Przywrócenie 101: Jak łatwo naprawić uszkodzenia spowodowane wodą pod zlewem

Jeśli szukasz artykułu, który krok po kroku pomoże Ci naprawić szkody spowodowane przez wodę pod zlewem, trafiłeś na właściwą stronę internetu! Wymienimy kilka wskazówek i łatwiejszych technik dla początkujących.

Jakie są oznaki, że mój pod zlewem jest uszkodzony przez wodę?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego tuż po otwarciu szafki pod zlewem pojawiają się kałuże wody, zastanawiasz się. Wskazuje to albo na problem z drenażem, albo z niektórymi obszarami wyposażenia hydraulicznego znajdującymi się pod zlewem.

Przywrócenie 101: Jak łatwo naprawić uszkodzenia spowodowane wodą pod zlewem

Udostępniliśmy listę znaków, na które możesz zwrócić uwagę podczas sprawdzania ewentualnych uszkodzeń spowodowanych przez wodę pod zlewem:

Wyciek połączenia kranu

Krany zwykle łączą się z głównymi przewodami wodociągowymi, a gdy to połączenie nie jest wystarczająco stabilne, mogą wystąpić przecieki. Gdy ten problem zostanie rozwiązany, może to spowodować zużytą uszczelkę, zardzewiały wąż, stary zawór i słabe połączenie, które mogą pozostawić pod zlewem pleśń i pleśń.

Wyciek odpływu zlewu

Łatwo będzie zlokalizować tego typu uszkodzenia, ponieważ jest to powszechny problem dla większości, którzy doświadczają tego samego problemu, co Ty. Ten wyciek zwykle powoduje zużycie połączeń, przesuwanie się przewodów wodociągowych i korozję rur, co może powodować pęknięcia przewodów pod zlewem, powodując powolne spływanie wody i przeciekanie.

Przywracanie wody uszkodzonej pod zlewem

Istnieje kilka sposobów na naprawę wody uszkodzonej pod zlewem; zależy to tylko od tego, jak źle się stało. Gdy obszar jest lekko uszkodzony, można go łatwo naprawić.

Z drugiej strony, jeśli jest poważny i wykazuje oznaki, że nie można go przywrócić, może to wymagać jego wymiany. Jeśli jednak uszkodzenie pod zlewem jest łagodne, możesz wykonać poniższe czynności, aby naprawić pod zlewem i przywrócić go do normalnego stanu.

Krok 1. Sucha widoczna woda

To pierwsza rzecz, którą zrobisz, aby wchłonąć małe kałuże wody znajdujące się pod zlewem. Potrzebujesz suchej szmatki i namocz ją.

Krok 2. Użyj suszarki do włosów lub wentylatora

Po nasączeniu kałuży wodą suchą szmatką można usunąć więcej wody za pomocą suszarki do włosów lub wentylatora. Weź materiał, którego będziesz używać, ustaw je na jedno z najniższych ustawień i pozostaw na około 3 minuty (im dłuższy czas, tym lepiej). Zrób to z pozostałymi miejscami i postępuj zgodnie z tym samym odstępem czasu.

Uwaga: jeśli używasz wentylatora, ustaw go na najwyższe ustawienie.

Krok 3. Wysuszyć formę

Jeśli masz tego typu obrażenia od wody, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał do czynienia z pleśniami. Nie martw się jednak; można się tym zająć!

Możesz poradzić sobie z tym problemem, używając starego dobrego wybielacza i wody. Zwilż gąbkę wybielaczem i mieszanką wody, a następnie wyszoruj obszar otoczony pleśniami. Pomoże to również zdezynfekować uszkodzony obszar, aby był bezpieczny dla osób mieszkających w gospodarstwie domowym.

ZASTRZEŻENIE: Wybielacz jest toksyczny przy wdychaniu i może podrażnić lub poparzyć skórę i oczy. Po zmieszaniu z innymi chemikaliami, takimi jak środki czyszczące, może wytwarzać toksyczne gazy, które mogą powodować uszkodzenie płuc lub być śmiertelne.

Upewnij się, że otwierasz wszystkie okna, aby mieć odpowiednią wentylację. Ta procedura wymaga noszenia maski na twarz, gumowych rękawiczek i okularów ochronnych dla własnego bezpieczeństwa. To również plami ubrania, więc najlepiej wykonać tę procedurę z ubraniami roboczymi.

Krok 4. Zastosuj środek czyszczący

Nałóż amoniak na inny kawałek szmatki i przetrzyj uszkodzone miejsca. Jeśli nie ma dostępnego amoniaku, możesz użyć majonezu zmieszanego z popiołem papierosowym jako alternatywy i nałożyć go na dotknięte obszary.

Inną opcją dobrego środka do czyszczenia uszkodzeń spowodowanych przez wodę jest zrobienie pasty składającej się z pasty do zębów i sody oczyszczonej. Wymieszaj dwa elementy i nałóż pastę na dotknięty obszar.

Olej mineralny na wełnie stalowej należy nałożyć na uszkodzony obszar, jeśli wypróbowałeś powyższe opcje, które nie doprowadziły Cię do postępu.

Krok 5. Wysuszyć i przetrzeć

Zaraz po nałożeniu czyścika pozostaw go na około 20 do 25 minut. Po odczekaniu zdejmij czyścik.

Nie używaj wody. Zamiast tego weź nową suchą ściereczkę i przetrzyj ją okrężnymi ruchami, aby usunąć środek czyszczący. Pomoże to usunąć i usunąć uszkodzenia spowodowane przez wodę.

Krok 6. Opłucz i wypoleruj

Spłucz zimną wodą pod zlewem. Po spłukaniu i wysuszeniu pod zlewem wypoleruj go, aby wrócił do normalnego stanu.

Wniosek

Miło widzieć, że dotarłeś do tego punktu, jak naprawić uszkodzenia spowodowane przez wodę pod zlewem. Po prostu wykonaj te kroki, które są odpowiednie dla początkujących. Zaletą tej procedury jest to, że jest ona również niedroga!

Mamy nadzieję, że ta lektura była warta Twojego czasu i wysiłku. Pamiętaj też, że jeśli masz problemy z samodzielnym wykonaniem tej renowacji, najlepiej wezwać profesjonalistę do pomocy.