Prosty przewodnik w 5 krokach, jak pozbyć się pleśni na legarach podłogowych

Czy wiesz, że to typowe znaleźć pleśń w piwnicy? Być może zastanawiasz się, jak pozbyć się pleśni na legarach podłogowych, gdy widzisz, że czai się w twoich pomieszczeniach.

Pleśń może również wystąpić w obecności wilgoci, jeśli powietrze ma odpowiednią ilość wilgoci. Para wodna z brudu lub betonu to częsty sposób na dostanie się do przestrzeni przeszukiwania.

Prosty przewodnik w 5 krokach

Wilgotny klimat sprzyja rozwojowi pleśni, która może pojawić się w różnych obszarach Twojej nieruchomości, zwłaszcza na legarach podłogowych. Zarówno piwnice, jak i piwnice mogą napotkać ten problem.

Pleśń w legarach może urosnąć do takiego rozmiaru i nasilenia, jeśli nie zostanie natychmiast zaadresowana. Jeśli chcesz wyeliminować wszystkie zarodniki, najlepszą rzeczą jest powstrzymanie ich, gdy tylko się pojawią. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z tymi prostymi procedurami.

Co powoduje wzrost pleśni na legarach podłogowych?

Drewno to porowaty materiał budowlany i to właśnie sprawia, że ​​większość legarów podłogowych. Wilgoć może szybko wniknąć w tkaninę, powodując pogorszenie jej struktury.

Uszkodzenia spowodowane wilgocią są katalizatorem rozwoju pleśni. Aby dowiedzieć się więcej o rozwoju pleśni, sprawdź, jak rozpoznać czarną pleśń. Nadmierna wilgoć, która często występuje w piwnicach z powodu niedostatecznej cyrkulacji powietrza, jest również jedną z kilku przyczyn zawilgocenia.

Myśl o powstrzymywaniu rozwoju pleśni na legarach podłogowych i w piwnicy może być nieco trudna. Piwnice, bardziej niż jakakolwiek inna część domu, mają tendencję do gromadzenia wilgoci. Oto kolejny przewodnik, jak pozbyć się pleśni w piwnicy.

Kiedy tak się dzieje, zwykle jest biały. Nieoczyszczona gleba w przestrzeni pełzającej, zwłaszcza w regionach deszczowych, jest pożywką dla pleśni.

Miej oko na pleśń lub pleśń rosnącą między legarami podłogowymi w twojej przestrzeni do przeszukiwania. Oprócz powodowania dodatkowych problemów, pleśń i pleśń mogą również powodować choroby i choroby. Gdy zarodniki wydostają się z przestrzeni pełzającej na podłogę, powodują problemy z oddychaniem i nieprzyjemny zapach, wpływając na samopoczucie.

Jak pozbyć się pleśni na legarach podłogowych?

Prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, że czyszczenie budynku z pleśni jest trudnym zadaniem fizycznym. W rezultacie energia, a co najważniejsze, potrzebujesz czasu, aby zakończyć pracę.

Z drugiej strony proces usuwania jest potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia. W rezultacie będziesz potrzebować odzieży ochronnej i innych materiałów czyszczących.

Krok 1. Sprawdź obszar

Jeśli chodzi o usuwanie pleśni, pierwszym krokiem jest ocena problemu. Zainstaluj system oświetleniowy w okolicy, aby określić stopień rozwoju pleśni na legarach stropowych.

Możesz użyć przedłużacza, aby dostosować jasność światła. Kontrolę i izolację dotkniętego obszaru można osiągnąć, zawieszając plastikowe arkusze nad drzwiami i blokując rury przepływu powietrza, które prowadzą do innych niezainfekowanych części domu.

Krok 2. Wymieszaj roztwór

Wymieszaj jedną część białego octu lub czystego wybielacza z dziesięcioma częściami wody w plastikowym pojemniku, aby rozpylić roztwór na powierzchnie. Pamiętaj, że jeśli planujesz używać wybielacza, powinieneś zaopatrzyć się w butelkę, która pozwoli Ci napełnić roztwór bez rozpryskiwania go, ponieważ wybielacz może uszkodzić odzież i inne rzeczy. Podczas pracy z wybielaczem należy używać maski ochronnej, a jeśli miejsce pracy ma jakiekolwiek otwory, należy je odsłonić, aby zapewnić odpowiednią wentylację.

Krok 3. Spryskaj roztwór

Jak wspomniano wcześniej, na rynku dostępnych jest kilka rodzajów środków przeciw pleśni. Kup jeden i podawaj na chore miejsce zgodnie z zaleceniami producenta. Zdecydowana większość z nich dostępna jest w formie sprayu.

Nie używaj silnego strumienia wody, aby wykonać zadanie. W wyniku tej procedury możesz rozprzestrzenić zarodniki pleśni na swojej tkaninie.

Spryskaj uszkodzony obszar z ustalonej odległości jednego cala, aby zapewnić większą skuteczność roztworu. Aby być bardzo ostrożnym, załóż okulary ochronne.

Krok 4. Wytrzyj

Ręcznik lub ręcznik chłonny dobrze sprawdza się do wycierania spryskanego obszaru. Należy jednak upewnić się, że materiał do wycierania jest wolny od zanieczyszczeń.

Po oczyszczeniu nowego miejsca nałóż na nie świeżą warstwę wosku lub uszczelniacza akrylowego. Użyj plastikowej torby do przechowywania szmaty po użyciu jej do czyszczenia obszaru. Następnie wyrzuć torby do kosza.

Pleśń jest trwałym grzybem, który pojawi się ponownie, jeśli nie zostanie leczony. Aby wyeliminować rozwój pleśni na legarach podłogowych w przestrzeniach podłogowych, należy wykonywać tę procedurę stale przez trzy dni.

Po 24 godzinach spryskaj powierzchnię roztworem i zamieść do czysta. Regularnie używaj świeżych szmat.

Krok 5. Wyszoruj

Na koniec dokładnie wyszoruj pozostałości. Najpierw sprawdź, czy obszar jest suchy.

Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ta faza wymaga czasu. Usuń wszystkie pozostałości pleśni.

Wniosek

Po wykonaniu kroków, jak pozbyć się pleśni z legarów podłogowych, poproś o pomoc profesjonalistę do tej pracy, jeśli napotkasz trudności.