Renowacja 101: Jak wymienić cegłę zniszczoną przez wodę?

Dla zainteresowanych, jak wymienić poszycie z cegieł zniszczonych przez wodę, polecamy zapoznać się z tym artykułem. Ta wartościowa lektura zapewni Ci szybki i uproszczony sposób na zrobienie tego, zwłaszcza gdy jesteś początkującym i robisz rzeczy samodzielnie. Pozostań w kontakcie z tą lekturą, aby odpowiedzieć na kilka pytań, o których być może myślisz w tej chwili, a na pewno odpowiemy na Twoje zastrzeżenia.

Potrzebne materiały

Zanim przystąpisz do zabiegu, musisz mieć kompletny zestaw materiałów. Gdy wszystko będzie gotowe do wykonania poniższych kroków, możesz zacząć!

Renowacja 101: Jak wymienić cegłę zniszczoną przez wodę?
  • Worek do fugowania murarskiego
  • Wodoodporna bariera z oceną dopuszczalności
  • Obierz i przyklej membranę
  • Siatka do zaprawy

Kroki wymiany poszycia z cegły uszkodzonej przez wodę

Krok 1. Sprawdź, czy cegła nie jest produktem wodoodpornym

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wiedzieć, czy cegła nie jest produktem wodoodpornym. Jak ustalić, czy moje cegły nie są wodoodporne? Przekonasz się, że jeśli cegła jest najprawdopodobniej porowata i może wchłaniać wodę, najprawdopodobniej nie da się zapobiec przedostawaniu się wilgoci do ściany.

Krok 2. Zidentyfikuj wilgotność cegły

Zidentyfikuj cegłę, która oddaje wilgoć. Jeśli tak, oznacza to, że w pewnych warunkach szybko wysycha z zewnątrz.

Jedyny wyjątek zdarza się, gdy ciepło słoneczne uderza w wilgotną cegłę. W niektórych przypadkach wilgoć słoneczna z cegły jest wypychana za mur, chyba że bariera rezystancyjna jest nienaruszona. Poszycie z cegły po drugiej stronie bariery może narazić Twoją ścianę na ryzyko.

Krok 3. Zastosuj barierę odporną na warunki atmosferyczne z oceną dopuszczalną

Najlepiej, jeśli na ścianie z cegły nałożysz barierę odporną na warunki atmosferyczne. Proszę włożyć go do worka z fugą murarską, aby wyglądał schludnie.

Pomogłoby, gdyby rozważono posiadanie bariery rezystancyjnej z oceną trwałości mniejszej niż konwencjonalna owijka. Niższy wskaźnik trwałości oznacza większe prawdopodobieństwo, że za cegłą będzie wilgoć, która może dostać się do poszycia ściany i spowodować zbyt duże uszkodzenia przez wodę.

Uwaga: najlepiej będzie wykonywać tę procedurę w upalną i wilgotną pogodę.

Krok 4. Użyj bariery peel and stick

Kolejnym pomocnym krokiem jest użycie membrany peel and stick jako wodoodpornej bariery za poszyciem z cegły. Membrana zwykle ma wskaźniki trwałej trwałości mniejsze niż jeden.

Uwaga: jest to krok opcjonalny. Idealnie nadaje się do budynków o zbyt dużym nasłonecznieniu. Przykładem tego jest budynek komercyjny, który nie ma żadnego nawisu.

Krok 5. Ściana flash w podstawie

Poprzez obróbkę muru należy go przymocować do podstawy ściany wraz z otworem już uszkodzonym przez wodę, aby wilgoć mogła bezpiecznie odpływać.

Krok 6. Zainstaluj siatkę do zaprawy

W ostatnim kroku przymocuj siatkę do zaprawy do dolnej części ściany z cegły. Ten produkt jest przeznaczony do chwytania i łapania wszystkiego, co spada, podczas gdy ceglana osłona jest budowana, aby chronić ją przed wszelkimi zanieczyszczeniami.

Jak długo może trwać budynek z cegły?

Cegła to wytrzymały materiał. Kiedy jest nowy, zwykle przetrwa z budową przez dłuższy czas w dowolnych okolicznościach, takich jak klęska żywiołowa lub duży pożar.

Tymczasem w przypadku starych ceglanych ścian zbudowanych z grubości dwóch lub trzech wit materiały te mają tendencję do nieco dłuższej trwałości niż budynki oparte na okleinie ceglanej. Dlatego powinieneś mieć regularny harmonogram inspekcji konstrukcji, aby wskazać potencjalną ceglaną ścianę uszkodzoną przez wodę.

Oznaki uszkodzenia przez wodę za poszyciem z cegły

Powszechnym objawem jest osadzanie się białego osadu soli na powierzchni cegły. Jest to zwykle spowodowane niewłaściwą konstrukcją, a winę za te okoliczności ponosi wykonawca.

Jeśli znaki nie są widoczne, znacznie łatwiej będzie naprawić ewentualne szkody spowodowane przez wodę. Jeśli jednak złapiesz obrażenia, oznacza to, że ściana jest przesiąknięta wodą. Jest to spowodowane zapychaniem się drenażu, a następnie wymuszane jest rozlewanie wody po cegłach.

Uwaga: jeśli odkryjesz jakieś krystalizujące materiały na powierzchni cegły, musisz zadzwonić po profesjonalistę.

Dlaczego niektórzy wykonawcy popełniają takie błędy?

Ten typowy błąd ma miejsce, gdy wykonawcom nie udaje się usunąć dodatkowej zaprawy zza cegieł. Dzieje się tak, gdy zaprawa wysycha i nie wiąże się długo.

Czy mogę poprosić o pomoc prawnika?

To zależy od stopnia uszkodzenia. Możliwe jest posiadanie dużej kwoty pieniędzy, ponieważ będziesz zaangażowany w pewne czynności prawne.

Jest to możliwe, zwłaszcza gdy kupiłeś dom lub ktoś, kto go zbudował, nie pracując nad ubezpieczeniem. Jeśli tak się stanie, bądź przygotowany na wszelkie działania prawne przeciwko stronie przeciwnej.

Wniosek

Teraz wiesz, jak wymienić uszkodzoną przez wodę osłonę z cegły. Mamy nadzieję, że artykuł odpowiedział na Twoje pytania i właściwie wykonał kroki, aby rozwiązać problem z domem.