Przewodnik w 5 krokach, jak z łatwością czyścić siedzenia łodzi

Wyobraź sobie, że płyniesz po rozległych wodach, co oznacza stałą ekspozycję na wilgoć. Pleśń może rosnąć w 100%, więc oto jak usunąć pleśń z siedzeń łodzi.

Chociaż chcesz, aby Twoje naczynie było przez cały czas jak nowe, nie ma ucieczki przed ryzykiem rozwoju pleśni. Jeśli nie chcesz, aby bio-ekosystem „zrób to sam”, skomponuj harmonogram sprzątania. Regularne czyszczenie i konserwacja to dwie rzeczy niezbędne do usunięcia nieznośnej pleśni.

Przewodnik w 5 krokach

Jeśli jesteś początkującym w usuwaniu pleśni, ten poradnik jest dla Ciebie! Tak długo, jak masz wymagania dotyczące narzędzi, możesz iść. Trzymaj się swoich miejsc, gdy Cię przeprowadzimy.

Co napędza wzrost pleśni?

Rozwój pleśni może mieć negatywny wpływ zarówno na aspekty estetyczne, jak i problemy zdrowotne. Pytanie brzmi, w jaki sposób pleśń jest tak widoczna na twojej powierzchni? Tu jest kilka:

  • Temperatura – Większość kolonii pleśni nie rozwija się w zimnych obszarach. Dlatego żywność jest przechowywana w lodówce, aby uniknąć rozwoju na nich pleśni. Przetrwają w temperaturach od 77 ° F do 86 ° F.
  • Wilgoć – Krople wody mogą nadal sprzyjać rozwojowi pleśni, nawet jeśli nie są narażone na intensywne opady deszczu. Wielu ekspertów zaleca utrzymywanie mebli tak suchych, jak to możliwe, aby nie gromadziły się w nich nieestetyczne bakterie.
  • Tlen – pleśń jest naturalnie tlenowa, co oznacza, że ​​potrzebuje tlenu do zakończenia procesu metabolizmu. Zwróć uwagę, że wiele produktów spożywczych znajduje się w zamkniętych próżniowo torebkach, aby zapobiec przyłączaniu się obcych kolonii.

5 kluczowych kroków podczas czyszczenia pleśni z siedzeń łodzi

Krok 1. Sprawdź uszkodzenia

W odpowiednim środowisku pleśń to grzyby, które mogą rosnąć wszędzie. W tym przypadku, jako właściciel łodzi, musisz zmierzyć się z problemem. Twoja łódź jest stale narażona na upały, słoną wodę, wiatr, zimną pogodę i wiele innych.

Zwróć uwagę na wariację kolorów form. Czarne pleśnie są oznaczane jako toksyczne po spożyciu. Jeśli widzisz na powierzchni maleńkie plamki pleśni, do pracy nie potrzebujesz wielu narzędzi i sprzętu.

Jeśli uszkodzenie pleśni jest zbyt duże, nadal nie musisz się martwić. Naturalne roztwory czyszczące mogą załatwić sprawę, a jeśli nie, wprowadzić silniejsze roztwory chemiczne.

Krok 2. Przygotuj wnętrze łodzi do czyszczenia

Najpierw musisz wiedzieć, z jakiego materiału wykonane są siedzenia. Te dostępne na rynku to zazwyczaj skóra lub winyl. Fotele skórzane są zwykle produkowane dla samochodów, a siedzenia winylowe są dopasowane do wnętrz łodzi.

Ze względu na to, że winyl jest odporny na zużycie, jest preferowany przez żeglarzy i właścicieli łodzi. Jak każda nieruchomość, nadal wymagają czyszczenia.

Oto kilka narzędzi i sprzętu, które musisz przygotować:

  • Miękki pędzel
  • Ściereczka z mikrofibry
  • Roztwór czyszczący bez wybielacza
  • Ciepła lub gorąca woda

Uczciwe ostrzeżenie, jeśli chcesz chronić swoje siedzenia, nie używaj w nich środków czyszczących zawierających wybielacz. Jasne, wybielacz jest skuteczny przeciwko inwazji pleśni, ale jest również wystarczająco silny, aby usunąć kolor z siedzeń.

Krok 3. Nosić odzież ochronną

Tak jak nosisz kamizelki ratunkowe na otwartych wodach, musisz chronić się przed bakteriami. Usuwanie pleśni to intensywne zadanie. Te malutkie chłopaki mogą unosić się w powietrzu i wdychać.

Te pleśnie są nie tylko brzydkie, ale mogą również stwarzać problemy zdrowotne. Załóż maskę, rękawiczki i gogle. Jeśli uważasz, że sprzątanie potrwa cały dzień, noś również środki ochrony osobistej.

Krok 4. Usuń formę

Roztwory zawierające wyłącznie naturalne składniki są dopuszczalne, o ile pozbędziesz się uszkodzeń pleśni. Z drugiej strony zalecamy stosowanie silnych chemicznych środków czyszczących.

Do domowego procesu wlej destylowany biały ocet do butelki ze spryskiwaczem. Bezpośrednio spryskaj powierzchnię i pozostaw na kilka minut. Wytrzyj czystą ściereczką z mikrofibry.

Jeśli naprawdę zależy Ci na czystym, winylowym wnętrzu fotela, przełącz się na określone środki do czyszczenia pleśni. Nie zawierają chloru i działają tak samo dobrze jak roztwór octu. Wytrzyj go czystym ręcznikiem nasączonym ciepłą lub gorącą wodą.

Krok 5. Odkurzyć pozostałą formę

Następnie rozważ zastosowanie ochraniaczy winylowych, aby uniknąć ponownego tworzenia się pleśni w przyszłości. Korzystanie z wnętrza łodzi ochroni ją przed promieniowaniem UV. Jest to doskonały środek zapobiegawczy i sprawi, że Twoje fotele będą lśnić jak nowe.

Na koniec odkurz okolice, aby pozbyć się mokrych części. Upewnij się, że wnętrze łodzi jest suche.

Wskazówki dotyczące czyszczenia łodzi

Nałóż harmonogram regularnego czyszczenia łodzi. Wybieraj środki czyszczące w sposób odpowiedzialny, ponieważ mogą powodować dalsze szkody, jeśli nie zostaną odpowiednio potraktowane. Od czasu do czasu odkurz i wyczyść wnętrze.

Pozbądź się szorowania. Jasne, słona woda zamgławia iluminatory i szyby łodzi, ale powinny one szybko zejść po delikatnym wyszorowaniu.

Wniosek

Kłopoty i zmagania mogą pojawić się na twojej drodze, jeśli posiadasz łódź. Chcesz mądrze marnować swoje ciężko zarobione pieniądze, prawda? Zamiast kupować nowe siedzenia winylowe, po prostu postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak wyczyścić pleśń z siedzeń łodzi.

Chcesz od razu zostać ekspertem w wykrywaniu pleśni? Oto artykuł, który możesz przeczytać o czarnych pleśniach i sposobach ich identyfikacji.