Najlepszy 4-stopniowy przewodnik dotyczący czyszczenia uszkodzonej przez wodę drewnianej podstawy

Pierwszym krokiem do oczyszczenia uszkodzonej przez wodę drewnianej podstawy jest usunięcie zanieczyszczeń. Usuwanie gruzu jest niezbędne, ponieważ główną przyczyną uszkodzeń podłoża drzewnego przez wodę jest powódź. W przypadku powodzi na pewno będą gruzy.

Poniższe kroki zostały opisane poniżej. W nim zajmiemy się procesem suszenia i czyszczenia. Pod koniec włączyliśmy również proces przywracania.

Najlepszy 4-stopniowy przewodnik dotyczący czyszczenia uszkodzonej przez wodę drewnianej podstawy

Wyjaśniliśmy również, czym jest drewniana baza, jej zastosowanie, właściwości i jak może ulec uszkodzeniu. Więc czytaj do końca, aby jak najlepiej wykorzystać ten artykuł!

Co to jest drewniana podstawa?

Listwa przypodłogowa służy do przykrycia najniższej części ściany wewnętrznej. Jest zwykle wykonany z drewna, stąd określenie „drewniana baza”. Ma za zadanie zakrywać spoinę łączącą podłogę z powierzchnią ściany oraz chronić ścianę przed meblami i ścieraniem.

Proste drewniane podstawy są wykonane z prostych desek, które są przykręcane, przybijane lub sklejane. Ponadto istnieją trzy kategorie listew przypodłogowych drewnianych. Mogą być wstępnie pomalowane, polakierowane lub niepoddane obróbce.

Tak czy inaczej, drewniana podstawa jest typową konstrukcją w gospodarstwie domowym, ale jak uszkadza je woda? Przejdź do następnej części artykułu, aby dowiedzieć się więcej.

W jaki sposób drewniana podstawa może zostać uszkodzona przez wodę?

Podkłady drewniane mogą ulec uszkodzeniu przez wodę w wyniku zalania lub nadmiernej wilgoci ze ścian. Oba są trudne do pokonania, ponieważ mogą wpływać na całą strukturę ściany i podłogi.

Ponadto, ponieważ może to mieć wpływ na wewnętrzną strukturę, trudno będzie odeprzeć pleśń. Pleśń i pleśń rozwijają się w środowiskach o nadmiernej wilgotności, więc uszkodzona listwa przypodłogowa może również powodować problemy z rozwojem pleśni.

Aby chronić i odnawiać swoją drewnianą podstawę po zdarzeniu spowodowanym przez wodę, musisz ją wyczyścić. Opisaliśmy kroki w dalszej części artykułu.

Czyszczenie drewnianej podstawy zniszczonej wodą

Krok 1. Usuń zanieczyszczenia

Najpierw musisz usunąć gruz i brud, które spowodowała powódź. Wraz z usuwaniem gruzu musisz przenieść meble z dala od dotkniętego obszaru.

Możesz to również udokumentować, aby Twoja firma ubezpieczeniowa została poinformowana o skutkach zalania Twojego domu. Następnie przywołaj swoje polisy ubezpieczeniowe i wzmocnij swoje roszczenie ubezpieczeniowe z pomocą swojego prawnika.

Krok 2. Niech wyschnie

Jeśli na zewnątrz nie jest wilgotno, otwórz drzwi i okna, aby odpowiednio przewietrzyć pomieszczenie. Może to również pomóc w przyspieszeniu procesu suszenia drewnianej bazy.

Użyj nawilżacza lub wentylatorów, aby wspomóc proces suszenia. Gdy tylko drewniana baza wyschnie, poszukaj innych śladów uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Inne znaki, na które możesz uważać, to wypaczone ściany i odpadające tapety.

Krok 3. Wyczyść

Wymieszaj wiadro ciepłej wody z octem i płynem do mycia naczyń, aby usunąć brud. Zachowaj ostrożność podczas mycia drewnianej bazy tą mieszanką. Nie nasycaj listwy przypodłogowej wodą.

Możesz użyć Mr. Clean Magic Eraser, aby usunąć trudne plamy po wodzie. Aby wyczyścić rowki wykończenia, użyj szczoteczki do zębów.

Następnie wytrzyj drewnianą podstawę czystym ręcznikiem. Upewnij się, że drewniana podstawa jest sucha.

Krok 4. Usuń pleśń

Pleśń i pleśń rozwijają się w ciągu pierwszych 24 do 48 godzin po ekspozycji na wodę. Należy uważać na pleśń, zwłaszcza czarną, ze względu na jej niekorzystne skutki zdrowotne.

Aby usunąć pleśń z drewnianej podstawy, musisz przygotować roztwór wody z wybielaczem i pozostawić go do namoczenia w spleśniałym obszarze. Również wcześniejsza mieszanka z octem może również pomóc w rozwoju pleśni. Po rozpyleniu mieszanki na drewnianej podstawie pozostawić do wyschnięcia.

Jakie produkty domowe mogą zabijać pleśń?

Najlepszym rozwiązaniem dla właściciela domu na pleśń jest wspomniany powyżej roztwór wybielacza i wody. Aby to zrobić, wymieszaj szklankę wybielacza i około galon wody. Następnie nałóż na spleśniałą powierzchnię.

Innym rozwiązaniem dla majsterkowiczów, które możesz zrobić, jest zmieszanie amoniaku i wody w równych ilościach. Następnie nałóż mieszaninę na dotkniętą powierzchnię. Spłucz mieszaninę z powierzchni po trzech godzinach.

Wreszcie roztwór boraksowo-wodny może zapobiegać dalszemu rozwojowi pleśni. Ma również tę zaletę, że nie emituje oparów w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Co zrobić po wyczyszczeniu listwy przypodłogowej?

Po oczyszczeniu i usunięciu pleśni musisz zdecydować, jak odnowić bazę drewna. Naprawiasz czy wymieniasz całość?

W takiej sytuacji musisz mieć na uwadze zakres szkód spowodowanych przez wodę i czy mieści się ona w Twoim ubezpieczeniu. Jeśli tak, Twoja firma ubezpieczeniowa może przejąć kontrolę nad sytuacją i naprawić ją za Ciebie. Jeśli jednak szkody spowodowane przez wodę nie są objęte ochroną ubezpieczeniową, musisz pamiętać o swoim budżecie.

Wniosek

Ten artykuł o tym, jak czyścić uszkodzoną przez wodę podstawę z drewna, wykracza poza samo czyszczenie — dotyczy również roszczeń ubezpieczeniowych i dokumentacji, a także zapobiegania rozwojowi pleśni. Ponieważ umieściliśmy różne powiązane informacje, mamy nadzieję, że udało Ci się wybrać coś przydatnego i zastosować to w swoim życiu.