Pralka wydaje głośny dźwięk podczas wirowania? 7 Ostateczny możliwy powód!

Jak myślisz, dlaczego pralka wydaje głośny dźwięk podczas wirowania? Wynika to z możliwych przyczyn, takich jak zużyte łożyska, odgłosy uderzania, luźne płyty betonowe i wadliwe silniki napędowe. Jeśli poradzisz sobie z nimi sam, zrób podejście „zrób to sam”.

Jednak nie naprawiaj tego samodzielnie, ponieważ uszkadza pralkę tylko wtedy, gdy nie możesz jej zwrócić. Nie trać czasu na wkręcanie i odkręcanie części maszyny, ale zatrudnij specjalistę do naprawy urządzenia.

Oszczędź sobie stresu i kłopotów związanych z naprawą pralki, która wydaje głośny dźwięk podczas wirowania.

Pralka wydaje głośny dźwięk podczas wirowania

Oto możliwe przyczyny, dla których pralka wydaje głośny dźwięk podczas wirowania:

#1. Dudnienie lub zgrzytanie spowodowane przez zużyte łożyska

Pralka, która wytwarza dźwięk toczenia lub szlifowania, ma problem z łożyskiem. Ta część to mały & okrągły element zawierający duże i małe metalowe kule, takie jak te umieszczane na torze. Zaczynają się poruszać, gdy rozpoczyna się cykl wirowania. Łożyska niespodziewanie pękają, a metalowe kulki w środku tańczą i wydają zgrzytliwy dźwięk. Pomocne może być przeczytanie informacji z pralki LG, która podczas popijania wydaje głośny dźwięk.

Brak smarowania łożyska to jeden z problemów, który powoduje piszczenie podkładki. Na jego element nałożyć jakąś formę smaru mechanicznego. Otwórz drzwiczki pralki, jeśli masz model ładowany od przodu i obracaj bęben rękami.

Lepiej poszukać takiego, jak dźwięk tarcia i bęben, który kręci się nierówno. Jeśli odkryjesz którykolwiek z tych dwóch, oznacza to, że musisz wymienić wadliwe łożysko. Zużyte łożysko wymaga w tym przypadku naprawy pralki lub inwestycji w nowe urządzenie.

#2. Dźwięk startu samolotu spowodowany przez luźne bloki betonowe

Twoja pralka może stać się ciężka, podobnie jak samochód, z powodu betonowych bloków wewnątrz. Rolą tych bloków jest obciążanie bębna lub przelatywanie przez pokrywę urządzenia podczas każdego cyklu wirowania. Obecnie w myjkach znajdują się dwa obciążniki bębnów. Pierwszy klocek znajduje się w górnej części bębna, drugi klocek gdzieś lub pod spodem.

Oba ważą około dwudziestu pięciu kilogramów, co równoważy mocny i ciężki silnik. Pralka, która zaczyna głośno hałasować samolotem, jest spowodowana luźnymi blokami betonu.

Rzecz w tym, że urządzenie nie wystartuje. Oceń stan obciążników podczas odłączania pralki i zdejmowania jej górnej części. Przyjrzyj się uważnie zewnętrznemu bębenkowi i poszukaj pierwszego bloku. Zamocuj i sprawdź przednią część; jeśli jest luźny, dokręć go.

#3. Dźwięki wibracyjne spowodowane przez wadliwy silnik napędowy

Silnik napędowy spryskiwaczy ma unikalną funkcję, która zależy od tego, czy jest to spryskiwacz ładowany od przodu, czy od góry. Silnik działa poprzez skrzynię biegów, pompę i amp; wirować kosz w pralce ładowanej od góry. Ta część obsługuje również pasek, który steruje kołem pasowym kosza myjącego, jeśli korzysta z pralki ładowanej od przodu.

Ponadto, słyszysz brzęczący dźwięk, ponieważ silnik zaczyna się psuć, co ma słaby zapach spalenizny, ponieważ ta część jest przeciążona termicznie.

Silnik wyłącza się, ponieważ stan usuwa moc z jego uzwojeń. Wymień pralkę, gdy przestanie się obracać. Ale jeśli nadal działa z tymi samymi problemami, przyjrzyj się uważnie komponentom mechanicznym i kondensatorowi rozruchowemu. Warto również wiedzieć, jak naprawić cykl wirowania w pralce.

#4. Dźwięki uderzania spowodowane przez odłączony amortyzator

Amortyzator to jeden z wyczynów, który utrzymuje metalową komorę w pralce. Komora zabezpiecza komorę urządzenia, aby część mogła się swobodnie poruszać w cyklu wirowania. Pochłaniacz odczepia się, gdy słyszysz taki odgłos stukania. Cecha wygląda jak klucz z przymocowanymi do niego sprężynami. Sprawdź więc amortyzator i zdejmij przedni panel spryskiwacza.

#5. Hałas spowodowany przez zużyte pasy podczas wirowania wanny

Jeśli pralka ma zużyte paski, może wytwarzać hałas podczas wirowania wanny. Wymień go natychmiast i skutecznie. Nie ma potrzeby zatrudniania technika.

#6. Głośny hałas z pompy spuszczonej z powodu wody

Pompa spustowa odprowadza wodę z pralki. Jeśli ją zatkasz lub uszkodzisz, usłyszysz głośny dźwięk podczas obracania się wanny. Napraw ten problem, usuwając pompę spustową i usuwając brud i zanieczyszczenia, które ją zatykają. Proponuję przeczytać o sposobach na oczyszczenie zatkanej rury kanalizacyjnej.

#7. Głośny hałas z powodu uszkodzonego amortyzatora

Centralną częścią wanny jest amortyzator, który się kręci i jest przymocowany do wanny zewnętrznej. W przypadku uszkodzenia amortyzatora usłyszysz głośny dźwięk. Uzyskaj pomoc od firmy naprawczej, jeśli nie możesz zidentyfikować głównej przyczyny problemu. Pomocna może być wiedza, jak przeprowadzić naprawę amortyzatora.

#8. Głośny hałas z powodu wadliwego koła napędowego

Pralka, która wydaje głośny dźwięk podczas wirowania, jest również spowodowana wadliwym kołem napędowym. Koło pasowe pochodzi z plastiku lub metalu, które można poluzować lub uszkodzić. Sprawdź stan przed zakupem. Zdemontuj pralkę i sprawdź jej stan.

Zatrudnij profesjonalistę!

Naprawa pralki to trudna sprawa. Zamiast tego zatrudnij profesjonalistę, który zaoferuje rozwiązanie skomplikowanego problemu. Bez względu na markę lub model, mogą również wykonać wymianę i robociznę. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i czas potrzebny na zakup nowej pralki!

To okładka!

Teraz dowiesz się, dlaczego pralka wydaje głośny dźwięk podczas wirowania. Jeśli usłyszysz nagle głośny dźwięk, natychmiast go napraw. A jeśli nie jest łatwo rozwiązać problem, zatrudnij tylko profesjonalnych mechaników. Na pewno szybko i wygodnie możesz dalej korzystać z myjki!