszenia szpilek? Przeczytaj, jak założyć płaskie buty na wesele, aby uzyskać stylowe inspiracje, które możesz wykorzystać na próbnej kolacji.

Jaka jest etykieta na próbną kolację?

  • Wyślij zaproszenia na kolację próbną na cztery do sześciu tygodni przed wydarzeniem
  • Zaproszenia na kolację próbną możesz wysłać online, pocztą, a nawet telefonicznie
  • Oczekuje się, że najbliższa rodzina i bliscy przyjaciele zostaną zaproszeni na próbną kolację, ale listę można zawsze rozszerzyć
  • Próbna kolacja tradycyjnie odbywa się wieczorem przed ślubem i po próbie
  • Idealnie jest zorganizować kolację próbną w miejscu w pobliżu miejsca ceremonii lub miejsca pobytu gości

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, w co się ubrać na ślubną kolację próbną, gdzie koniecznie trzeba sprawdzić dress code i zastosować etykietę ślubną do ostatecznego stroju.

Możesz sprawdzić, czy jest to impreza formalna, półformalna czy niezobowiązująca i dalej modyfikować swój strój w zależności od miejsca i godziny kolacji. Pamiętaj jednak, aby nie nosić czegoś, co może przyćmić parę.