Rozwiązania do sypialni 101: Czy istnieje materac odporny na pleśń?

Pleśń to ostatnia rzecz, jakiej chciałbyś mieć w swoim materacu. Być może zastanawiasz się „czy jest materac odporny na pleśń”, więc przeczytaj, aby zaspokoić swoją ciekawość.

Większość powierzchni, nawet nasze materace, jest podatna na rozwój pleśni. Grzyb jest nie tylko nieprzyjemny dla oczu, ale niezauważalnie może być również destrukcyjny dla naszego zdrowia.

Rozwiązania do sypialni 101: Czy istnieje materac odporny na pleśń?

Co powoduje pleśń w tradycyjnych materacach?

Tradycyjne materace są łatwym celem dla pleśni. Ich materiały w połączeniu z nocnym poceniem się i ciepłem ciała tworzą wilgotne i ciepłe środowisko dla rozwoju i rozwoju pleśni.

Wyzwaniem jest to, że pleśń rozwija się w miejscach niekoniecznie widocznych na Twoim materacu. Innymi słowy, wdziera się do głębokich zakamarków materiałów wewnątrz materaca, gdzie się czai, w ciszy czekając na okazje, by stać się twoim koszmarem.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że jest problem, a nawet szansa na problem, dopóki w sypialni nie pojawi się stęchły zapach. Większość ludzi nie zwraca uwagi, dopóki nie doświadczą negatywnych skutków zdrowotnych spowodowanych przez pleśń.

Problem z pleśnią rosnącą w twoich materacach nie jest czymś, co możesz po prostu zignorować — jest to bardzo poważny problem. Pomyśl o tym, jak spędzasz około 8 godzin dziennie na łóżku, wystawiony na pleśń, która cicho rośnie pod materiałem, w którym się znajdujesz.

Oddychasz pleśnią, kiedy masz odpoczywać, leczyć i odnawiać się. Zamiast być zrelaksowanym, walczy z obcymi elementami, które wdychasz w nocy.

Aby dać ci poczucie pilności, jeśli chodzi o problemy z grzybami, oto artykuł o tym, jak szybko rośnie pleśń, który możesz przeczytać.

Materac odporny na pleśń

Ponieważ pleśń jest problemem, którego nigdy nie chcemy w naszych materacach, wszyscy chcielibyśmy mieć coś, co mu się przeciwstawia. Dlatego mamy materace lateksowe.

Materac lateksowy to doskonały wybór dla osób zaniepokojonych czynnikami nasilonymi i skutkami zdrowotnymi pleśni. Naturalny lateks jest naturalnie antybakteryjny, co oznacza, że ​​nie może w nim rosnąć pleśń, co czyni go najczęściej wybieranym materiałem na rękawiczki szpitalne.

Najlepsze w tym jest to, że lateks sprawia, że ​​dzieje się to bez konieczności dodawania do materaca niezdrowych i nieprzyjemnych chemikaliów, ponieważ jest to jego naturalna właściwość. Materac lateksowy ma również unikalną strukturę, która umożliwia dobry przepływ powietrza, zapewniając dobrą wentylację, utrzymując wilgoć z dala od materaca.

Ponieważ wilgoć szybko odparowuje, a włosy są stale chłodne i suche, pleśń nie będzie miała szansy i przestrzeni do rozwoju. Materace ze sprężynami i zwojami mogą również pomóc w zapobieganiu pleśni, ponieważ tworzą warstwę oddychającą.

Oto niektóre z odpornych na pleśń materacy, które chciałbyś dostać w swoje ręce:

1. Wesoły materac

Wykorzystuje innowacyjną technologię i kreatywnie wykorzystuje materiały, aby zaprojektować materac, który zapewni Ci lepszy sen, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na środowisko.

Materac Happy to niedrogi, nietoksyczny materac, który zapewnia kilka warstw odporności na pleśń. Ma warstwę wełny organicznej, warstwę organicznego lateksu i sprężyny kieszeniowe, które umożliwiają rozpraszanie ciepła ciała.

2. Materac z kryształowej wnęki Brentwood home

Ten materac ma dobrą równowagę między najnowszą technologią snu, ponieważ ma piankę z pamięcią kształtu nasyconą węglem aktywowanym, precyzyjnie dostrojone cewki i naturalne elementy, takie jak 100% naturalny lateks Dunlop.

3. Linia materacy Naturepedic

Naturepedic zapewnia szeroki wybór materacy odpornych na pleśń. Wykorzystuje wyłącznie wełnę i bawełnę z certyfikatem GOTS oraz lateks z certyfikatem GOLS.

Ich materace nie używają klejów, ponieważ pleśń uwielbia jeść kleje. Wszystko na nich jest przypinane, ręcznie szyte lub zgrzewane.

Zapobieganie pleśni w materacach

Najlepszy materac odporny na pleśń to materac, który jest właściwie utrzymany i zadbany. Jeśli nie możesz zdobyć materaca odpornego na pleśń, powinieneś sam walczyć z pleśnią, postępując zgodnie z tymi wskazówkami.

 • Utrzymuj dobrą cyrkulację powietrza na spodzie materaca.
 • Użyj oddychającego pokrowca na materac.
 • Dopuść światło do sypialni.
 • Trzymaj wszystkie wilgotne ubrania i ręczniki z dala od materaca.
 • Natychmiast usuwaj wycieki.
 • Prać pościel co tydzień.
 • Używaj prześcieradeł w 100% z organicznej bawełny.
 • Odwróć materac co trzy miesiące.
 • Uruchom oczyszczacz lub osuszacz powietrza w swojej sypialni.
 • Regularnie wymieniaj poduszki.
 • Weź prysznic przed pójściem spać.
 • Przebierz się w czyste i suche ubrania przed pójściem spać.
 • Nie jedz w swoim łóżku.

Wypchane zabawki zwykle znajdują się w łóżkach, zwłaszcza w łóżkach dziecięcych. Problem w tym, że podobnie jak materace są podatne na pleśń.

Oto artykuł o tym, jak uzyskać zapach pleśni z wypchanych zwierząt, który możesz sprawdzić.

Wniosek

Nasza codzienność to codzienna walka z grzybami takimi jak pleśń. Wszyscy staramy się nie spotykać i nie radzić sobie z tymi nieprzyjemnymi najeźdźcami.

Teraz, gdy odpowiedź na pytanie „czy jest materac odporny na pleśń”, możemy zdobyć wysokiej jakości materace, które chronią nas przed pleśnią. Teraz będziemy mogli dobrze odpocząć i zdrowy sen.