Renowacja 101: Jak odbudować pokój zniszczony przez wodę?

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak odbudować pokój zniszczony przez wodę, powinni zapoznać się z tymi uproszczonymi krokami, aby naprawić problem. Upewnij się, że jesteś na bieżąco z tą wartościową lekturą, ponieważ wymienimy kilka wskazówek, jak uniknąć popełnienia tego samego problemu bez większego ryzyka.

Wskazówki przed odbudową pokoju uszkodzonego przez wodę

Zanim przejdziesz do etapów odbudowy pokoju zniszczonego przez wodę, rozważ zastosowanie się do tych wskazówek po wykonaniu jednej z nich, aby zmniejszyć obciążenie pracą.

Renowacja 101: Jak odbudować pokój zniszczony przez wodę?

1. Zadzwoń do firmy ubezpieczeniowej

Niezbędne jest, aby Twój dom był objęty ubezpieczeniem. Jeśli masz to ubezpieczenie, powinieneś natychmiast skontaktować się z rzeczoznawcą ubezpieczeniowym.

Ocenią szkody w domu i będziesz musiał podpisać umowę na dowód utraty. Co jeśli nie mam ubezpieczenia? Ubezpieczenie właściciela domu nie pokryje utraty pokoju.

2. Instalacje elektryczne

Upewnij się, że usługi elektryczne i gazowe są wyłączone tuż przed wejściem do lokalu po raz pierwszy.

3. Urządzenia sanitarne

Gdy firma wodociągowa na podstawie Twojej lokalizacji zadeklaruje, że źródło wody jest bezpieczne, oczyść wodę nie tylko do picia, ale umyj dowolną część pokoju, uruchamiając ją czystą wodą.

4. Umeblowanie

Zdejmij meble, umieść je na zewnątrz, aby je wyczyścić i wysusz. Gdy twoje meble są zanieczyszczone w takim stopniu, w jakim chcesz je zachować, nie chcemy ci ich łamać, ale będziesz musiał je wyrzucić, ponieważ nie można ich naprawić.

5. Ściany

Otwórz uszkodzone przez wodę ściany, nawet jeśli wydają się nieuszkodzone, aby zapobiec późniejszym pleśniom, rozkładowi strukturalnemu i nieprzyjemnym zapachom.

Kroki odbudowy pokoju zniszczonego przez wodę

Krok 1. Znajdź źródło wody

W danym czasie płyną trzy rodzaje wody:

  • Czysta woda- jest to rodzaj wody, która pochodzi z nieszczelnych rur i deszczu. To najbardziej dostępny rodzaj wody dla właścicieli do sprzątania.
  • Szara woda Ten rodzaj wody pochodzi z urządzeń takich jak pralki, toalety i zmywarki.

Uwaga: może zawierać zanieczyszczenia, co utrudnia czyszczenie.

  • Blackwater- Ten ostatni rodzaj wody pochodzi ze ścieków i innych zanieczyszczeń. Ta woda jest brudna i pochodzi z pobliskiej rzeki.

Uwaga: Nie wykonuj żadnych napraw za pomocą tej wody, ponieważ może to spowodować szkody dla Ciebie i Twojego pokoju.

Krok 2. Opóźnij trwałą naprawę, aż całkowicie wyschnie

Upewnij się, że wykonujesz szybką naprawę w pokoju zniszczonym przez wodę, ponieważ może zacząć rozwijać się pleśń i pleśń przez mniej niż 24 godziny, jeśli nie naprawisz szkód spowodowanych przez wodę. Więc na tym etapie musisz wysuszyć dotknięty obszar i upewnić się, że dokładnie wyschnie.

Krok 3. Poszukaj ukrytej wilgoci

Na tym etapie najlepiej byłoby sprawdzić pomieszczenie, aby zapewnić ukrytą wilgoć, która będzie wymagała naprawy. Będziesz także musiał sprawdzić pod deskami podłogowymi, czy te przestrzenie otaczają wodę. Upewnij się, że osuszysz tę przestrzeń i całkowicie ją wysuszysz.

Krok 4. Sprawdź pod kątem pleśni

Gdy wszystko wyschnie, zwróć uwagę na obszary uszkodzeń w swoim pokoju, z których może pochodzić pleśń. Jeśli znajdziesz jakieś pleśnie, bądź ostrożny, ponieważ mogą być toksyczne i szkodliwe dla ludzi.

Jeśli są to tylko małe formy, możesz wykonać niektóre naprawy nawet bez fachowca. Jeśli jest to ogromna pleśń, wezwij profesjonalistę.

Krok 5. Usuń płyty gipsowo-kartonowe i inne porowate materiały

W przypadku uszkodzeń spowodowanych przez wodę z drewna, dywanu, ścian lub innych porowatych materiałów w Twoim pokoju, bardzo wymagamy ich usunięcia i wymiany. Jeśli wydaje się, że nie wymaga to gruntownej naprawy, nadal możesz uratować niektóre obszary przed ich wysuszeniem tak szybko, jak to możliwe.

Krok 6. Zdezynfekuj obszar uszkodzony przez wodę

Poświęć trochę czasu na dezynfekcję uszkodzonych obszarów, które wpłynęły na twoje wysiłki podjęte w celu naprawy uszkodzonego pokoju. Użycie roztworu wybielacza powinno pomóc w dezynfekcji obszaru i zapewnić, że wszelkie przedmioty zaatakowane przez pleśń lub bakterie zostaną wyczyszczone.

Krok 7. Sprawdź dach i bocznicę

Jeśli ta lokalizacja twojego domu nie jest prawidłowo uszczelniona, będziesz musiał poradzić sobie z kosztowną naprawą szkód spowodowanych przez wodę z powodu zbyt dużej wilgoci. Następnie sprawdź swój pokój pod kątem potencjalnych słabych punktów i upewnij się, że woda pozostaje na zewnątrz pokoju.

Krok 8. Uszczelnij i uszczelnij

Będziesz musiał wyeliminować przyszłe naprawy, uszczelniając i uszczelniając podłogę, drzwi i armaturę, aby zapobiec uszkodzeniom wody.

Krok 9. Wymiana podłogi

Jeśli woda już uszkodziła Twoją podłogę, będziesz musiał wszystko usunąć i wymienić. Sugerujemy, aby zainstalować nową podłogę.

Byłoby wspaniale, gdybyś nie używał żadnej opcji drewna. Wybierz wodoodporną płytkę winylową i ceramiczną, która wytrzyma wszelkie uszkodzenia spowodowane wodą.

Wniosek

Cieszymy się, że dotarłeś do tego punktu w tym artykule, jak odbudować pokój zniszczony przez wodę. Jeśli nie masz pewności, czy poradzisz sobie z zabiegiem samodzielnie, zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z profesjonalistą.