Prosty przewodnik w 8 krokach, jak oszczędzać uszkodzone przez wodę boki szafki

Powinieneś zapoznać się z tym artykułem dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak oszczędzać uszkodzone przez wodę boki szafki. Zapewnimy Ci szybkie i uproszczone kroki, aby naprawić uszkodzoną szafkę. Pozostań w kontakcie z tą wartościową lekturą, aby poznać pomocne wskazówki, którymi dzielimy się ze wszystkimi, aby uniknąć ponownego popełnienia tego samego błędu.

Jakie są potrzebne materiały?

Zanim przystąpisz do zabiegu upewnij się, że posiadasz kompletne materiały. Gdy wszystko jest gotowe, możesz iść!

Prosty przewodnik w 8 krokach
  • Papier ścierny o ziarnistości 120
  • Papier ścierny o ziarnistości 220
  • Rękawice ochronne
  • Farba do drewna
  • Upuść ściereczki
  • Podkład na bazie szelaku
  • Szpachelka
  • Wodoodporny lakier lub uszczelnienie

Kroki oszczędzania uszkodzonych przez wodę boków szafki

Krok 1. Użyj podkładu na bazie szelaku na drewnie

Jeśli nie masz żadnego podkładu na bazie szelaku, możesz go kupić w pobliskich sklepach ze sprzętem. Ten materiał jest przeznaczony do naprawy uszkodzeń i skaz w dowolnych drewnianych meblach.

W tym kroku będziesz musiał nałożyć 1 lub 2 warstwy drewnianej szafki na uszkodzone obszary, aby pomóc w utrzymaniu powierzchni drzwi szafki. Podkład pomoże wyrównać powierzchnię szafki, ale też spróbuj pomalować, aby dobrze się przykleił.

Krok 2. W razie potrzeby nałóż plastikową szpachlę do drewna

Za pomocą plastikowego wypełniacza do drewna pomoże uszczelnić obudowę i naprawić szkody spowodowane przez wodę. Ten krok jest opcjonalny i jeśli to konieczne.

Nakładaj wypełniacz prosto z tubki na dotknięte obszary i wygładzaj go szpachlą. Ilość wypełniacza, którego użyjesz, zależy od sytuacji, którą masz przed sobą.

Krok 3. Zacznij szlifować te drzwi szafki

Twoja szafka uszkodzona przez wodę będzie wymagała szlifowania, aby powierzchnia szafki była pokryta. Upewnij się, że nie ma spuchniętych lub bulgoczących obszarów. Zdecydowanie zalecamy użycie papieru ściernego o ziarnistości 120 do drzwi szafy.

Uwaga: Uważaj, aby nie szlifować zbyt mocno powierzchni. Będziesz musiał powtórzyć proces, jeśli szlifujesz zbyt dużo, aby wyglądało na prawie równe. Upewnij się, że wygląda na mniej zniszczoną i wygładź zaraz po zeszlifowaniu.

Krok 4. W razie potrzeby powtórz poprzednie kroki

Jeśli Twoja szafka jest poważnie uszkodzona przez wodę, będziesz musiał rozważyć powtórzenie poprzednich kroków powyżej 1 lub 2 razy, aż naprawa będzie odpowiednia. Będziesz chciał ponownie użyć podkładu, plastikowego wypełniacza do drewna i procesu szlifowania, który uszkodził drzwi szafki.

Krok 5. Zacznij malować szafkę

Gdy uszkodzenie przez wodę nie jest już tak widoczne, a powierzchnia jest gładka i płaska, czas zacząć malować na preferowany kolor. Podkład szelakowy sprawi, że farba będzie ładnie wyglądać.

Jeśli masz większe drzwi szafki i używasz wałka do malowania podczas procesu, wykończ go, poprawiając drobne szczegóły za pomocą małego pędzla. Po zakończeniu malowania pozostaw go do wyschnięcia.

Uwaga: jeśli używasz olejnej farby do drewna, jej wyschnięcie potrwa kilka godzin.

Krok 6. Oszlifuj pomalowane drzwi szafki

Do tego procesu naprawy użyj papieru ściernego o ziarnistości 220. Twoim celem jest wykończenie farby, aby wyglądała bardziej bezbłędnie. Szlifowanie pomaga w tworzeniu małych otworów w powierzchni szafki, aby pomóc w odpowiednim ułożeniu warstw farby.

Uwaga: przeszlifuj pomalowane drewno. Zalecamy ręczne szlifowanie, aby zachować efekt malowania.

Krok 7. Nałóż ostatnią warstwę farby

Nałóż ostatnią warstwę farby, a następnie pozostaw do wyschnięcia, a następnie przeszlifuj papierem ściernym. Jeśli nie ma widocznych uszkodzeń spowodowanych przez wodę ani odprysków lakieru, naprawa jest prawie ukończona!

Krok 8. Zastosuj wodoodporny lakier lub uszczelnienie

W ostatnim kroku, aby uniknąć tego samego problemu, sugerujemy nałożenie ostatniej warstwy wierzchniej lub jakiejkolwiek bezbarwnej warstwy, aby zapobiec przedostawaniu się wody. Upewnij się, że znajdziesz coś odpowiedniego do swojej szafki.

Ochrona szafki przed uszkodzeniem przez wodę

Zalaminuj je

Zalaminuj obudowę, a następnie zalaminuj ją, aby chronić ją przed uszkodzeniem przez wodę. Laminowanie warstwy wygładzi ją. Należy pamiętać, że szafki laminowane nie są wodoodporne, ale wygładzają zewnętrzną warstwę, aby zapobiec przedostawaniu się kropel wody do wnętrza drewna.

Użyj wodoodpornego lakieru lub lakieru bezbarwnego

Znajdź różne przezroczyste powłoki do swojej szafki, które zapewnią jej wodoodporność. Niektóre wodoodporne powłoki lub lakiery zależą od rodzaju użytej farby i drewna.

Uwaga: upewnij się, że wykończenie pasuje do Twojej szafki.

Uzyskaj lepszą wentylację lub osuszanie

Pomoże, jeśli otworzysz okna, aby pomóc w zawilgoceniu szafki lub użyjesz wentylatorów podobnych do osuszaczy, aby osuszyć szafki. Wystarczy jednak otwarcie okna.

Wniosek

Cieszymy się, że dotarłeś do tego punktu, w jaki sposób oszczędzać uszkodzone przez wodę boki szafki. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami i zwróć uwagę na kilka wskazówek, aby nie powtarzać tego samego problemu. Nie obejmuje to nawet ubezpieczenia domu i nie możesz poskarżyć się prawnikowi na problem z meblami.