Oto, ile kosztuje instalacja podgrzewacza do basenu?

Zastanawiasz się ile kosztuje montaż podgrzewacza basenowego? Koszt może spaść od 1700 do 4000 dolarów. Instalacja to po prostu doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie basenu w chłodniejsze miesiące. Poszczególne typy grzejników mogą być również droższe lub nieco tańsze niż szacowane. Ostateczny koszt obejmuje również wielkość basenu i lokalizację Twojej rezydencji. Podgrzewacz basenowy na propan lub gaz jest tani w zakupie i instalacji. Zapłacisz około 1000 do 4500 dolarów za samo ogrzewanie i 500 do 1500 dolarów za robociznę. Porozmawiaj o instalacji basenu z wykonawcą, aby ustalić koszt dostawy. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Koszt instalacji słonecznego podgrzewacza basenu

Solarny podgrzewacz basenowy to ekonomiczne rozwiązanie do podgrzewania basenu. Niemniej jednak jest pomocny tylko w miejscach o stałym i bezpośrednim nasłonecznieniu. To rzeczywiście doskonały wybór, jeśli mieszkasz w cieplejszych stanach Arizony lub Florydy. Ale tego samego nie można powiedzieć, jeśli chodzi o chłodniejsze warunki w Kolorado i Minnesocie. Musi zapłacić od 2000 do 7500 dolarów za samo urządzenie i dodatkowo 500 do 2000 dolarów za pracę. Ale ten może mieć droższy koszt początkowy niż grzejnik gazowy. Rachunki za energię również staną się praktycznie zerowe, szczególnie w połączeniu z przykryciem basenu słonecznego.

Oto

Koszt instalacji elektrycznego podgrzewacza oporowego do basenu

Ten typ grzejnika jest tani, gdy jest zainstalowany, ale wymaga dużej ilości energii elektrycznej, gdy jest używany, ponieważ wykorzystuje również cewki oporowe do podgrzewania wody i działa najlepiej w klimacie i małych basenach powyżej 55 stopni Fahrenheita, ponieważ może to kosztować od 500 do 5000 dolarów . W przeciwieństwie do tego, praca może kosztować od 500 do 1000 dolarów.

Koszt instalacji pompy ciepła do basenu

Ten typ podgrzewacza basenowego dostarcza gorące powietrze do atmosfery, a także wykorzystuje je do podgrzewania wody. Koszty początkowe są wyższe w porównaniu z innymi rodzajami podgrzewaczy basenowych. Pompy ciepła wymagają do działania określonego obwodu elektrycznego. Urządzenie może kosztować od 2000 do 6500 dolarów, podczas gdy praca kosztuje od 500 do 1000 dolarów. Grzejnik jest energooszczędny, dzięki czemu nadaje się na rachunki za media. Ale wtedy jest wolniejszy podczas ogrzewania w porównaniu z modelami gazowymi. Możesz również zainteresować się wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów z pompą ciepła basenu.

Czynniki, które wpływają na koszt instalacji podgrzewacza basenu

Istotną rolę w ustaleniu ceny odgrywa cena grzałki i koszty robocizny. Jednak zatrudniając profesjonalistę do instalacji podgrzewacza basenowego, należy pamiętać o różnych czynnikach. Oto więcej dodatkowych kosztów do zapłacenia.

#1. Demontaż starej grzałki

Będziesz musiał uiścić niewielką opłatę za wymianę starego podgrzewacza basenu, ponieważ może to kosztować od około 25 do 50 dolarów, ale większość profesjonalistów może wyeliminować opłaty za usunięcie z kosztów instalacji nowego urządzenia. Niektórzy kontrahenci również wykonują tę usługę za darmo, pod warunkiem zamontowania nowej jednostki.

#2. Koszty energii

Jest to jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę w miesięcznym rachunku za energię. Rodzaj grzejnika działa inaczej, aby w różnym stopniu wpłynąć na rachunek za media. Nagrzewnica gazowa może kosztować od 200 do 400 dolarów miesięcznie przy korzystaniu z podstawowej linii gazowej, a od 200 do 850 dolarów miesięcznie przy użyciu propanu. Elektryczny grzejnik oporowy kosztuje od 175 do 600 dolarów, gdy go używasz. Pompa ciepła może być tańsza od około 120 do 200 dolarów miesięcznie. Solarny podgrzewacz basenowy może być najtańszą opcją energetyczną ze znaczną marżą, która może kosztować od 0 do 10 dolarów miesięcznie.

Istnieje kilka sposobów na obniżenie miesięcznych kosztów korzystania z podgrzewacza basenowego.

  • Koc słoneczny

Pokrycie to zawiera szereg pęcherzyków powietrza na zewnątrz, które zatrzymują ciepło uwalniane przez bezpośrednie światło słoneczne, które przenosi ciepło do wody w basenie. Koc słoneczny zmniejsza koszty energii o 50 do 75 procent w ciągu miesiąca. Instalacja koca słonecznego może kosztować od 50 do 500 dolarów.

  • Pokrycie basenu

Jest to bardzo proste przy zachowaniu ciepła i zmniejszeniu kosztów energii o około 50 do 90 procent, ponieważ może to również kosztować od 650 do 2200 dolarów przy zakupie i instalacji.

  • Zadaszenie basenu

Jest to jeden z fantastycznych wyborów polegających na umieszczeniu basenu w innym pokoju w domu, ponieważ pomoże to zaoszczędzić mnóstwo na miesięcznych rachunkach za energię. To w jakiś sposób wiąże się z kosztowną instalacją od 5000 do 14 000 dolarów.

Koszt instalacji podgrzewacza do basenu dla majsterkowiczów

Zainstaluj podgrzewacz basenu samodzielnie, ponieważ jest to prosta procedura. Majsterkowanie pozwoli Ci zaoszczędzić od 300 do 1000 dolarów, ponieważ zapłacisz za ogrzewanie i inne potrzebne materiały. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy przy instalacji elektrycznej, wodociągowej i gazowej. Po pierwsze, jest to potencjalnie niebezpieczny i czasochłonny projekt. Pamiętaj więc, ile kosztuje instalacja podgrzewacza basenowego.

To okładka!

Teraz dowiesz się, ile kosztuje montaż podgrzewacza basenowego. Musisz przygotować się na 1700 do 4000 dolarów. Należy jednak pamiętać o kosztach instalacji solarnego podgrzewacza basenu, elektrycznego oporowego podgrzewacza basenu i basenowej pompy ciepła. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jaki jest najlepszy podgrzewacz basenowy na rynku i ile kosztuje podgrzewacz elektryczny.