Samochód trzęsie się, gdy ogrzewanie jest włączone? 7 najlepszych powodów!

Ciekawi Cię, dlaczego samochód się trzęsie, gdy jest włączona nagrzewnica? Istnieje kilka możliwych powodów, w tym; uszkodzona sprężarka powietrza, obciążenia silnika, luźne węże i wiele innych, o których dowiesz się, zagłębiając się w ten artykuł.

Kiedy włączysz klimatyzator w słoneczny dzień, Twój samochód wibruje. Chociaż twój samochód trzęsie się, gdy klimatyzator jest włączony, może wydawać się drobnym problemem, nie można go przeoczyć.

Samochód trzęsie się

Ilekroć twój samochód stuka, gdy klimatyzator jest włączony, jest to ostrzeżenie, że może coś wymaga naprawy. Większość ludzi uważa, że ​​jest to prawdopodobnie problem z ich sprężarkami klimatyzacyjnymi, ale w grę może wchodzić wiele czynników, którymi zajmiemy się w tym poście. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego samochód się trzęsie, gdy ogrzewanie jest włączone?

Czasami zdarza się, że samochód zaczyna się trząść, gdy włączasz ogrzewanie. Bez wątpienia to tylko drobny problem. Ale musisz zrozumieć, dlaczego tak się stało. Przestań się martwić; poniżej omówiliśmy, dlaczego samochód się trzęsie, gdy nagrzewnica jest włączona.

#1. Wadliwa sprężarka AC

Jak sprężarka AC może powodować wstrząsy samochodu? Stało się tak, ponieważ; silnik jest pod ciśnieniem przez uszkodzoną sprężarkę AC, co może powodować jej wibracje. Sprężarka klimatyzatora nie będzie działać prawidłowo, jeśli jest uszkodzona. Sprężarka przed transportem do skraplacza schładza płyn chłodzący. W rezultacie, jeśli twoja sprężarka klimatyzacji działa nieprawidłowo, może to spowodować ciśnienie w silniku samochodu i spowodować, że samochód zacznie się trząść za każdym razem, gdy zatrzymasz się i włączysz klimatyzator.

Silny opór może być spowodowany przez dłuższy czas bezczynności silnika. Wibracje podczas pracy silnika na biegu jałowym powodują zgaśnięcie. W samochodzie ze wspomaganiem kierownicy może wystąpić tak wiele gaśnięcia silnika i drgania kierownicy, gdy przy włączonej klimatyzacji występuje zbyt duży opór. Przyspiesz samochód, gdy klimatyzator jest włączony, aby określić problem. Jeśli zauważysz zmianę wyboru, czas naprawić klimatyzator. Oto 6 znaków, w których sprężarka AC jest uszkodzona.

#2. Obciążenie silnika

Podczas włączania klimatyzacji samochodowej silnik samochodu aktywuje elementy, w tym silnik sterowania powietrzem i prędkość biegu jałowego. Systemy wymuszonego doładowania (sprężarki) wywierają dodatkowy nacisk na silniki ze względu na zaawansowaną technologicznie izolację i mogą się trząść, gdy obciążenie przekroczy określony zakres. Wiele części silnika może z czasem ulec degradacji, jeśli obciążenie będzie nadal wzrastać. Inne kwestie do rozważenia to uszkodzony wentylator chłodzący lub przeszkoda w układzie klimatyzacji. W takim stanie natychmiast oddaj swój samochód do naprawy.

#3. Wadliwy wtryskiwacz paliwa

Wtryskiwacz paliwa w Twoim samochodzie jest krytycznym elementem silnika. Ich zadaniem jest tryskanie i kontrolowanie przepływu benzyny za pomocą automatycznych zaworów, które mogą zamykać się i otwierać wiele razy na sekundę! Za każdym razem, gdy klimatyzator w Twoim samochodzie jest włączony, uszkodzony wtryskiwacz paliwa może dodatkowo obciążyć silnik, powodując jego drgania.

#4. Przestarzałe świece zapłonowe

Świeca zapłonowa wytwarza wybuch z mieszanki powietrza i benzyny, wytwarzając energię elektryczną dla silnika. Jeśli Twój samochód wibruje po włączeniu klimatyzatora, może to być spowodowane wadliwymi lub przestarzałymi świecami zapłonowymi. Niewątpliwie istnieje problem ze świecami zapłonowymi w Twoim samochodzie, jeśli nie wytwarzają one mocy lub prędkości zapłonu silnika, szczególnie na początku produkcji energii elektrycznej. Powinny zostać zmienione.

#5. Awaria montażu silnika

Problem może tkwić w mocowaniach silnika, jeśli zauważyłeś dziwne wibracje silnika lub drgania, gdy klimatyzator pracuje. Mogą wywierać na niego nacisk, jeśli są uszkodzone, zużyte lub nierówne, powodując drżenie, gdy klimatyzator jest włączony. Mocowania są poddawane działaniu ciśnienia, gdy klimatyzator jest włączony. Wibracje i grzechotanie występują, gdy mocowania silnika lub fundamenty zużywają się po włączeniu zasilania prądem przemiennym. Wstrząsy będą znacznie gorsze, jeśli montaż silnika ulegnie awarii.

#6. Luźne węże

W niektórych przypadkach za drgania silnika może być odpowiedzialny poluzowany lub odłączony wąż. System klimatyzacji w Twoim samochodzie ulega awarii, gdy wąż się poluzuje lub odczepi. Kiedy samochód musi pracować niezwykle ciężko ze względu na zmiany pogody, prawdopodobnie wystąpią drgania i drgania.

#7. Zanieczyszczony korpus przepustnicy

Korpus przepustnicy utrzymuje system przepływu powietrza w silniku Twojego samochodu. Korpus przepustnicy szybko się zapycha; ponieważ jest to element przepuszczający powietrze, który zapobiega wystarczającemu przepływowi powietrza przez silniki samochodowe. W rezultacie Twój samochód grzechocze po włączeniu klimatyzacji, ponieważ nie ma wystarczającej ilości powietrza.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie przyjemnością, a po jego przeczytaniu lepiej zrozumiesz, dlaczego samochód się trzęsie, gdy jest włączona nagrzewnica. Pamiętaj, że wadliwa sprężarka AC jest jedną z najczęstszych przyczyn tego problemu; naprawiając go, możesz pozbyć się tego problemu. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa i co powoduje, że nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze.