Prosty przewodnik w 5 krokach dotyczący czyszczenia posadzek betonowych z pleśń

W tym artykule dowiesz się, jak usunąć pleśń z podłogi betonowej za pomocą szczotki do szorowania i środka czyszczącego. Oprócz tego poinformujemy Cię również, jak wykrywać próchnicę na posadzkach betonowych i jak się one tworzą. Więc czytaj do końca!

Pleśnia na posadzkach betonowych

Pierwszą rzeczą, którą możesz zadać sobie widząc wzrost na betonowej podłodze, jest: „Czy to pleśń?” Jest to zrozumiałe, ponieważ nagromadzenie minerałów czasami wygląda jak pleśń. Następna część tego artykułu pomoże Ci wykryć pleśń i zrozumieć jej przyczyny.

Prosty przewodnik w 5 krokach dotyczący czyszczenia posadzek betonowych z pleśń

Jak wykryć pleśń na betonowych podłogach?

Nie wszystko, co białe, jest od razu pleśń. Jak wspomniano powyżej, można go pomylić z wykwitami.

Jednak na posadzkach betonowych w kolorze zielonym, brązowym lub czarnym jest wysoce prawdopodobne, że będzie to pleśń. Czarna pleśń na Twojej podłodze jest identyfikowana jako czarne plamy, które tworzą okrągłe wzory. Nie każda czarna pleśń jest toksyczna, ale istnieje rodzaj czarnej pleśni, która jest szkodliwa.

Możesz pomylić zieloną pleśń z rozwojem glonów. Możesz je usunąć w taki sam sposób, jak inne rodzaje pleśni. Nie dotykaj go gołymi rękami, aby stwierdzić, czy to glony, czy pleśń.

W jaki sposób podłogi betonowe nabywają pleśni?

Wzrost pleśni na betonie wynika z kilku różnych przyczyn. Jednak jego główną przyczyną jest uszkodzenie przez wodę. Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą być spowodowane nieprawidłowym drenażem lub pompą ściekową.

Innym powodem jest wysoka wilgotność. Kiedy nadchodzi zimna pora roku, kondensacja jest powszechna w domach. Takie zjawisko zapewnia pleśni doskonałe środowisko do wzrostu.

Kroki czyszczenia formy z posadzek betonowych

Kolejnym krokiem po wykryciu pleśni i ocenie, czy jest to wykonalne, jest jej oczyszczenie. Oto etapy dezynfekcji podłóg betonowych dotkniętych pleśnią:

Krok 1. Wybierz środek dezynfekujący

Do zabicia pleśni na betonie można użyć kilku środków czyszczących. Możesz użyć rozcieńczonego wybielacza, białego octu, komercyjnego środka czyszczącego zabijającego pleśń lub detergentu.

Chroń się podczas usuwania pleśni z betonowej podłogi. Następnie wykonaj test punktowy na wybranym środku dezynfekującym.

Jeśli wybierzesz wybielacz, połącz wybielacz i wodę w wiadrze w stosunku 1:3. Jeśli wybierzesz biały ocet, napełnij butelkę ze spryskiwaczem czystym białym octem. W przypadku komercyjnych środków czyszczących postępuj zgodnie z instrukcjami.

Krok 2. Usuń elementy

Oczyść dotknięty obszar, aby odpowiednio wyczyścić betonowe podłogi zanieczyszczone pleśnią.

Krok 3. Rozwiązanie

Użyj wytrzymałej szczotki do szorowania z roztworem czyszczącym. Następnie wypoleruj dotknięte miejsca widoczną pleśnią.

Detergent zabijający pleśń lepiej jest nakładać go bezpośrednio na obszary zaatakowane przez pleśń. Następnie wyszoruj garnek szczotką z włosia. Nigdy nie używaj szczotki przewodowej, ponieważ spowoduje to zarysowania betonu.

Po wyszorowaniu pozostaw roztwór na podłodze na kilka minut. Kontynuuj polerowanie dotkniętych plam, aż usuniesz widoczną pleśń.

Krok 4. Suche

Wytrzyj podłogę czystym ręcznikiem, aż wyschnie. Następnie wykonaj kolejną inspekcję, aby sprawdzić, czy nadal jest obecna pleśń.

Krok 5. Odłóż przedmioty z powrotem

Pleśń szybko się rozprzestrzenia, dlatego należy wyczyścić wszystkie dotknięte pleśnią przedmioty przed ponownym umieszczeniem ich na podłodze. Jeśli Twoje meble zostały naruszone, ten artykuł dotyczy usuwania pleśni z tkaniny meblowej. To może pomóc ci uporać się z pleśnią.

Ile kosztuje profesjonalne usuwanie pleśni?

Jeśli uszkodzenie pleśni jest rozległe, logicznym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do specjalisty. Profesjonalne usuwanie pleśni zazwyczaj kosztuje 2 325 USD. Większość właścicieli domów wydaje od 15 do 30 dolarów na metr kwadratowy podłogi dotkniętej pleśnią.

Jak długo trwa profesjonalne usuwanie pleśni?

Czas potrzebny na usunięcie pleśni zależy od rodzaju pleśni, z jaką ma do czynienia profesjonalista. Wraz z rodzajem pleśni jest miejsce, w którym znajduje się zanieczyszczenie pleśniowe.

Ponieważ podłogi betonowe są łatwo dostępne, nie zajmują tyle czasu, co czyszczenie pleśni na strychach. Może to zająć nawet mniej niż jeden dzień.

Wskazówki dotyczące utrzymywania podłóg betonowych bez pleśni

Po usunięciu pleśni z betonowych podłóg upewnij się, że nie nabiorą ponownie pleśni. Oto kilka porad:

1. Zwiększ temperaturę w pomieszczeniu

Chłodnie wytwarzają wilgoć, którą żywi się pleśń. Bogate w wilgoć środowisko to idealne miejsce do rozwoju pleśni.

Jako rozwiązanie utrzymuj temperaturę pokojową. Oto artykuł mówiący o temperaturze, w której umiera pleśń w celach informacyjnych.

2. Popraw przepływ powietrza

Duszny dom zachęca zarodniki pleśni do osiedlenia się na twoich rzeczach. Zachęcanie do przepływu powietrza w domu zapobiegnie znajdowaniu się zarodników pleśni w miejscach, w których przebywa wilgoć, aby się rozwijać.

3. Utrzymuj poziom wilgotności

Poziomy wilgotności nie są trudne do utrzymania, jeśli masz działający osuszacz. Nie zaleca się jednak całkowitego polegania na nawilżaczach.

Dzieje się tak, ponieważ wymagają znacznej ilości energii elektrycznej. Naprzemiennie używaj osuszacza i naturalnych praktyk wentylacji, aby utrzymać świeże powietrze w pomieszczeniu.

Wniosek

Niezbędne jest nauczenie się usuwania pleśni z posadzek betonowych, aby nie prowadziło to do problemów zdrowotnych. Mam nadzieję, że ten artykuł na temat rozwoju pleśni na betonowych podłogach był pomocny.