Prosty przewodnik w 4 krokach, jak naprawić stary telefon uszkodzony przez wodę

Musisz nauczyć się, jak naprawiać stary telefon uszkodzony przez wodę, jeśli dbasz o urządzenie długo po tym, jak go po raz pierwszy otrzymasz. W końcu rzeczy, o które dbaliśmy od dawna, mają wartość materialną i emocjonalną, więc to naturalne, że chcielibyśmy, aby nadal trwały.

Kiedy zaczynasz być zdolny do kupowania rzeczy, potrzeb i zachcianek na podstawie swoich zarobków, zazwyczaj przypisujesz innym wartości rzeczom niż wtedy, gdy były dla ciebie kupowane. Zwłaszcza z tą pierwszą wypłatą, prawdopodobnie pamiętasz, na co ją wydałeś.

Prosty przewodnik w 4 krokach

W takich momentach nauczylibyśmy się dbać o rzeczy materialne w większym stopniu niż wcześniej i jako tacy próbowali odkryć więcej sposobów na ich zachowanie. Z tą ciekawością i chęcią ochrony czegoś, zrozumiesz, jak radzić sobie z takimi deprecjonującymi zjawiskami, jak tarcie i zużycie.

Kroki naprawy starego telefonu uszkodzonego przez wodę

Podobnie jak u nas, żywe istoty starzeją się do pewnego stopnia, zmniejszając ilość i rodzaje uszkodzeń urządzeń elektronicznych. Oczywiście są rzeczy, które niemal natychmiast zniszczą niektóre urządzenia, nawet jeśli są zupełnie nowe, ale w przypadku zalania, nowe telefony mają nieco lepszą tendencję do przetrwania w porównaniu do starszych.

Po pierwsze, telefony wykonane później wykorzystują odkrycia ze starszych wersji, które czyniły je podatnymi na pewne siły, a także wykonane z lepszych materiałów. Ze względu na to, że marka, którą posiadasz, ma na celu zrównoważony wzrost i rozwój produktów, nowsze urządzenia powinny działać dłużej niż poprzednie wersje.

Jeśli stary telefon przypadkowo wpadnie do wody lub innego płynu, oto co możesz zrobić, aby go odzyskać.

Krok 1. Wyłącz to

Być może już wiesz o tym wyjątkowo dobrze; woda jest skrajnym wrogiem urządzeń zasilanych energią elektryczną. Dzieje się tak dlatego, że woda ma charakter przewodzący i dlatego, gdy zostanie wprowadzona do płytki drukowanej, dlatego telefon działa, tworzy skróty, do których prąd zdecyduje się popłynąć.

Problem polega na tym, że chipy minutowe na płycie telefonu są zaprojektowane tylko do obsługi określonej ilości prądu, a gdy ten prąd idzie na skróty, napotyka mniejszy opór i staje się silniejszy niż zamierzony. Właśnie dlatego termin smażony jest powszechnie używany w połączeniu ze zwarciami, ponieważ, podobnie jak w przypadku piekarnika, zbyt duży wkład energii spowoduje przeciążenie i pęknięcie lub spalenie nieoczekiwanych części.

W związku z tym najwyższym priorytetem, jaki masz dla starych telefonów w przypadku wypadku związanego z wodą, jest uniemożliwienie takich skrótów i możesz to zrobić, odcinając zasilanie. Po wyłączeniu urządzenie zatrzymuje przepływ prądu w deskach, zmniejszając w ten sposób szanse na usmażenie jego części.

Mówiąc prościej, odcięcie dostaw staje się zbawienną łaską Twojego telefonu.

Krok 2. Wyjmij karty SIM, kartę pamięci i baterię

Po wyłączeniu następną rzeczą, którą musisz zrobić, to odłączyć wszystkie wyjmowane części telefonu, w tym ładowarkę, słuchawki, karty SIM i karty pamięci. Musisz to zrobić w sytuacji, gdy nadejdzie najgorsze, a Twój telefon nie przeżyje; równie dobrze możesz bezpiecznie odzyskać te urządzenia pomocnicze.

Jest to mało prawdopodobne, ale po wyłączeniu urządzenia może wystąpić transfer prądu szczątkowego, a jeśli zauważyłeś, wszystkie te urządzenia pomocnicze mają na sobie jakiś rodzaj metalowej części. Części te łączą je z głównym urządzeniem, umożliwiając przechodzenie i interakcję sygnałów za pomocą prądów, aby spełniać swoje zadanie, dzięki czemu stają się również podatne na zwarcia.

Odłączenie tych części pozwala również wysuszyć je osobno, a następnie otworzyć ich porty do suszenia. Najlepiej by pomogło, gdybyś mógł również odłączyć akumulator, ostatecznie odcinając zasilanie.

Krok 3. Dobrze wysusz i zanurz w środku osuszającym

Po wyjęciu wszystkich urządzeń pomocniczych musisz teraz wysuszyć telefon i wszystkie usunięte części. Niestety nie możesz traktować starego telefonu jak nowego, gdzie jeśli nie będzie kondensacji, będziesz spokojny.

Starsze telefony to więcej używanych części. Czas zużywa prawie każdą część urządzenia, co oznacza, że ​​niektóre wcześniej dobrze pokryte chipy są teraz mniej izolowane.

Twój telefon może wyglądać dobrze na zewnątrz, ale resztki wody w zużytych częściach mogą spowodować większe katastrofy. Dobrze wysusz telefon, aby uniknąć takiego zdarzenia, używając chłonnej, czystej tkaniny.

Po wytarciu pozostaw telefon i inne mokre akcesoria zanurzone w środku osuszającym przez co najmniej dwa do trzech dni.

Krok 4. Zanieś urządzenie do dostawcy usług, a następnie wykonaj kopię zapasową plików

Po wysuszeniu telefonu wyczyść go i spróbuj go włączyć. Nie dołączaj jeszcze usuniętych części; możesz je przetestować na innym urządzeniu.

Zanieś go do dostawcy usług i natychmiast poproś o kopię zapasową. Sprawdź ten link, jak wykonać kopię zapasową telefonu uszkodzonego przez wodę, aby wiedzieć, co robią.

Poproś ich, aby sprawdzili Twój telefon i opowiedzieli o wypadku. Powinieneś również poprosić o konserwację przed możliwą korozją i rdzewieniem.

Oto artykuł wyliczający, jaki telefon można naprawić, gdy woda zostanie uszkodzona; spróbuj sprawdzić, czy Twoje urządzenie jest wśród nich.

Wniosek

W ten sposób naprawić stary telefon uszkodzony przez wodę! Najważniejszą rzeczą dla Ciebie jest to, że im szybciej się poruszasz, aby go uratować, tym większe są jego szanse na wyjście bez szwanku.